Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod MisheliQ » Str 30.10.2013 19:26

skúsila by som kŕmenie surovým mäsom Offtopic: Inak miesto harmančeka je lepší repík na zuby, lebo harmanček má vraj také jemné chĺpky či čo to a to môže dráždiť ďasná
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod monika040 » Sob 18.01.2014 13:43

Všimla som si, že môj pes nemá jeden zub, myslím, že si ho musel vylomiť keď hrýzol kosť, len ma zaujíma čo s koreňom, nemôže mu robiť problémy ak tam náhodou ostal?
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod lolinka » Ned 19.01.2014 0:45

Prosím Vas mám 11 mesačného yorkshira sucku včera jej vypadli posledne dva ocne zuby dneska to ma po obvode dasien z každej strany čierne a stale plače je to normalne hoji sa to tak alebo je to zapalene prosim poradte mi ako postupovat :plac:
lolinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod Ivanka.P » Uto 28.01.2014 12:55

Asi to má zapálené a má riadnu paradentózu keď jej už vypadávajú zúbky. Treba ísť určite k vetovi, aby to pozrel a navrhol, či jej to v narkóze nejako vyčistí, alebo len dá nejaké lieky. :nwm:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod Sunny » Uto 28.01.2014 14:32

Ivanka - 11 mesačný pes, vypadli mliečaky tipujem :no: Čierne ďasná bývajú normálne, sfarbenie pigmentom - alebo sa jej to len teraz objavilo? Že ju bolí celá papulka pri menení zubov je relatívne normálne, ak by tot rvalo dlhšie, tak pre istotu nech na to kukne vet, ale malo by to prejsť samé.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: vypadnutý zub, zdurené ďasná a výrastky

Poslaťod Ivanka.P » Str 29.01.2014 13:17

ja že 11 ročný :pac: sorry za blbú radu :hi: jasné, mliečaky. Dokonca pri prezubovaní niekedy psíkom smrdí z papulky, ale to prejde ako sa prerežú trvalé zuby.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod rastog » Sob 28.06.2014 23:34

moze to byt zubny kaz?
Prílohy
CAM00244.jpg
Obrázok
rastog
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 320
Bydlisko: BA~ruzinov

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod monika040 » Pia 19.09.2014 12:47

Mám otázku, môj pes má v papulke dosť veľkú aftu, dostal antibiotiká,no nie je nejaký aj ústny sprej z lekárne vhodný aj pre psa?
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Whip it » Pia 19.09.2014 15:01

Dá sa použiť peroxid vodíka alebo ešte lepšie chlorhexidínový gel napr. Curasept.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod maira6 » Pia 19.09.2014 19:39

skús mu to vytrieť propolisom, perfektné zaberá, vyskúšané na vlastnej koži, nie na psej... :lol:

a to už aj na afty sa dávajú atb? to je dosť prisilné na oslabenú imunitu, z čoho vlastne afty sú
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Whip it » Pia 19.09.2014 21:31

"Afty" nie sú len z oslabenej imunity a použitie ATB je veľakrát indikované. Preto by som nekritizovala postup lekára, ktorý psa videl a mohol posúdiť jeho celkový zdravotný stav.
Propolis je dobrý tip :yes: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod maira6 » Sob 20.09.2014 14:26

Offtopic: ja len, že nesprávne použitie Atb môže stav psíka v konečnom dôsledku zhoršiť. A postup lekára, či veta, tiež nie je neomylný. Ak boli atb predpísané na základe rozboru krvi, potom ok. Ak nie, ja by som rozhodne skúsila najprv niečo iné. Každý sa však za svojho psíka musí rozhodnúť sám
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Whip it » Sob 20.09.2014 15:28

Offtopic: To máš pravdu, zbytočné používanie ATB nie je vhodné ani pre psa a ani pre spoločnosť. Ale neriešila by som tu postup Monikinho veta, asi vie, prečo ATB dal...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod renqa » Str 20.05.2015 9:50

Môjmu psovi jeden z predných zubov dako viacej trčí. Pred tým to tak nemal. Aj ma červené ďasno okolo neho. Ak sa mi podarí pridám foto. Čo s tým vytrhnúť? To sa musí v anesteze, vsak?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Problémy v papuli - zápal ďasien, fľaky, vyrážky

Poslaťod Elis » Pon 05.08.2019 7:08

Nevite, jestli se u psa daji nejak resi odhalene krcky a krvacejici dasne?
Elisce uplne ustupuje dasen od zubu.
Vzdycky jen ctu, ze zubni kamen se resi, ale na tohle jsem nenarazila,?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby