Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod kellee » Ned 23.06.2013 5:50

joj nadherny, :aaa:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Pia 11.10.2013 7:14

Po delší odmlce se zase ozývám :smile: S Arletkou jsme úspěšně zvládly výstavní sezonu a teď už se připravujeme na její mateřské povinnosti :smile: Čekáme na hárání a hurá za ženichem. Tak nám držte palečky ať to všechno dobře dopadne.Obrázok



http://www.porties.cz
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Pia 11.10.2013 8:39

jeeej, drzim palce, aby vam to dobre dopadlo!
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Pia 11.10.2013 9:59

Moc děkuji... :smile:
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod kellee » Pia 11.10.2013 10:47

toto plemeno je proste uzasne. hrozne sa mi paci. Bojim sa vsak tej srsti, neviem si predstavit to strihanie
drzim palce :smile:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Pia 11.10.2013 10:48

ja keby som mohla mat dalsieho psa, tak idem do portika. S tou srstou by sme uz nejak zabojovali. :heh:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Pia 11.10.2013 11:35

kellee píše:toto plemeno je proste uzasne. hrozne sa mi paci. Bojim sa vsak tej srsti, neviem si predstavit to strihanie
drzim palce :smile:


Z té srsti nemusíte mít strach. Je pravda, že pokud by jste chtěla vystavovat,pak je údržba složitější, obzvláště když pes žije normálním psím životem jako ti moji. Lítají po lese , poli a pak se musí více česat. Má druhá fenka , která není vystavovaná je ostříhaná na krátko a tam údržbu vůbec neřeším, jen pokud má v srsti nějakou nečistotu přejedu kartáčem. Jednou za půl roku ji sjedeme strojkem a je klid. Na mých stránkách je v novinkách video a na jeho konci jsou vidět různé úpravy srsti u těchto psů, dám vám to sem :
http://www.youtube.com/watch?v=3XshZB8F ... y3DJ3TXEgA :smile:
Stojí za to se na podívat :)
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Lineta » Pia 11.10.2013 14:43

Video je úžasné. Na některých fotkách ostříhánků bych ani netušila že je to portík. Já toto plemeno zbožňuju, měla jsem chvíli tu čest jednoho pejska znát a dostal mě hned první den kdy jsem ho spatřila. Do budoucna bych chtěla většího pejska a portík je na mém seznamu také. :lol: Zajímají mě i ty vodní práce. Je možné to nějak u nás dělat? Dají se z toho složit nějaké zkoušky?
Lineta
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Pia 11.10.2013 15:44

Zkoušky nevím, ale mrkněte se na Školu kynologie v Herolticích. Dělají tématické tábory , skoky do vody, vodní práce.. Vede to zkušený kynolog Pavel Bradáč, jezdí se psy i např. do Chorvatska na vodní práce. Tam by jste určitě našla spoustu informací :)
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Uto 26.11.2013 9:35

Dobrý den všem, tak se nám to povedlo :smile: Arletka je březí. Mám z toho obrovskou radost :lol: Na ultrazvuku sice nebylo vidět moc štěňátek, ale to nevadí o to víc to budou vymazlení miláčci. Arletka je teď těsně za polovinou březosti a narození malých Portíčků čekáme na Vánoce. Moc se na ně těšíme ...
Obrázok

http://www.porties.cz
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Uto 26.11.2013 9:45

gratulujem! :jop:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Uto 26.11.2013 19:10

Děkuji :smile:
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Pia 27.12.2013 19:43

Dobrý den, tak už máme porod zdárně za sebou :smile: Štěňátka se narodila nad ránem 25.12.2013 a pro mě to byl ten nejkrásnější vánoční dárek . Arletka byla moc šikovná a všechno se postarala sama .i když rodila poprvé.
Můžete se na mimina podívat na náš web http://www.porties.cz


Obrázok

Přeji krásné dny a do nového roku 2014 hodně štěstí, zdraví Vám i vašim psím miláčkům ...
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Ned 27.03.2016 14:35

Dobrý den, jestli vás zajímá plemeno PVP můžete se podívat na naše nově upravené stránky http://www.porties.cz :smile:

Je tam spoustu užitečných informací o těchto skvělých psech a taky pro ty , kteří uvažují o tomto plemeni info o plánovaném vrhu na jaro 2016 :smile:
Obrázok
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Tiaali » Ned 26.08.2018 19:39

Tak sa presuniem sem, nech aj tému trochu oživím :heh:
Malá má aktuálne 11 týždňov, po prvotnom šoku, kedy som mala pocit, že asi o psoch nič neviem a to šteňa mi bolo asi zaslané ako pomsta odniekiaľ zhora, sme sa konečne aj trochu zžili a začalo to byť lepšie :heh: S hygienou stále trochu bojujeme, ale snáď sme na dobrej ceste. Oblečenie bez dier by som asi zrátala na prstoch jednej ruky a rovnako aj vybavenie bytu, je to proste príšera :lol: Ale aby som ju len neohovárala, tak zatiaľ čo sa učenlivosti a chuti do učenia týka tak na jednotku. Hravá je až až a prináša tiež pomerne slušne :smile:
Prílohy
DSC_1840.jpg
DSC_1869.jpg
DSC_1831.jpg
DSC_1803.jpg
tuším počula, že som pôvodne chcela hnedú suku :D
DSC_1892.jpg
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI