Postroje, sedáky, etc.

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Dasha » Ned 09.06.2013 10:31

No pokiaľ viem tak normálne majú tieto vodítka 2m pred natiahnutím. S tým, že tam majú vždy napísané, že to urobia v rôznej dlžke podľa požiadavky.
S manmatom ale nemám skúsenosť. Ja zatiaľ len ZeroDC
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod weron » Ned 09.06.2013 10:33

to já nevjedeu :hi: bo co som krpatu mala na tom manmatackom od craobsa tak sa mi to fakt nezdalo ako 2m ... pardon :hi:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Dasha » Ned 09.06.2013 10:37

Tu píšu, že 170cm pred natiahnutím.
http://manmat.sk/Product/25/54-voditko-s-amortizerom.aspx
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod weron » Ned 09.06.2013 10:42

ja som pozerala cesku stranku a tam to nebolo :ha: no ale ani ja som teda nedristala az tolko, niesu to dva metre :jazyk:
a budes teda este kratsi chciet ?
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Dasha » Ned 09.06.2013 10:47

:lol:
určite. Lebo on väčšinou ide vedľa mňa, alebo kúsok predo mnou. A tých 130-140cm - čo máme normálne vodítko (skúšala som si ho s ním dať na sedák a bolo to tak akurát) A aj keď bol pri mne, tak sa to vodítko až tak nemotalo pod nohy. A prijala by som možno aj kratšie...máme jedno vodítko tak 120cm a aj s ním sa nám ide fajn (keď je o neho pripnutý na sedáku).
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod zara » Ned 09.06.2013 10:52

Pri prilis kratkom voditku sa ti bude v narocnejsom terene motat pod nohy.
(napr uzky chodnik s pripadnym preskocenim kamena, kmena stromu, ...)
zara
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 699

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Dasha » Ned 09.06.2013 10:58

On sa mi motá pod nohy už teraz, kedže chodí blízko mňa a ja mám ešte starosť o príliš dlhé vodítko, ktoré musím držať stále v ruke. Tým, že si to ja teraz raz za čas skúšam s normálnym vodítkom, tak sa mi zdá, že by to bolo lepšie pre nás.

edit: a s preskočením kmeňa stromu máme živú skúsenosť zo včera :prd: a to máme to dvojmetrové teraz.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Rehssi » Ned 09.06.2013 12:16

mne sa zdá krátke vodítko na beh nepohodlné až nebezpečné. Buď si psa upracem k nohe/ za seba na obyčajnom vodítku a úplne najlepšie na obyčajnom obojku, tj netreba odpruženie, alebo ho naučím ťapať konštantne vpredu na amortizéri. Oboje psa treba najprv naučiť. Možno to vnímam dramatickejšie, keď mám dvoch, no proste neviem behať ani len chodiť v členitejšom teréne, ak si psiská môžu vybrať "pri nohe" či "vpredu". Pletú sa pod nohy, nevidím na cestičku.
Dlhá šnúra pri behaní je pre mňa nevyhnutná hlavne preto, že potrebujem vidieť kam došlápnem. Ak mám psiská nakrátko, doskakujem im teste za zadky a drobné nerovnosti ma dosť rozhádžu. Veľkú prekážku uvidíš aj pred psom, ale hlavne v lese kde je milion tieňov, kameňov a konárov (niektoré ešte prechodom psa rady zákerne zmenia polohu), tak tam dosť chýba ten výhľad cca meter pred človekom.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod kharak » Ned 09.06.2013 12:18

Ak pes nejde vpredu a netaha, nebude voditko s amortizerom tak trochu zbytocnost ? :)
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Dasha » Ned 09.06.2013 13:25

:heh: Tak to je pravda všetko...Ja akosi dúfam, že tým behaním ho "rozťahám". A s vodítkom s amortizérom sa mi ide lepšie. Keď už raz za čas potiahne tak je to príjemnejšie, ako s obyčajným vodítkom. Ale teda zatiaľ skúsime s obyčajným, keď budem vidieť, že z ťahania nič nebude, tak to nechám tak. A teda dĺžku radšej riešiť nebudem už. Ďakujem :no:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod flerka » Pon 15.07.2013 11:23

Zdraviǐ, neviete nahodou ci niekde v BA zozeniem postroj na behanie-tahanie? Moja inteligentka dnes svoj rozžula a dost surne potrebujem... No nech em cez net kupovat, ch em jej vyskusat..... Dakujem za radu:)
flerka
Nováčik
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Bratislava

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Ginna » Pon 12.08.2013 11:45

Pred pár dňami som kúpila tento "prémium postroj podšitý". Sedí dobre, akurát vpredu myslím že trochu odstáva. Používame ho na dogtrekking a bikejoring.
Obrázok
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod AlicaGGG » Pon 26.08.2013 23:45

prave som zistila, ze sucine dobre nesedi postroj Faster - je zdedeny po starsej sucke, takze sa neni moc co cudovat, vyzeral byt dobry, teraz ale po zhliadnuti par fotiek tu vidim, ze jej nesedi tak, akoby mal... a co vcul... rozmyslam nad kupou noveho (doma ma uz fakt zavrazdia), ale kupit macku vo vreci nechcem, cize kym nevyskusam nekupim... mohli by ste mi poradit, kde vsade predavaju tahacie postroje? je mi jedno aky typ, ci klasicky sled alebo faster... od septembra budem v KE, takze mam moznost vyskusat tento http://windog.sk/postroje/podsite-postr ... -tazny-301 mate niekto skusenost? nieco sa mi na nom nezda, mozno len blba fotka
viem o manmate v rajci, tam by som sa teoreticky dostat mohla, potom alexstore, tam sa nedostanem urcite... este niekde? poprip. neviete o nejakej akcii, kde sa chysta nejaky obchod s takymito postrojmi? co-to tu mam precitane, hladala som, ale cele sa to prejst neda
Naposledy upravil AlicaGGG dňa Pon 26.08.2013 23:48, celkovo upravené 1
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod weron » Pon 26.08.2013 23:47

daj si ten faster od zera usit na mieru :nwm:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod AlicaGGG » Pon 26.08.2013 23:50

no jo, ale ked som videla ake tu s tym fasterom na mieru boli problemy... :ua: presivat nemam ako a ani nemam chut, hlavne ked bude na mieru
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy