Krv v stolici

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Krv v stolici

Poslaťod Tania » Pia 13.07.2012 9:42

Predchvíľou som sa vrátila z venčenia Dariusa - mal hnačku a po vykonaní potreby si znova čupol a ešte kvapol asi zo 3 kvapky krvy :oo: no slušne som sa vydesila - včera bolo :kak: ešte v pohode,...no a potom asi dva krát si šúchal zadok ako to robia psíky, keď majú problém s tými žľazami (to sme my ešte nikdy neriešili, len som to videla u iných psov) tak teraz neviem čo to môže byť...poobede samozrejme ideme k vetovi, radšej...
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Krv v stolici

Poslaťod Sunny » Pia 13.07.2012 10:38

Ak to bola svetlá, čerstvá krv, tak to mohlo byť len z niečoho poškrabané črevo - nemal včera kosti? Nevytlačil niečo tvrdé, ostré?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Krv v stolici

Poslaťod Tania » Pia 13.07.2012 12:03

Sunny áno, bola to čerstvá krv svetlejšej farby, ale Darko kosti isto nejedol, len granule s lososovým olejom večer ako vždy a ráno konzervu grancarno s vločkami...jedine že by niečo zhltol keď sme boli večer von ale to pochybujem lebo som si nič také nevšimla...:/
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Krv v stolici

Poslaťod LeelaGerby » Pon 29.04.2013 9:43

Cafte,, chcela by som sa vas spytat ci mate skusenosti s krvavou stolicou? Moja Leela mala v sobotu ,, najprv take riedsie a potom za tym som nasla dva take flaky ako keby zelatinka biela priesvitna, ako hlien napr, s krvou,,,ale len po obede,, potom vecer mala normalne tuhe hovienko,, vcera zase rano mala v pohode, poobede ju akoby prehnalo, malinke hovienko s troskou krvy a dnes rano bolo zase v pohde,, dufam ze to nie je nic vazne,,dnes idem k veterinarke, ,ale som taka nepokojna,, nemate s tym skusenosti? Leela bude mat tri mesiace inak je hrava ako normalne, ,jedine co jej nechut papat su granulky inak ostatne, ako pamlsky alebo ryzu spapa.. no neviem :plac:
LeelaGerby
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Topoľčany

Re: Krv v stolici

Poslaťod petra b » Pon 29.04.2013 18:52

může jít jen o trhlinku, ale také může jít o infekční průjem, giardie apod., krev ve stolici je vždy nutno řešit - jejlépe rozborem trusu a okamžitou návštěvou vet., než bude výsledek hotov, ten prohmatá břicho, může příp. udělat sono a psovi pomoci ihned
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Krv v stolici

Poslaťod LeelaGerby » Uto 30.04.2013 5:39

Boli sme vcera u veterinarky,, nastastie mala to mala len raz,, inak co kontrolujem hovienko aj dneska rano mala uplne v poriadku,, ani hnacku uz nema,, hvienko pekne tvrdsie,, ona je stale hrava, vesela, ako keby jej vobec nic nebolo,, ale dostali sme tabletky na cely tyzden, aj neviem ci jej mam ich davat ked ma uz hovienka v poriadku, ale myslim ze neuskodi ich brat aspon tak preventivne :) doktorka vravela ze to moze mat z tepla a z toho ze som zmenila granulky, ale dostane sa z toho, vraj nic vazne , tak ju vraj nemam bravat v tychto horucavach von, ze len rano a vecer. no neviem,, takto ju potom nikdy nenaucim cikat vonku..co myslite? moze ist aspon v chladku vonku nie? malo by to byt v poriadku nie?
LeelaGerby
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Topoľčany

Re: Krv v stolici

Poslaťod Bad » Uto 30.04.2013 5:53

LeelaGerby píše:tak ju vraj nemam bravat v tychto horucavach von, ze len rano a vecer. no neviem,, takto ju potom nikdy nenaucim cikat vonku..co myslite? moze ist aspon v chladku vonku nie? malo by to byt v poriadku nie?

Leela, teda nevím, jaká jsou u vás horka, ale klidně ji ber ven třeba každou hodinu, ale když je horko tak do stínu a na chvilku a žádné pochoďáky nebo divoké hraní.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Krv v stolici PROSIM PORADTE

Poslaťod swordfish666 » Uto 12.08.2014 21:02

Zdravim,

mam 2,5 rocnu civavu uz asi dva tyzdne ma v stolici nepravidelne cerstvu cervenu krv ... nie vsak v celej stolici len na konci ... resp. ked to z nej vypadne tak potom vypadne par kvapiek a trocha krvi je aj na spicke vykalu ... u veterinara sme boli ale dal jej pastu a odcervil ju ... problem stale pretrvava ... neviem co s tym pes je hravy zerie pije plny zivota pri stolici nevidno zeby pocitoval bolest ...

kazda rada a nazor dobry vdaka ...
swordfish666
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Krv v stolici

Poslaťod hriva » Uto 12.08.2014 22:09

A čím krmis?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Krv v stolici

Poslaťod Whip it » Uto 12.08.2014 22:19

Navštív iného veta, ktorý sa problému bude venovať viac, než len odčervením. Bolo by dobré spraviť sono/RTG aby sa dal vylúčiť alebo potvrdiť zápal, cudzie teleso alebo tumor, treba poriadne bruško prehmatať a zistiť prípadnú bolestivosť a spraviť aj rektálne, prípadne koprologické vyšetrenie a zobrať krv. Tu ti ťažko niekto vysloví diagnózu. A ak to ako vravíš trvá už dlhšie, tak ani ATB už nie sú odveci.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Krv v stolici

Poslaťod swordfish666 » Uto 12.08.2014 23:47

royal canin pre dospele psi + nejake doplnky stravy sem tam kuracina
swordfish666
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Krv v stolici

Poslaťod Sunny » Str 13.08.2014 8:01

Kuracina aká? Môže to byť z kostí (ak ich dávaš varené), že ich ostré konce poškrabú črevo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Krv v stolici

Poslaťod swordfish666 » Str 13.08.2014 16:29

samozrejme kosti civave nedavam ...
swordfish666
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Krv v stolici

Poslaťod pigie » Pon 20.07.2015 15:48

Stretli ste sa niekto s tym, zeby sa psovi po istej strave vytvarali tlstejsie :kak: , nez vie pohodlne vytlacit? :nwm: Ako je to vobec mozne? Uz som sa s tym stretla 2x a 2x to bolo po bezkostovej strave - drzkach (ale nie vzdy!)... Pes ma pritom velke bolesti, jaci akoby ho rezali a ked pozriem na konecnik, tak plus minus ho aj rezali... :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krv v stolici

Poslaťod lucik » Pon 20.07.2015 17:26

moja Candy tak máva občas, keď neodhadnem kosťovú dávku (mletinu) a prílohu.. nejačala, ale zakňučala párkrát, aj krv bola.. a už som jej aj paličkou pomáhala (snaha otočiť, rozdrviť) :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby