Psie záprahy

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Psie záprahy

Poslaťod Poca » Str 15.10.2008 7:46

Ano, tie bezia canicross. Su rozne kategorie. Na to sa mozes dat kludne aj ty ak to bude to tvoje male rysave torpedo bavit. Verim ze ta kvalitne potiahne.. Mozme potom spolu trenovat (popri obedience)
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psie záprahy

Poslaťod julieta » Str 15.10.2008 7:50

mnooo, to by nebolo odveci vybit jej takymto sposobom energiu. horsie je to uz so mnou. ja neznasam behat :lol: :lol:
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Psie záprahy

Poslaťod Poca » Str 15.10.2008 7:52

Hmm, ja tiez preto som zvolila bike, len neviem ci to bude mala zvladat, to by ti musel poradit niekto skusenejsi.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Str 15.10.2008 8:21

Ja to mám s Gilinou taky v pláne :no: A tiež neznášam behať, takže po nabehaní akej takej kondičky chcem prejsť na bike. Aj kvôli tomu, aby som Monču nemusela nechávať doma, ale mohla ju voziť s nami. Proste pôjdem na tom biku tak pomaly, aby Gili stíhala a hotovo :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Poca » Str 15.10.2008 9:26

Len aby si ty stihala za Gill..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Str 15.10.2008 9:32

:haha: Dobrá pripomienka :yes: Ufidíme ako to krpatej pôjde. Hneď ako sa presťahujem do Rače začíname :smile: Karpaty hneď pod nosom, to sa nedá nevyužiť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Psie záprahy

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 23.10.2008 11:55

Nakoľko máme momentálne priemernú rýchlosť 12 km/hod, lebo chodíme dlhé trate (ale aj na ne je to žalostne málo), tak neviem, či máme čo robiť na šprintových pretekoch. :nwm:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psie záprahy

Poslaťod Poca » Štv 23.10.2008 12:00

Tak skus trenovat na kratkych, dovtedy sa hadam rozsprintuje nie?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psie záprahy

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 23.10.2008 12:06

To nechcem, jeho toto baví, nechem ísť proti jeho prirodzenosti a hnať ho, len preto že ja sa chcem zúčastniť na šprintových pretekoch. Konečne sa naučil rokladať si silu (aj keď uznávam, že to trochu preháňa, ale predsa). Samozrejme, že by to bolo možné a pred Mošovcami som to aj urobila, ale jeho v konečnom dôsledku nebaví si za 20 minút odfachať a ísť domou, ale niečo celkom iné. A mňa tiež. :smile:
Minulý rok to bolo o inom. To nevedel kde mu hlava stojí (ale to sa netýkalo len športu, ale aj života) a na 4 km to odpálil a potom odpadol. Tohoto sme sa už našťastie striasli.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psie záprahy

Poslaťod Poca » Štv 23.10.2008 12:38

Aha, tak to je jasne, treba robit to co vas bavi. :smile:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Štv 23.10.2008 13:57

Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa, tak čo :no: V klídku svojim tempom - ja sa tiež (niekedy raz v budúcnosti) nikam hnať s Gilinou nebudem, pôjdem jej tempom a ostatných mám na háku :jazyk:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 23.10.2008 14:57

No, ano. Môžete ma kľudne odsúdiť, ale mám na to iný pohľad. 15 rokou som závodne cvičila karate a ostala mi z toho jedna myšlienka. Na závody sa chodí závodiť, teda ukázať, kto je lepší. K tomu všetko smeruje, ak sa chcem účastniť závodu. Ak by to tak nebolo, preteky by prestali byť pretekaním sa o to kto je lepší (to je ich podstata) a stali by sa potlach, alebo čojaviem čo. Takže ak budem chcieť ísť na závod, bude to preto, lebo budem chcieť byť čo najlepšia, ja som proste taká. A keďže na to nemáme, tak pôjdeme radšej na turistiku. Aj v tom karate by som sa hanbila ísť na preteky, kebyže viem, že som odveci a nemám nacvičené.
Jasné, že sa dá prísť a odbehnúť si, ale keby sa k tomu stavali takto všetci, tak by asi úrveň preteku šla veľmi rýchlo k vode. A prečo ja osobne by som sa mala vynímať z tejto zodpovednosti k úrovni podujatia?
Nemyslím tým teraz zbieranie skúseností pretekára a psa, ale ako taký predpoklad pre kvalitný výkon v danej kategórií.
Tak asi toľko môj pohľad na slovo pretekanie. :hi:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Štv 23.10.2008 15:17

Jasné, beriem. :smile:
Ale keby sa na to takto pozerali všetci, tak na pretekoch okrem severanov a ESP nikoho iného nevidíš, pretože logicky na nich nikto iný nemá a nemôže sa s nimi porovnávať :no: A taký jezevčík na canicrosee je podľa mňa super zmena :jop: Ja sa s Gilinou niečo odbehať/odbikovať chystám, aj keď na nich určite nebudeme mať. Ak podáme dobrý výkon vzhľadom na naše možnosti, budem spokojná :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Amaguk » Štv 23.10.2008 15:19

ako to tak citam, tak myslim, ze rozumiem aj jednemu aj druhemu postoju k ucasti na pretekoch. :yes: hoci aj u mna ta sutazivost asi prevazuje viec
V kazdom pripade drzim palce tak ci tak, my si ale budeme bezkat a bezkovat tiez radsej len rekreacne :hi:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Štv 23.10.2008 15:31

Offtopic: Takto som bola s babami na agi pretekoch - v podstate si len vyskúšať, či to pôjde aj v inom prostredí, s inými psami a tak. Určite sa nebudem trepať na každé preteky :no: , len skúsiť ako to pude. A okrem toho, takú musher party ako opisovala Poca chcem zažiť aj ja :ha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy