Aký šport?

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Aký šport?

Poslaťod Enigma » Uto 13.05.2014 19:56

Ahojte, chcela by som sa opýtať aké všetky športy/aktivity sa dajú robiť súťažne so psom, ktorý ale nemá PP? Je to NO. Nevedela som nájsť nikde na nete ani na fóre nejaký "zoznam". Postačí aj link. Ďakujem
Enigma
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Kysuce

Re: Aký šport?

Poslaťod vavrena » Uto 13.05.2014 20:05

Čo sa majstrovstiev Európy a sveta týka, tak dogdancing (ale iba ME) a dogfrisbee. Inak na "bežnej" úrovni vlastne všetky, čo ti napadnú.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Aký šport?

Poslaťod janajka » Uto 13.05.2014 20:45

S no by som sa skôr uberala k IPO. Poslusnost, obrana, stopa. Ale je to taká vysoká škola vycviku psa. Pozom zachranarcina, obedience. Dogdancing sa podľa mňa ovciakovi nehodi, ale proti gustu... Toť môj názor, a agility mu tiež moc nesedí.

Sent from my RM-914_eu_hungary_422 using Tapatalk
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Aký šport?

Poslaťod vavrena » Uto 13.05.2014 20:52

Myslím, že všetko na vrcholovej úrovni je vysoká škola výcviku psa... rozhodne nielen IPO.
Enigma, čo baví a láka teba? veď vyskúšaj, a rozhodneš sa...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Aký šport?

Poslaťod janajka » Uto 13.05.2014 21:19

Vravím, že vysoká škola lebo nie je lahke vypracovať psa v ipo na preteky a je to celkom dlhá cesta, tam vstupuje nielen ty a pes ale i dobry figurant. Kdezto ísť na preteky v agility nie je až také narocne, je tam možné vidieť kadekoho. Samozrejme že nespochybnujem narocnost agility, keď chce byt niekto naozaj dobrý na európskej úrovni ale ona sa pytala na šport.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Aký šport?

Poslaťod hruska » Str 14.05.2014 4:18

sa pytala na "sport/aktivity", okrem toho aj ja si pod sportom predstavujem napriklad agility a nie sportovku ci co to ipo vlastne je :lol: podla mna no na vsetko, viacmenej, aj ked tazko povedat co z neho vyrastie, ak nejaky maco, frisbee asi robit nebudu, ale ked lahsi typ, preco nie aj to? Ak pes bude zdravy, samozrejme.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Aký šport?

Poslaťod hriva » Štv 15.05.2014 6:08

Mne tiež ovčiaky nepasuju moc do dogdancingu :angel: Myslím NO-čka. Ja by som isto išla cestou IPO a keby mam malinu tak mondioring :joint:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Aký šport?

Poslaťod Efa » Štv 15.05.2014 10:17

hruska píše:sa pytala na "sport/aktivity", okrem toho aj ja si pod sportom predstavujem napriklad agility a nie sportovku ci co to ipo vlastne je :lol:

Hruška IPO je športová kynológia = čistý šport :no:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Aký šport?

Poslaťod Crossa » Štv 15.05.2014 11:26

Okrem IPO sa dá cvičiť aj podľa nášho poriadku SVV, tam je tiež stopa,poslušnosť ,obrana. Aj keď IPO je určite zaujímavejšie a atraktívnejšie a ťažšie na prevedenie, SVV3 je nádherná skúška 2ka tiež nie je malina
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Aký šport?

Poslaťod Elis » Štv 15.05.2014 11:30

Crossa píše:Aj keď IPO je určite zaujímavejsie a atraktívnejšie a ťažšie na prevedenie,


Jo? od kdy? :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aký šport?

Poslaťod Crossa » Štv 15.05.2014 11:59

Tak napr. mne sa SVV nepáči z toho dôvodu, že mi tam chýba prejav, radosť. Aj keď sa nájdu výnimky. Celkovo ma IPO zaujalo viac a príde mi zaujímavejšie, ale je to pochopiteľne vec názoru. Každému sa páči niečo iné. Hodnotné sú tie skúšky tiež, a zrovna SVV3, SPO,SPS(dúfam som sa nesekla v skratkách) sú parádne skúšky.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Aký šport?

Poslaťod wer » Štv 15.05.2014 12:22

okrem svetovych sutazi mozes s bPP skoro cokolvek - obmedzenia su u polovnych psov, tam su PP nutnostou.

a tiez mi sedi k NO skor nejake vsestrannejsie zameranie - sportovka napr spominana. aj ked je to silno individualne, ked nema vlohy, tak sa nepohnes a je lepsie sa vydat inym smerom...

a btw nesuhlasim, ze na vyssej urovni je narocnost rovnaka s inymi sportami. :no: sportova kynologia ma 3 oddiely a je to proste ine, narocnejsie - aj z casoveho hladiska, ale aj s poziadavkami na vlohy psa - kazde vyzaduje nieco ine a neda sa to drilovat jednostranne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aký šport?

Poslaťod Vikiki22 » Štv 15.05.2014 13:08

Enigma, ja som toho názoru, že rob taký šport, ktorý baví teba a hlavne psa - bez ohľadu na plemeno. Možno sú niektoré plemená lepšie stavané na jednotlivé športy, ale prečo by si mala zostať zrovna u športovej kynológii (SVV, IPO), lebo je to nemecký ovčiak? :nwm:
Môžeš robiť dogfrisbee: https://www.youtube.com/watch?v=0Z_CRR2cS5o
agility: https://www.youtube.com/watch?v=bY1pFJkrWsM
dog dancing: https://www.youtube.com/watch?v=ktDsofk6bJ0
coursing: https://www.youtube.com/watch?v=ktDsofk6bJ0
...v podstate čokoľvek. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Aký šport?

Poslaťod Elis » Štv 15.05.2014 13:38

Crossa píše:Celkovo ma IPO zaujalo viac a príde mi zaujímavejšie, ale je to pochopiteľne vec názoru.


protoze tomu rozumis - a vis na co koukas a co to dalo prace to toho psa naucit :smile:

jsem byla vloni v Roudnici s laiky - a jako jo, fajn, podivali se, na prvniho, druheho, tretiho psa -a pak uz je to nudilo:-)
ze je to porad stejne... tem nevysvetlis, ze pes dostal bod dolu, ze nema pevne drzeni aportu:-))

takze toliko k te atraktivite:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aký šport?

Poslaťod janajka » Štv 15.05.2014 13:53

Vec nazoru. Ale keby kazdy trdil to iste co vikiki, tak potom by nemuseli existovat plemena vobec (ziadna priorita, ziadny ciel)
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy