Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Sob 07.12.2013 14:02

Ufff no ja by som 5-6-7 ročné dieta nepustila same so ziadnym psom.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod starr » Sob 07.12.2013 14:29

Závisí veľa od toho, kde človek býva, ako je to tam bezpečné, kam by so psíkom chcelo ísť a od kopy iných vecí. Ťažko paušalizovať. Pamätám si, keď sme boli my deti, tak normálne si niektoré brávali von psíkov (bez rodičov). Vtedy to bolo také iné (oveľa lepšie) ako teraz.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Libuska » Sob 07.12.2013 15:58

Ja keby som si mala vybrat maleho chlpaca do postele, tak by to bol pudlik. Je to inteligentne plemeno. Teta ma uz tretieho od mojho detstva a bez super vycviku (teta je klasicka tetka z dediny :lol: :lol: ) vedeli co je to sadni, lahni, ostan, miesto :smile: :smile: je to prijemny spolocnik ale k takemu malemu dietatu by som si steniatko nebrala .. Steniatko potrebuje zo zaciatku vela starostlivosti .. hlavne co sa ucenia cikania tyka .. teda pytania sa von ...
Obrázok
Libuska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod merri » Sob 07.12.2013 17:32

Ivanka.P píše:prečo by žena s dieťaťom na MD nemohla mať jazvečíka či bradáča.

Samozrejme, ze mohla, ak by splnal jej poziadavky na psa. Na dane poziadavky sa ale absolutne nehodia. Jasne, ze kazdy pes je pri spravnom vedeni vhodny k detom, ale niektory ma skratka lepsie predpoklady byt iba rodinnym maznacikom, ako iny. To by potom tato tema nemala velmi zmysel, ved hocakeho psa clovek zvladne. Ale preco sa trapit s nejakym svojhlavym plemenom, ked mozem mat psa, ktory to ma v povahe, ze je prisposobivy a nie az tak narocny na vychovu a zamestnanie. Ved to tu ma byt o vybere SPRAVNEHO plemena, aby dane podmienky co najlepsie splnali naroky psa, a opacne.

Ja tiez hlasujem za kavaliera. :jop: To su uzasne, uzasne psiky, ako rodinni spolocnici idealni. Taky akurat vsestranny pes do rodiny, kludne aj pre cloveka, ktory nema skusenosti so psami.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Bee House » Ned 08.12.2013 10:36

hrivushka píše:Ufff no ja by som 5-6-7 ročné dieta nepustila same so ziadnym psom.


suhlasim so starr. nasa mlada 7 rocna chodi s nasou priblblou psicou sama rada. u nas doma s tym nie je ziaden problem, ak sa decko prejde okolo domu so psom same. fakt to zalezi od miesta a od psa. a dieta sa citi velmi dobre, ak to zvladne uplne samo.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Libuska » Ned 08.12.2013 11:45

Bee House ja si neviem predstavit ako by sa dieta vedelo zachovat v krizovej situacii .. Urcite si kazdy to svoje okolie pozna ale staci jeden dement na navsteve a je to v prdeli.
Nikto nepochybuje, ze by dieta pustili same von, keby nezvladlo psa ale nebude vediet spravne reagovat pri bitke alebo inej neocakavanej situacii
Obrázok
Libuska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Bee House » Ned 08.12.2013 22:19

Libuska: no tuto v Bratislave by som ich urcite nenechala ist von same, ale u nas sa naozaj nema co stat, ked sa prejdu okolo domu(ale tak nasa "obec" je fakt extrem,tam nestresnes nikoho :ha: ), a vela zavisi aj od konkretneho psa a konkretneho decka, nase decko je vychovavane spolu so psom a teda celkom si s nim vie poradit aj ked je malicka, piskoty vo vrecku a pes pocuva ako hodinky :heh:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Bad » Pon 09.12.2013 6:51

Bee House píše:vela zavisi aj od konkretneho psa a konkretneho decka, nase decko je vychovavane spolu so psom a teda celkom si s nim vie poradit aj ked je malicka,

A jak si poradí s cizím velkým dorážejícím psem?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Bee House » Pon 09.12.2013 21:29

u nas okolo domu neexistuje cudzi velky dorazajuci pes :nwm: my byvame na kraji lesa, cize tam nie su ani ludia, nieto este psi. ja viem, ze to moze byt potencialny risk,ale u nas je pravdepodobnost naozaj miziva
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Pon 09.12.2013 22:48

Minule spm vencila úplne v prdeli na konci sveta :D a zrazu po poli si to šinú 2 Argentíny. Nikde nikoho. Som myslela ze pustim do gatí. Nastastie sme sa minuli, zmizli niekde v lese. Ale velku bakulu som uz mala na chystanu. Aj peprak.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Uto 10.12.2013 20:55

Môžete poradiť plemeno?
Veľkosť skôr stredná, pes, ktorý by bol dobrý na poľovačky, ale zároveň by bol dosť kľudný k deťom, celkovo nie veľmi temperamentný a krátkosrstý.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Bee House » Uto 10.12.2013 21:18

Hrivush: to len dokazuje, ze v Bratislave nemozes ist nikdy dostatocne doprdele, aj tak nieco stretnes :heh:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod lucik » Str 11.12.2013 1:31

straka17 píše:Môžete poradiť plemeno?
Veľkosť skôr stredná, pes, ktorý by bol dobrý na poľovačky, ale zároveň by bol dosť kľudný k deťom, celkovo nie veľmi temperamentný a krátkosrstý.

no dost zalezi na ake polovacky do akeho reviru, nie? co je stredna velkost a aka srst je kratka? ma byt vonku ci vnutri? bude mat pravidelne aktivity, ci len v sezone ho vytiahnu robit?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Str 11.12.2013 20:53

Ide len o to, aby ten pes bol v teréne využiteľný, je jedno ako okrem brlohárčenia. Stredná veľkosť = pod kolená,možno niečo viac. Srsť by mala byť krátka a čo najviac "bezúdržbová". Pes bude vnútri a aktivitu bude mať stále.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Exor » Str 11.12.2013 22:18

To by chcelo skôr radu od poľovníka, ak ti záleží na upotrebiteľnosti. Ale v tomto som patriot, veď dve naše národné plemená sú poľovné psi a pokiaľ viem, tak svojou upotrebiteľnosťou chválené. Slovenský hrubosrstý stavač a aj Slovenský kopov.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách