Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Barbara » Sob 16.11.2013 11:20

Moj pes ma vecne spinavy zadok :nwm: hoci ma pevnu stolicu :nwm: casto si lize zadok
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod zuzka:) » Sob 16.11.2013 13:43

aj moj mával vždy špinavý zadok. ale on si moc lízať nevie. teraz je to ešte horšie, lebo tam má tu vec, čo nikto nevie čo presne je. umývam mu to 3x do dna a stále niečo patlem, tak to tam ostáva ešte aj to. ale vždy sa mu tam tvorí nejaký sekrét...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Ginna » Str 18.12.2013 23:20

Uz sa nam parkrat stalo, ze som citila presne taky zapach ako z vackov, lenze som nevedela identifikovat odkial pochadza. Dnes to iste.. sedim na gauci so psom, potom on odisiel a zacitila som to. Citit to na gauci ale ocuchala som cely gauc a citit to len vo vzduchu a na povrchu ee :nwm: . Sme vydrhli cely gauc, uz to necitit nastastie. Vacky sme pre istotu vytlacili, keby ze sa bude taketo opakovat tak asi budeme casto vytlacat :ua: Keby to aspon tak nechutne nesmrdelo ...
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

Re: Anglický bulldog - problémy s konečníkom, zápach

Poslaťod Alsatian » Pia 17.01.2014 11:38

no ja som po case zistila co to je ...udajne je to nejaky typ mykozy. Zatial pomaha len pravidelne dezinfikovat a cistit.
Alsatian
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Anglický bulldog - problémy s konečníkom, zápach

Poslaťod hruska » Pia 17.01.2014 11:41

Offtopic: a toto uz co je :heh:
akurat si citam clanok http://www.theguardian.com/uk-news/2014 ... ?CMP=fb_gu
a musela som si dat vyguglit slovo alsatian, lebo som ho este nepocula, aj ked som si myslela, ze je to to co to je, ale to je fuk, kliknem na forum a tu alsatian :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Anglický bulldog - problémy s konečníkom, zápach

Poslaťod Alsatian » Uto 21.01.2014 12:09

hruska píše:Offtopic: a toto uz co je :heh:
akurat si citam clanok http://www.theguardian.com/uk-news/2014 ... ?CMP=fb_gu
a musela som si dat vyguglit slovo alsatian, lebo som ho este nepocula, aj ked som si myslela, ze je to to co to je, ale to je fuk, kliknem na forum a tu alsatian :heh:

hihi :lol: inspirovali ma nemecke ovciaky, tak sa im kedysi hovorilo :) Alsatian Wolf Dog
inak sa mi tiez stava, ze ked objavim nove slovo, zrazu je vsade... :lol: alebo si ho vsimnem len preto lebo ho uz poiznam :pac:
Alsatian
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Klaudiva » Pia 21.03.2014 19:25

Dnes sme boli u veta, Tysonko má zapálené análne vačky. Veto mu ich vytlačil, vyšla taká mierne hustá tekutina, ale nesmrdelo to vôbec. Malý je mierne nesvoj, ale už sa toľko neotáča ku konečníku. Ako dlho trvá kým sa zápal stiahne?
Čokoľvek živé si pripútaš k sebe, si za to zodpovedný.
Klaudiva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod hriva » Pia 21.03.2014 20:03

Fu minule som videla ako Bria vystrelila vacky. Este sa harala, Nero ju cuchal a ona asi od "vzrušenia" ho s tym ostriekala. Ako skunk. :prd:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod ALO » Pia 11.04.2014 15:24

Posledny tyzden sa obcas stalo, ze nas Buddy mal v stolici krv. Myslel som, ze mu praskla zilka alebo co... ale kedze stolicu mal riedku (asi zmenou granul) zacal som patrat ci to nebude mat ine priciny a dostal som sa az sem. Ma 4 mesiace aj 10 dni. Strava prve tri mesiace eukanuba, posledny mesiac mix (eukanuba, brit, calibra).

Krv v stolici nie je pravidelne iba obcas, ine znamky v chovani alebo podobne som nespozoroval. Par krat som ho videl ako si sucha zadok. Takze bude to ono? Som tu spravne? :ua:
Naposledy upravil ALO dňa Pia 11.04.2014 16:13, celkovo upravené 1
ALO
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Nitra

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Mackie » Pia 11.04.2014 15:26

krv v stolici u stenata.. spravnejsie by bolo, keby si bol u veterinara :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod ALO » Pia 11.04.2014 16:20

Doteraz som to nebral vazne, nakolko v jeho spravani nie su ziadne zmeny, prave naopak je velmi hravy a nevie co je to unava. Neknuci prespi celu noc... ale asi hned zajtra pojdem v veterinarovi.
ALO
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Nitra

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod energitc » Pia 16.05.2014 13:44

Ahojte,
len chcem prispiet k teme a podotknut, ze podla nasej poslednej skusenosti a vyjadrenia veterinara, ked si pes lize doslova do krvi vankusik stale dokola tak to ma dost casto suvis s upchatymi vackami.
Felis si vylizovala vankuse na prednej labe, tie uplne najvyssie, su pri nich kusok piate pazuriky...Mysleli sme, ze je to nieco zo stravy, lebo proti jej lizavemu nutkaniu nepomahalo ziadne obviazanie labky, nic...
A veto nam vytlacil analne vacky.ze neboli este zapalene, ale mame prist o mesiac a uvidime, ci sa jej to nebude nejako opakovane vracat.predtym s vackami ziadne problemy nemala....
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Retuska » Pia 16.05.2014 20:12

Aojte,
citam rpedosly prispevok a chcela by som sa opytat,tiez nasa fenka posledny asi tyzden si vkuse olizuje a vykusuje rpedne labky a olizuje si zadok,pozerala som nema krvave,stolicu ma v poriadku,ale ked si olizuje zadok dost knuci...moze to byt tymi vackami???
zajtra by som sla k vet tak pripadne naco sa mam pripravit,dakujemm :)
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod Ivanka.P » Štv 22.05.2014 10:07

energitc píše:Ahojte,
len chcem prispiet k teme a podotknut, ze podla nasej poslednej skusenosti a vyjadrenia veterinara, ked si pes lize doslova do krvi vankusik stale dokola tak to ma dost casto suvis s upchatymi vackami.


energitc:
U nás je znamenie to, že si malá škrabe zadnými packami za ušami :heh: vytlačím a je po škrabaní.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod elfinka » Štv 22.05.2014 13:02

Moze "sankovanie" znamenat aj ine veci ako problem s vackami?
Je potom popripade problem s vackami priamo viditelny veterinarom, a zvyknu sa na to pri beznych prehliadkach pozerat?

Krpec si tak 1-2x za dva dni tak nejak sankovaco sadne, tak neviem ci "panikarit" a utekat riesit alebo moze byt pricinou aj to ze ma problemy s hnackami prave (u veta sme na prehliadke boli naposledy v pondelok, tak by ma zaujimalo ci to, ze nic nespominal znamena, ze tam proste problem neni)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby