Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Fly Bubble » Sob 02.11.2013 11:28

Aj my sme to tak mali. Prvá suka dostala V1, my VD2 a pes za nami VD3. Tiež mi to bolo najprv divné :lol:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod clupko » Pon 14.04.2014 14:04

nerozumiem, preco su u mladych jedincov neuplne vyvinute partie tela povazovane za nedostatok... ved nemozeme od mladeho psa ocakavat, aby vyzeral ako dospely, nato predsa su triedy podla veku, nie? takze znizit znamku kvoli nedovyvinutemu hrudniku, koncatinam alebo hlave (hovorim o triede mladych) mi pride scestne :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod kajík » Pia 25.04.2014 17:29

Ako mám naučiť výstavný postoj moju stafbulku? Zatiaľ ju učím na princípe- pekne stojíš maškrta- ale maškrtu jej dam po 2-5 sekundách, ale takto cvičíme asi 2 týždne a nejde nám to :plac:
kajík
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Pia 25.04.2014 19:21

Čo konkrétne ti nejde? Kde je problém?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod kajík » Pia 25.04.2014 19:41

Keď jej dám granulu nad hlavu aby ju mala hore zdvihnutu ale ona len zdvihne oči a kuká na mňa pohľadom "nechce sa mi hýbať s hlavou tak sa pozrime hore aspoň očami" s tým je najväčší problém
A ešte keď ju vediem na výstavnom vodítku tak keď zrýchlil krok tak ma chce predbehnúť a tiež ma hlavu príliš nízko :-(
kajík
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Pia 25.04.2014 19:52

V pohybe je elegantne nesená vecou práce s vodítkom, ale to treba skôr vidieť než popisovať. Nemá nejaký zdravotný problém? Je to čudné, že nechce/nemôže za maškrtou zdvihnúť hlavu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod kajík » Pia 25.04.2014 19:55

Lindchen píše:V pohybe je elegantne nesená vecou práce s vodítkom, ale to treba skôr vidieť než popisovať. Nemá nejaký zdravotný problém? Je to čudné, že nechce/nemôže za maškrtou zdvihnúť hlavu.


No len som zatiaľ nenašla. ..a skôr sa jej nechce...skúšala som jej dať nad hlavu jablko (v rámci pokusu)a držala 10 sekúnd ale granule...
kajík
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Pia 25.04.2014 19:58

Ak si jej ukazovala jablko, tak hlavu dala hore, dobre som to pochopila?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod kajík » Pia 25.04.2014 20:01

Lindchen píše:Ak si jej ukazovala jablko, tak hlavu dala hore, dobre som to pochopila?


Presne....ale bohužiaľ nemôže :-(
kajík
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Pia 25.04.2014 20:02

Bohužiaľ nemôže čo?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod kajík » Pia 25.04.2014 20:02

Jablká a ani iné pamlsky nemôže, môže iba granule
kajík
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Pia 25.04.2014 20:09

Aha, neviem prečo nemôže jablko, ale to je teraz jedno. Pracoval si aj s hračkou? Na výstavách som videla neuveriteľné motivácie, rovnako aj v psích športoch. Granula je pravdepodobne slabá motivácia, treba hľadať niečo, čo ju upúta. Lepšie ako na maškrty je nácvik "nehýbania sa", teda, že psíka, vybehaného, vyvenčeného proste zľahka podržíš v stoji, môžeš držať za bradičku a pod bruškom tak, aby to psa neiritovalo. Nestaraj sa o krásu postoja, dôležité je, že stojí. Potom odmeň psíka tým, čo má najradšej (jedlo, hra, čokoľvek). Za ten čas, čo chodím po výstavách, som videla pretočené a úplne spolupracujúce psy, lebo mali namiesto mozgu jednu veľkú maškrtu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod kajík » Pia 25.04.2014 20:14

Lindchen píše:Aha, neviem prečo nemôže jablko, ale to je teraz jedno. Pracoval si aj s hračkou? Na výstavách som videla neuveriteľné motivácie, rovnako aj v psích športoch. Granula je pravdepodobne slabá motivácia, treba hľadať niečo, čo ju upúta. Lepšie ako na maškrty je nácvik "nehýbania sa", teda, že psíka, vybehaného, vyvenčeného proste zľahka podržíš v stoji, môžeš držať za bradičku a pod bruškom tak, aby to psa neiritovalo. Nestaraj sa o krásu postoja, dôležité je, že stojí. Potom odmeň psíka tým, čo má najradšej (jedlo, hra, čokoľvek). Za ten čas, čo chodím po výstavách, som videla pretočené a úplne spolupracujúce psy, lebo mali namiesto mozgu jednu veľkú maškrtu.


To už si aj ja myslím, že granule uz su slabé...stručne k jej problému- ma demodexa tak teraz môže len granule s rybami :-)
Hračku som dneska skusla...tu ma úplne v paži...No skúsim po prechádzke, ale naposledy sa chýbala ešte raz a také pohľady hádzaná, utrapene ako keby som ju týrala alebo co, ale musím podotknúť vonku počúvala aj na granulu
kajík
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Margita » Pia 25.04.2014 21:04

ja osm si vzd ymyslela ze na vystavach ide hlavne o ten chov,uchovnit psa a tak ,naco potom vystavovat psa co do chovu by aj tak ist nemal?ci demodex nedemodex,biznis je biznis?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod kajík » Pia 25.04.2014 21:57

Margita píše:ja osm si vzd ymyslela ze na vystavach ide hlavne o ten chov,uchovnit psa a tak ,naco potom vystavovat psa co do chovu by aj tak ist nemal?ci demodex nedemodex,biznis je biznis?

Ja tam idem hlavne kvôli tomu aby mi povedali....8 z 10 stafbulov majú demodexa a hlavne čierne...Je to parazit na psovi ktorý sa bud prejaví alebo nie a navyše má 6 mesiacov takže nejdem ju uchovnit
kajík
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy