Zúžená trachea

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zúžená trachea

Poslaťod KatarinaM » Pia 28.11.2014 22:33

Tu je cely pribeh NEVERENDING STORY :(

Moj pes, LINDA jack russel terrier miesanec, ma okolo 10 az 13 r, zial pred dvoma rokmi sa zacali problemy .... Vtedy mal vodu na plucach, injekcie a tabletky mu pomohli, potom bol klud, uz vtedy mi dr povedal, ze ma pes zvacsene srdce , uz vtedy som mu mala zacat davat tabletky na srdce :( .... Kto to mohol vediet :( ..Po tej vode na plucach bol asi rok kulud, teraz sa to pred rokom zase zacalo, ze sa dusil a vydaval cudne zvuky. Musim sa priznat, ze ma aj nadvahu, on zozerie vsetko co vidi, este aj mackam, preto davam mackam na budu hore, tam nedociahne. Ked sa mu to pred rokom zacalo, isla som s nim zase k dr a vravela, ze nech mu zase tie iste injekcie pichne, aj mu dal, ale tento raz uz nepomohli. Tak som mu zacala davat na srdce a odvodnovacie tabletky. Par mesiacov to bolo tak, ze ba dakedy zacal sa drhnut, neskor to uz bolo castejsie a castejsie... Potom to uz bolo tak, ze pri kazdej minimalnej namahe sa zacal drhnut :( . Mam na mysli fakt MINIMALNU NAMAHU , napr len poviem , Linda, ideme von a uz sa drhne, alebo vidi, ze idem s jedlom, a uz sa drhne, ked pride navsteva a uz sa drhne. Bola som s nim u Dr v Sali, v Nitre, v Trnave, v Blave, vsade som bola strasne sklamana z pristupu. Je mi to luto, ale nasi slovenski zverolekari ani h... nevedia , akurat tak inkasovat , smutne, ale zial pravdive . Akoze, vykastrovat psa, macku, dokaze kazdy nimand. To je jedno , dost penazi som za tych dr vyhodila a nikto nevedel co mu je ;( , sama som musela na to prist, tym, ze som citala dni a noci prispevky na internete, pozerala videa na youtube. Prisla som na to, ze ma urcite kolaps trachei. Potom som videla velmi dobre hodnotenia na jedneho nemenovaneho ceskeho doktora, u ktoreho som bola pred tyzdnom, vsetril ho, robil mu BRONCHOSKOPIU ( ani jeden slovenski doktor sa mojmu psovi ani len do hrdla nepozrel, nielen ze este bronchoskopiu robit ), a povedal, ze ma zuzenu dychaciu trubicu. Ja som mu o mojom tuseni nevravela, chcela som vediet , co on povie sam. On zial ale takyto druh operacie neprevadza, poslal ma do Jaggy kliniky, v Prahe, po prve je to strasne daleko, (to by sa dalo zvladnut, keby tam ta operacia nestala majland ), a klinika je strasne draha. Vsetko na nej je drahe. Ja nechcem vela penazi vysolit, po prve bo ich ani nemam, a po druhe, ak by nahodou pes pri operacii zomrel, musela by som ajtak vsetko zacvakat. Jedna sa o taku operaciu, kde do dychacej trubice vlozia stent( okruhle sietkovite teleso, asi z nereze) , aby sa trubica uz nesplasla. Psovi dal doktor aj kortizon, co nieje dobre, na dlhodobe uzivanie. Prve 2 dni mu bolo super, potom sa to zase zhorsovalo, a posledne 3 dni je to uz take zle, ze mam problemy v praci sa sustredit, bo musim cely cas rozmyslat, co bude som psom, ludia mi radia, nech ho dam uspat, ale oni sa do toho nerozumeju, ze je to ako moje dieta, ja tiez nikomu neradim, nech si DA USPAT DIETA SVOJE !!!! Som ztejto operacie uz uplne psychcky hotova, dva dni som len plakala, lebo nechapem naco mame kliniky, ked su vsetky tak strasne predrazene, keby operacia na Jaggy stala 500e tak by som prizvolila, ale stoji 1200e!!!! To je uzernictvo, oni necchu pomahat ludom a zvieratkam, ale ich len okradat... Pisala som vcera do Brna, este neodpisali, tak im zajtra zavolam ...

Sorry za roman, ale musela som to tu trosku popisat...

Touto cestou hladam ludi, co prezivaju, prezili rovaku situaciu ako ja, ze by sme si mohli skusenosti vymenit, takych ludi, co maju skusenosti s touto operaciou, aby som sa dozvedela, ci sa psovi po nej polepsilo, a kde si to dali operovat ....

Majte sa mi krasne , lidicky

My tu mame vsetci jedno spolocne, ze MILUJEME PSY (ja aj macky , mam ich 3 :) ) , ale ja patrim do tej najhorsej skupiny ludi, co miluju psov :( , do takej, ze je moj pes pre mna ako dieta, trpim koli nemu, placem, nevedela by som ho dat utratit, nemam na to srdce, on je pre mna ako clovek, nie ako vec....

A prosim vas neradte mi aj vy aby som ho dala uspat, zbytoce budete pisat. Ja viem ako sa Linda ma, viem, ze ste chce zit, este by zvladol lahko aj 3roky zivota, rad sa prechadza, rad papka, lubi nas. Len keby sa mu lahsie dychalo :(
KatarinaM
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Zúžená trachea

Poslaťod Whip it » Pia 28.11.2014 23:17

Zistit zuzenie trachey nie je nic narocne, prve poukazanie na problem da obycajny rontgen, ktory tvoj psik urcite podstupil, kedze ma problemy so srdcom. Preto sa mi nechce verit, ze by si to nikto nevsimol.
Hovoril ti nejaky z doktorov, ze samotne uspatie psa na aplikaciu stentu ju moze stat zivot, kedze je starsi kardiak ? A ze teba najprv spravit kompletne predoperacne vysetrenie, ci je este operacie schopna. Dvakrat by som si rozmyslela, ci do toho ist. Aj kebyze sa umiestni stent, stale ma chore srdce a neviem, nakolko by to malo efekt. To, ze pokasliava a zadychava sa ma hlavne od toho srdca...
Samotny stent stoji cca 500-1000 USD, preto taka cena zakroku.
Kym si rozmyslis, ci do toho ist, pokracuj v liekoch na srdce, diuretikach a popros aj o bronchodilatancia, napr. theoplus, ak ich nema. Pokus sa upravit stravu tak, aby zhodila nejake tie gramy, vyrazne tym pomozes jej srdiecku.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Zúžená trachea

Poslaťod Dextro » Sob 29.11.2014 9:36

KatarinaM píše:Ahojte

Potrebovala by som surne pomoc, nieje medzi vami niekto, kto uz podstupil so svojim psom operaciu zusenia trachei, vlozenim toho stentu ? Potrebovala by som sa dozvediet, ze ako sa psikovi po tej operacii polepsilo, a ze kde podstupili operaciu ..... Ja este stale nemam vhodneho dr, ktory by mi psa operoval , na Sk to asi ani nikto nerobi, preto idem radsej do CZ, ale zial v Prahe je to strasne drahe ;( , zajtra zavolam do Brna .

Za kazdy tip by som bola velmi vdacna, moje pes ma asi uz 4 stadium, preto musim rychlo konat :( :( :(


Dobrý den Katarino,

Zkuste v Trenčíne kliniku Veta.....
Dextro
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Zúžená trachea

Poslaťod KatarinaM » Sob 29.11.2014 22:38

Mila Whip it

Pes mi nepokasliava, ak by len pokasliaval, tak sa na to vybodnem, on si ide dusu vyplut .....
5 dni je to uz take strasne, ze ho musim vzdy upokojovat, ked dostane zachvat, v pondelok rano idem do Brna na klniku, a neodidem od tial, dokym mi nepovedia, ako sa da psovi pomoct..

Viem, ze by pri op mohol zomriet, a viem, ze aj predoperacne vysetrenia sa musia robit , ak ukazu testy , ze pes je hodny operacie, tak ju podstupim, ja uz takto sa nemozem nadalej pozerat na psa, ako sa dusi , to neni pokasliavanie, ved posudte sama .... tu su 3 videa na youtube, ktore mi dal brat na YT

Pes vydava zvuk :
https://www.youtube.com/watch?v=-9ClOxA1340

A 2 videa ako sa dusi ...
https://www.youtube.com/watch?v=SqRBHZ_w3CU

https://www.youtube.com/watch?v=mWOWBIMyAdQ

Staci linky skopirovat a dat do Googlu
KatarinaM
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Zúžená trachea

Poslaťod KatarinaM » Sob 29.11.2014 22:41

Ups ;) zistila som, ze to netreba ani skopirovat tie linky ...super
KatarinaM
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Zúžená trachea

Poslaťod Whip it » Sob 29.11.2014 23:00

Katka, videa som si pozrela a poviem Ti len svoj nazor, Lindu som nevidela, nevysetrelia, nepozrela rtg. Ale podla videi mi to stale pride na to srdiecko a na to, ze moze mat v hrudniku vypotok a preto sa jej tak zle dycha. Uvidis, co sa dozvies v pondelok na klinike. Su tam schopni doktori, nebala by som sa tam nechat osetrit svoje psy. Budem drzat palce, nech ju spravne zdiagnostikuju a nech sa s tym da nieco robit.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Zúžená trachea

Poslaťod KatarinaM » Sob 29.11.2014 23:16

Whip ip

Ja by som bola naj naj naj najradsej, keby sa DR mylil, a nemal by pes zuzenu tracheu, ale keby mal len zapalene pluca ... Lebo na to existuju tabletky, ale na tracheu bude potrebovat operaciu , a ta je strasne draha :( ... Na srdce mu davam denne podporujuce tabletky, len on tym, ze sa vzdy namaha pri duseni, a kaslani, je vysileny, a srdce sa mu strasne pri tom namaha, sa bojim, ze dostane infarkt, a je po nom :( , preto musim cim skor mu pomoct. V pondelok dostanem vyplatu, preto som teraz 5 dni musela cakat, nemozem tam ist bez prachov :(
A hlavne, ze ludia vravia, ze peniaze niesu vsetko .... Zial bohu, su skoro vsetko, na prvom mieste je zdravie, potom len peniaze , peniaze, peniaze ..... Prachy vladnu svetom ... Myslim si, ze aj keby im tam psa donesiem a poveim, ze zaplatim ked dostanem vyplatu, urcite by s tym neskuhlasili a psa by ani nevysetrili .... Vies, ktoru kluniku mam na mysli?
KatarinaM
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Zúžená trachea

Poslaťod Whip it » Ned 30.11.2014 20:41

Myslim, ze mas na mysli Jaggynu. Uvidis, na com sa zajtra dohodnete, ako s Lindou dalej a kolko financii nakoniec bude treba..
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Zúžená trachea

Poslaťod Dextro » Ned 30.11.2014 21:52

Podle videa na youtube to vypadá na tracheální kolaps,
pokud to tak bude, zcela jistě to nebude vyřešeno zítra.
Stenty se totiž dělají na přesný průměr a délku, a to
nekupuje nikdo do zásoby.
Držím palce - napište, jak jste Katarino dopadla.
Dextro
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Zúžená trachea

Poslaťod KatarinaM » Uto 02.12.2014 2:50

Zle som dopadla ......... Pes zomrel na klinike v pondelok o 20H :( som neskutocne smutna, plakala som cely vecer, zajtra sa dozviem presnejsie podrobnosti, potom vam napisem, ale teraz nemam uz na nic chut
Klinika sa vola VFU
KatarinaM
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Zúžená trachea

Poslaťod katkariinka » Uto 02.12.2014 6:36

Katarina, to ma mrzi, uprimnu sustrast :/ urobila si pre psika vsetko, co bolo v tvojich silach.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Zúžená trachea

Poslaťod Whip it » Uto 02.12.2014 9:22

Ach Katka, to mi je luto. Drz sa. :ua:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Zúžená trachea

Poslaťod KatarinaM » Štv 04.12.2014 21:41

V utorok sme ho vyzdvihli z Brna z kliniky, uz bol zamrznuty .... Prosim Vas ma niekto skusenosti s mrtvym psom ??? Potrebovala by som sa nieco spytat, a na to by mi vedel iba niekto odpovedat, komu zomrel pes na klinike, a ta ho hned na to dala do mrazaku .... Mo rpiatel ani slzu nevydal, az dokym sme ho nepochovavalli nas v zahrade . Vtedy sa rozplakal spolu s jeho mamkou, aj ona ho mala velmi rada, vsetci traja sme plakali nad jeho rakvickou .... :( Priatel mu stihol rychlo urobit z dreva rakvicku, dali sme mu do nej 2 oblubene deky, a aj pasteku, a psie tycinky co miloval :( ....Hlavicku sme mu nechali volnu... Pes nemal vobec problemy s tracheou, ale s plucami !!!! Nasi SK doktori, NO COMMENT !!!!! Uz nkdy neojdem na Sk k nejakemu dr, vsetci su neschopni, ani jeden mi nepovedal, ze pes ma vysoky krvny tlak v plucach, a ze ma zapal pluc, k tomu dostal urcite aj chronicku bronchitidu, to vsetko mu u srdiecko nevydrzalo :( Len ma mrzi, ze ma nevidel pred smrtou , chudacik moj :( Este aj teraz pri pisani tejto spravy placem ... Kazdy den mu zapalujem sviecku, priatel mu kupil taky pekny svietnik, kde sa da dovnutra sviecka, aby nevyhasla . Ma nad hrobcekom aj kriz s menom, momentalne je strasne blato u nas na zahrade, preto ked sa zlepsi pocasie, urobime mu hrobcek krajsi, napr okolo kamene, dostredy kvietky atd . U nas mal skvely zivot, to si dovolim tvrdit.... Len ma strasne mrzi, ze poslednych 21h svojho zivota stravil s cudzymi ludmi :( Ja keby to vie, tak by som ho na kliniku ani len nedala, a pockala by som doma, kedy by mi v naruci zomrel :( Keby sa dal vratit spat cas, tak by som to urobila .... V pondelok o 17h mi este volala doktorka, ze mu je lepsie, a o par dni bude moct ist domov .... Ja som sa tak tesila ... Uz som si predstavovala, ake to bude ked ho zase zovriem do narucia, a uz sa nebude drhnut a kaslat .... Doktorka vravela, ze na trn tlak existuju lieky, denne by ich musel jest, ale to by ma neodradilo :((((

Tak prosim AK NIEKMOU ZOMREL PSIK NA KLINIKE; KTOREHO DALI DO MRAZAKU; NECH SA MI PROSIM OZVE
KatarinaM
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Zúžená trachea

Poslaťod KatarinaM » Štv 04.12.2014 21:45

A mam este jednu spravu, tento raz stastnejsiu ....
Ked som videla, ako priatel plakal a bozkaval mrtvu Lindu, tak som ho chcela prekvapit, a priniesla som nam dnes psika z utulku ... Ja by som nikdy nikdy nikdy si nekupila psa OD MNOZITELOV !!!! Psika mam z Blavy z utulku, dnes ked prisiel priatel domov, tak som najprv maleho zatvorila do spalne, priatel prisiel do kuchyne, isiel hned do zahrady, a plakal nad hrobom LINDY , po 15 min som ho priniesla dnu, a pustila som steniatko, priatel len to povedal, ze je to este skoro :( Ale po par chvilkach, ked stena po nom skakalo, sa s nim zacal hrat ...
KatarinaM
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Zúžená trachea

Poslaťod Whip it » Štv 04.12.2014 21:51

Mna zaraza, ze si bola u XY dr. a ani jeden ti nevedel povedat, co jej naozaj je a liecit ju na dany problem. Pritom je to nie je tak narocne zistit...Mrzi ma, ze odisla v cuzdom prostredi, to je pre majitela asi najhorsi pocit :ua: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby