Úpal, prehriatenie, horúčavy

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Úpal, prehriatenie, horúčavy

Poslaťod wer » Uto 10.06.2014 21:45

no neviem, ja klimu v aute mam, ale moc ju nepouzivam, lebo mi vadi strasne. maximalne v zapchach, ked vzduch stoji. inak milujem vietor vo vlasoch. :heh: jazda v rozpalenom aute s otvorenymi oknami mi pripomina letooo, dovolenkyyy... a pes, jasne, vsade so mnou. on je, chudak, zvyknuty - aj v chorvatsku na dovolenke na vysusenom rozpalenom ostrove v pohode a to sme teda behali kade-tade cele dni. nehovoriac o normalnych treningoch aj v tych najvacsich horkach. pozor davam, aj ho setrim, len mi potom doma skace po hlave :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Úpal, prehriatenie, horúčavy

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 10.06.2014 21:53

Presne o tom to je, že človek si sám musí uvážiť, čo a ako so psom, či už v takýchto teplách alebo mimo nich. Ja si neviem predstaviť, že by sme niekam šli a nechám ich doma, lebo teplo. Tie by tu zošaleli a som si istá, že by sa prehriali rýchlejšie ako so mnou niekde vonku. :pac: V Chorvátsku veru tiež nemali problém a to sme šli hádam 8 km pešo popri zátokach, čo vlastne mohlo byť aj viacej, lebo 8 km to bolo autom a nemali problém. Dokonca som ich pod sprchu musela ťahať, aby som ich trochu ochladila, čo nechceli ani za svet. Najhoršie sú tie teplotné zmeny, ktoré napr. práve v tom aute s klimou často vznikajú, to sú neskutočne skoky aj pre ľudský organizmus.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Úpal, prehriatenie, horúčavy

Poslaťod MisheliQ » Uto 10.06.2014 21:59

My sme to riešili ochladzovaním psov (mokré uteráky, ktoré sme po čase vždy otočili na 2.stranu, lebo sa po čase ohriali na psom tele)Offtopic: , mne klíma hrozne vadí a hlavne keď má niekto v aute -50 a vonku je +40 tak to ten šok je ešte horšíííí
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Úpal, prehriatenie, horúčavy

Poslaťod Tinka123 » Str 11.06.2014 14:52

Aj mne skôr klíma vadí. Ja ho nechcem nechať doma. Chcem ho zobrať k vode a trochu ho s vodou aj skamarátiť. A preto sa tu pýtam aby všetko dobre dopadlo. :smile:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Úpal, prehriatenie, horúčavy

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 11.06.2014 16:03

Ľudia, ale však nerobte so života so psom vedu. Treba robiť tak ako sami cítite, že je to správne. Nechápem prečo by so mnou pes nešiel k vode alebo kamkoľvek, aj keď sú takéto teplá. Však ho tam predsa nenechám zatvoreného, prepravím ho a pôjde so mnou. To nebudem chodiť ani venčiť, lebo je teplo? Ja nechodím na tak dlho, ale idem, aj hračku pohádžem, dokonca sme včera aj cez prekážky behali a hračkou som odmeňovala. Sama predsa viem, či sa pes na to cíti alebo nie.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Úpal, prehriatenie, horúčavy

Poslaťod hruska » Str 11.06.2014 16:26

Offtopic: a ja si dovolim tvrdit, ze ze "ci sa pes na to citi alebo nie" nie je smerodajne. Su psi co radsej skolabuju ako keby mali dat najavo, ze stacilo a clovek casto ma, bohuzial, este menej rozumu ako ten pes..
Ked je takto, ja psa vonku netaham, iba rano, cez obed/poobede rychly venc a vecer po siestej sa ideme vybehat (teda vyplavat). A kedze pes sa prehreje skor ako clovek, mam pocit, ze je to rozumnejsie ako tahat psa von za kazdu cenu.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Úpal, prehriatenie, horúčavy

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 11.06.2014 16:32

Offtopic: Ale o tom to je, že si hádam toho psa poznám. Aj keď áno asi máš pravdu, nie vždy majú tí ľudia dosť rozumu a sú schopní ísť aj napr. so shitzu 5 km na bicykli a ešte toho psa nechajú, aby za nimi bežal :ua: .
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Úpal, prehriatenie, horúčavy

Poslaťod hruska » Str 11.06.2014 16:35

Offtopic: ved prave to, ze kolko ludi je takych, ze si neuvedomia trebars aj to, aky je horuci chodnik...
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Úpal, prehriatenie, horúčavy

Poslaťod Barbor » Str 11.06.2014 17:43

Jeeej konecne som objavila tuto temu :lol:
My to zatial zvladame ok. Vcera vecer o 21:00 sme sa boli kupat, komare ma zase doštipali ty kokos :prd: chodime von skoro rano a neskoro vecer, cez obed cik-kak.

Offtopic: dnes sme videli taky kabriolet, pežot nejaky 207 cc alebo take nieco, mile šikovne autičko fiii tam by sa vozilo, ani klimu by nebolo treba a psiakovi by sa to mozno pacilo, aj ked neviem, ked pečie slnko ci by to bol dobry napad
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Úpal, prehriatenie, horúčavy

Poslaťod Aris » Sob 25.06.2016 23:06

Našla som túto tému a skúsim ju obnoviť :smile:
Ako zvládate horúčavy vy? Aký máte denný režim? Chladíte psa aj keď nemá známky prehriatia? Pred pár rokmi by som si klepala na čelo čo robím vedu, ale z roka na rok je to horšie a horšie. Mám preňho takú vaničku, kde mám od slnka vyhriatu vodu a do tej chodí cez deň dosť často. Musím ho tam ale naviesť ja, sám by neišiel. Už na ňom vidím, že vyhladáva chládok. Najradšej leží vo vysokej tráve ale úplne top miesto preňho je zakutrať sa do brečtanu.
rony.jpg
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Predchádzajúci

Späť na Choroby