Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Mishelka7 » Ned 28.09.2008 13:02

Dnes sa mi stalo, ze som pristihla fenku nieco zuvat. Ked som jej to vytiahla z pusy, po skumani, co to asi moze byt, ma napadlo, ze asi holubi trus. nasla ho na balkone. hoci som jej to zobrala z ust, neviem, ci nahodou nejaky kusok nestihla zjest. Moze jej to nejak ublizit? vravi sa totiz, ze holuby prenasaju choroby. Mam pockat, ci jej daco nebude, alebo ju mam preventivne odcervit? poradte prosim...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Holubí trus

Poslaťod Nia » Ned 28.09.2008 14:06

aj endy ma v oblube najst taketo darceky, ale uzž ani tak velmi ne, ako ked bol steniatko....nic som na nom nespozorovala..ak si chces byt ista, tak ju daj odcervit...ale mylsim si, ze by sa jej nic nemalo stat....mne krpec podonasal aj ine chutovky, minule napriklad kostricku maleho vtacika...
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Holubí trus

Poslaťod Whip it » Ned 28.09.2008 15:09

Ja by som odcervila. Ale neviem, ci by to malo dosah aj na zoonozy, ktore nakazeny holub moze prenasat. :smile:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Holubí trus

Poslaťod bullmastiff » Ned 28.09.2008 15:39

no to zaleží na holubovi, či bol niečim nakazený alebo nie ja by som skor asi odcervil
holubi trus blee a to mu chutilo :otaznik: :blee: :nechutne:
mojich psov som nikdy nenasiel nieco take spapat, ale oni sú vonku na dvore ttakze na nich taky dohľad nieje
ale nie sme v meste a tuholuby niesu :jupi: ale su tu vrabce :plac: :joint:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Holubí trus

Poslaťod Mishelka7 » Ned 28.09.2008 16:31

royal, co su to zoonozy??? akoze dnes nam fakt vysiel den... zacalo to rano tym trusom a teraz na prechadzke sme stretli zdochnuteho holuba a kusok dalej zdochlinu potkana... zacalo aj skoncilo to, chvalabohu "len" pri onuchani. tu uz vazne aby sa clovek bal vencit psa a chodil mu stale za zadkom a sledoval, co onuchava, ked nechcem, aby nieco dostala :hmm: je to normalne? dufam, ze jej nic nebude, asi aj vdychnutim sa moze daco preniest, ze? neviem, ci len mne takto sibe a chorobne sa bojim o onu alebo je to opodstatnene...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Holubí trus

Poslaťod Rauke » Pia 03.10.2008 9:37

zoonozy su choroby prenosne zo zvierata na cloveka...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Holubí trus

Poslaťod Mishelka7 » Pia 03.10.2008 10:39

no, uz som si to vygooglila... malu som odcervila, inak ziadne priznaky, ze by sa nieco dialo, sibe jej tak ako aj inokedy :aaa: :ha:
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Holubí trus

Poslaťod Puk » Sob 04.10.2008 8:37

U mestských holubov (ale i hrdličky, ap.) by som sa obával skôr možnej tuberkulózy vtáčieho typu. Ale nechcem strašiť, tá pravdepodobnosť je veľmi malá, ale... Nie nadarmo má mestský holub prívlastok "lietajúci potkan"... Odčervovania psa v tomto prípade nemá zmysel, vtáčie a psie parazitózy (na to slúži "odčervenie"), nie sú kompatibilné (možno nejaká výnimka). Holubí trus v tomto prípade je "výživový" doplnok :lol: a netreba z jeho zriedkavého a ojedinelého skonzumovania psom robiť vedu.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Holubí trus

Poslaťod calwen » Sob 04.10.2008 8:43

Nie nadarmo má mestský holub prívlastok "lietajúci potkan"...

Skor by som povedala lietajuci jezko...ti vraj maju vsetko mozne aj nemozne a vraj aj viac nez potkanici :ha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Sánkovanie - iná príčina než análne vačky?

Poslaťod dia76 » Štv 22.01.2009 10:01

Chcela by som sa opýtať - môj pes mal dlhé roky problém s análnymi vačkami, chodili sme ich pravidelne vyprázdňovať.. Vždy, keď sa šúchal zadkom o koberec, šla som k vetovi, ten ich vytlačil a bol nejaký čas pokoj.
Asi pred pol rokom som sa nechala prehovoriť veterinárom a análne vačky som psovi nechala vyoperovať. Operácia vraj prebehla bez problémov, všetko je tak ako má byť (podľa veterinára).

Ale - pred pár dňami mi pes začal sánkovať..šúcha si zadok o koberec, je nervózny..presne tie isté príznaky ako predtým, pred operáciou..
Môže byť "sánkovanie" aj príčinou niečoho iného? Alebo mám ísť k vetovi reklamovať operáciu??
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Sánkovanie - iná príčina než análne vačky?

Poslaťod aponi » Štv 22.01.2009 10:11

Ja by som ho odčervila,vačšinou sa sánkujú preto.Niejedy sa zdá, že sa urobilo všetko preto aby bolo všetko v poriadku,ale stačí, keď vybehneš so psíkom von a má ich znova,myslím,že vývoj trvá asi 14 dní.
A možno to má už tak nacvičené ,prišiel čas vyprázdniť vačky tak sa šúcha, keď tí naši miláčikovia sú takí učenliví.Obrázok
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Sánkovanie - iná príčina než análne vačky?

Poslaťod dia76 » Štv 22.01.2009 14:18

odčervovaný bol pred dvoma mesiacmi, ale pre istotu skúsim. ďakujem, toto ma nenapadlo.
nechce sa mi veriť, žeby to robil zo zvyku :smile: ale ako nápad je to dobré.. :jop:
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Sánkovanie - iná príčina než análne vačky?

Poslaťod corina » Štv 22.01.2009 18:28

Dia 76... neodcervuj psika zbytocne, naprv ak mas moznost, odnes trus na koprologicke vysetrenie, ked ti potvrdia ze nie psik schytal, tak ho odcervis ak nie tak sa mozes spolu s vetom pokusit najst inu pricinu "sankovania".
corina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Kosice

Re: Sánkovanie - iná príčina než análne vačky?

Poslaťod dia76 » Pia 23.01.2009 11:02

bude istejšie zavolať vetovi.
Len som sa chcela predtým opýtať, či neexistuje nejaká iná zjavná príčina.

Ktovie, on aj môže byť začervený..pred troma týždňami k nám prišla jedna mladučká fenka a tá ešte nebola odčervená. Síce som ju už dala odčerviť a zdalo sa že nič nemá - ale ktovie.
Ak keď bol odčervený, mohol to schytať od nej.
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Sánkovanie - iná príčina než análne vačky?

Poslaťod mika » Pia 23.01.2009 11:27

Ak mas dvoch psov/psa a macku, tak sa musia odcervovat naraz, inak to nema zmysel, aj ked ten jeden bol odcerveny nedavno. A koprologicke vysetrenie moze a nemusi parazity ukazat...
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Ďalší

Späť na Choroby