Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Sťahovanie do UK

Poslaťod Pedra » Uto 28.10.2014 13:11

Ahojte, prosím vás kto by mi vedel poradiť, aké očkovanie je potrebné dať psíkovi, keď sa budeme sťahovať do UK. Aká je doba karantény, petpas určite tiež treba a pod. podrobnosti, čo sú potrebné, aby všetko bolo ok, ďakujem :)
Pedra
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod Mackie » Uto 28.10.2014 19:45

Pozri si prispevky z tohto roka, najdes to tam, aj s linkami. Ockovania, pas a cip aspon s mesacnym predstihom.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Cestovanie so psom do USA

Poslaťod Romanka86 » Uto 26.05.2015 15:17

Dobrý deň, so psíkom cestujem do USA. Máte niekto skúsenosti? Čo všetko treba vybaviť aby sa nestalo že psíka zadržia na letisku. Ďakujem
Romanka86
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod katkariinka » Uto 25.08.2015 8:24

Do chorvatska riesite nieco specialne okrem beznych ockovani?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod pigie » Uto 25.08.2015 8:58

Nie. Ale vraj vyzaduju rocnu besnotu. Ale ockovania ako take nik neriesil, pas len pozreli, podla mna aby sa nepovedalo a vratili.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod katkariinka » Uto 25.08.2015 9:20

Ok, to bude v pohode. :joint:
A nedavate aj nieco specialne proti parazitom? Komare tam neprenasaju toho cerva srdcoveho? Moje baby nic nemaju, na ne klieste ani blchy nejdu, ale komar by si zgustol.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod Silvuch » Uto 25.08.2015 9:57

blchy chapem, ale fakt klieste nie?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod katkariinka » Uto 25.08.2015 10:07

akoze kliest sa pricucne, ale za sezonu ma kazda max 1 kliesta, aj to hned najdem a taham. Im sa asi tak lahko neprichytia, kedze nemaju ziadne chlpy. Cize kvoli tomu sa mi neoplati riesit ziadnu ochranu. Ja mam tych kliestov viac ako ony :D
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod liaju » Štv 25.02.2016 21:15

Ahojte, nemáte niekto skúsenosti s cestou do nórska? (Samozrejme so psom) treba vybavit ešte niečo iné okrem petpasu a čipu? :smile: resp. ak by niekto vedel kde sa takéto informácie dajú získať.
liaju
Okoloidúci
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava

Norsko

Poslaťod katarisma » Str 09.03.2016 9:33

ahojte, prosim vas, nema niekto cerstvu skusenost s cestou do norska so psom. chceme ist na aute cez PL, mozno Nemecko, Dansko, Svedsko, mozno trajektom z PL..
su nejake specialne opatrenie v tychto krajinach..
ockovanie spravime vsetko cerstve ako ma byt, pas, cip mame, prepravku tiez..

dakujem za rady!!
Obrázok
katarisma
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod wer » Str 09.03.2016 9:36

skuste (jedna aj druha - ak nie ste jedna :ha: ) napisat uzivatelom LiENKA a seltie (tusim?) - ziju teraz tam kdesi na severe, tak by mohli vediet...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod katarisma » Str 09.03.2016 9:49

dakujem, idem to skusit ;-) a ked sa vratime, napisem ze ako to bolo :-)
Obrázok
katarisma
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod Zeta » Pia 18.03.2016 10:17

Ahojte. V lete cestujeme do Chorvátska s naším ročným bulteriérom bez PP. Má všetky povinné očkovania, pet pass, čip.

Máte niekto skúsenosti s prechod cez hranice s týmto plemenom bez PP?

Ďakujem.
Zeta
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod Connie » Ned 05.06.2016 13:40

Ahojte, neboli ste náhodou niekto so psom (psami) vo Švajčiarsku? Plánujeme sa tam vybrať, tak by som mala rada nejaké info zo skúseností. :smile:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Cestovanie so psom do zahraničia - doklady, preprava

Poslaťod wer » Ned 05.06.2016 14:08

Zeta píše:Ahojte. V lete cestujeme do Chorvátska s naším ročným bulteriérom bez PP. Má všetky povinné očkovania, pet pass, čip.

Máte niekto skúsenosti s prechod cez hranice s týmto plemenom bez PP?

Ďakujem.


My sme kedysi davnejsie (fuu, 7 rokov dozadu) chceli ist aj so stafordsirskou bulterierkou krizenou a nakoniec radsej zostala doma. Nechceli sme riskovat navrat od hranic. Myslim, ze priamo v chorvatsku bol zakaz, ale zas na druhu stranu - ked chodim s mojim NO, nikdy neriesia - ani do pasu sa nepozru, nieto, aby psa prehliadali. Tak je otazne, ci si vsimnu vobec, co je to za plemeno :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné