SOŠ - Kynológia

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod meraja » Sob 06.07.2013 21:41

Offtopic:
meraja, a co chces robit, ked sa ti nechce ucit?


Nič nájdem si bohatého muža a ten sa bude o mňa starať :joint:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod wer » Sob 06.07.2013 22:12

Offtopic: tak to budes mat hooodne narocne takeho uputat - spinava, strapata, v teplakoch na poli so psom... :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod Connie » Sob 06.07.2013 22:27

Offtopic: Treba kúpiť ultra mini čivavu v kabelke, štekle a značkové oblečenie ...hneď ich bude plno :heh:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod wer » Sob 06.07.2013 22:31

Offtopic: ved hej, ale na to nepotrebuje studovat kynologiu :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod Connie » Sob 06.07.2013 22:39

Offtopic: na to netreba študovať nič :heh:
Inak ešte k tej kynológii. Sama tam od septembra idem :ach: Už teraz mám taký pocit,že budem meniť školu ...Kynológiu sa nedá študovať ,resp. je to volovina. Aspoň teraz mám taký pocit. Ja som tam šla , pretože som nevedela kam inam, na gympel som nechcela ísť a na veterinu do BA mám ďaleko...Ak nepôjdem na výšku tak netuším na čo mi to bude platné :nwm: Netuším či chcem ísť na výšku veterinu, áno chcela by som to robiť ale ja nie som moc typ na učenie, aspoň teraz nie :pac: Moc veľa od tej kynológie neočakávam ...ALE jedno tam je podstatné , tá maturita...aspoň tú budem mať....
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod Dastuch » Sob 06.07.2013 22:52

citam par prispevkov a potrebujem sa vyjadrit,kedze som uz treti rok na skole,kde ma obklopuju aj "kynologovia"..
95%prihlasenych ani prd nevedia o psoch.By som ich zaradom vyhodila,ale viete ako to chodi..lutujem len ludi,co uveria tomu "titulu" Bc. a si myslia,ze ooooo,toto je kynolog vystudovany. :ua:
Kynologia ako skola vam vobec nic neda,nic viac co by ste si nemohli doma nastudovat...
A uz vobec by som v dnesnej dobe nevyhadzovala prachy na takuto skolu/cudujem sa hlavne externistom/,ale aj dennym,kedze aj tam treba platit intrak a podobne veci.
Minimalne to vidno aj v kynologickom klube,predseda,ale aj vacsina clenov klubu su studenti veteriny alebo uz veterinari.Maju svojich psov,chodia na preteky.
Minimalne rodicia by mali mat tolko rozumu,ze dieta na taku skolu nepustia,lebo tu ide skor len o hobby,konicek.Nenavidim ked sem lezu deti,len preto,ze sa ledva musia ucit.
Priklad:kamoska zacala veterinu,nechala ju hned v prvom rocniku.Presla na kynologiu,ale pracuje.Plati si ju sama.2 tyzdne od zaciatku skuskoveho sa ma spytala,kolko mam este skusok?-este ani jednu som nemala spravenu.Ona uz mala vsetky.Sama mi hovori,ze je to len skola,kde dostane Bc.a tymto haslo.
Treba sa viac zamysliet,nie kazdy ma na veterinu,je to drina.Ale namiesto nej by som kynologiu nebrala-moj nazor
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod wer » Sob 06.07.2013 23:03

kamaratka uci na strednej kynologii a nam tiez hovorila prihody... :ach: 80% ziakov ku psom ani vztah nema. :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod MisheliQ » Sob 06.07.2013 23:28

Kives aha.

Ja tiež poznám študentov kynológie a aj tu na DF ich je tiež pár. Len o jednej viem s určitosťou povedať, že školu robila popri práci, kt. robí (úprava psov), a vedomosti sa jej zišli :-)
To ako k tomu kto pristupuje je každého vec, preto nie je zlý odbor. Sú študenti aj takí, kt.si prišli len pre titul, aj takí, kt. tomu venujú aj viac času a sú tam preto, aby sa niečo naučili. Pre mňa je kynológia možnosť mať lepšie znalosti o psoch, to, že to iní berú inak....čo mňa po nich?
Ako som už písala, ešte nikto nemal uplatnenie len tak kvôli škole, ale vždy musel pre to niečo urobiť :-) ani ja si nebudem môcť vyložiť nohy a čakať, že sa ku mne budú raz ľudia hrnúť len preto, že som MVDr., takých nás tu je aj bude habadeeeeej. Nikdy som takýmto veciam neprikladala dôležitosť, myslím si, že v reálnom živote je to aj tak o vlastnej šikovnosti, šťastí apod....
Ja by som kľudne na kynológiu šla. Aj o nej budem uvažovať, ak ma raz táto škola totálne znechutí :D

Neviem si predstaviť, žeby som kvôli tomu mala ísť na úplne odveci odbor a študovať niečo, čo ma absolútne nebaví ani nezaujíma, len preto, že sa študenti učia :D alebo že budem mať kvôli vyštudovaniu toho odboru v spoločnosti "vyšší" status.

Offtopic: btw baby niekedy sa treba zaprieť a prekonať samých seba a nie ísť tou najľahšou cestou :-)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod Dastuch » Sob 06.07.2013 23:45

Asi rozmyslam inak...
Ja by som na taku skolu zbytocne nevyhadzovala peniaze,nemam ich tolko.miska,jasne niekto cvici psov,ide mu to a prosperuju,ale chce z toho dosiahnut vyssie vzdelanie,fajn.ale samotna skola pre studenta co vysiel zo strednej neda nic. Na vycvik treba prax a hlavne cit.ale ako pisem,niekto ma prachy aj cas...
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod Dastuch » Sob 06.07.2013 23:49

Pride mi to ako doplnove vzdelanie-pre externistov trosku predrazene.Nie ako odbor,z ktoreho sa clovek uplatni...
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod wer » Ned 07.07.2013 6:21

uz som to tu pisala. pokial sa chce niekto vzdelavat v obore kynologia - bohate stacia rozne seminare. tu je ten titul fakt zadarmo..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod Vikiki22 » Ned 07.07.2013 8:03

Ja mám na to takýto názor: Na to, aby bol niekto veľmi dobrý výcvikár, školu nepotrebuje. Áno, na VŠ kynológii sa človek, ktorý inak v živote o psoch veľa nevie, určite veľa zaujímavého dozvie. Ale to neznamená, že z neho spraví aj kynológa. Táto škola dá niečo len tým, ktorí majú o kynológiu naozaj záujem, zaoberajú sa ňou aj v bežnou živote a majú nejaké silné ambície do budúcna, čo sa psov týka. No napriek tomu, ak študent k tomu nemá cit sa sám sa tomu nevenuje, výcvik psov ako predmet ho nič nenaučí. Z tých, čo sú na kynológii možno 10-20 % študentov sa kynológii v živote venuje. Ostatní sú tam preto, aby mali aspoň titul Bc., alebo aby sa doma nenudili, alebo ich síce psy zaujímajú, ale majú doma len "maltzáka, s ktorým chodím na prechádzky", ba dokonca veľa študentov ani psa nemá. :ach: Takže tak. Kynológia áno len v tom prípade, ak sa psom venuješ aj v bežnom živote a rada by si si doplnila vedomosti zo všetkých oblastí kynológie. Inak je to zbytočné. Nie je kynológ ako kynológ. :no:
Offtopic: Mimochodom - je tu debata o SŠ alebo VŠ? Je na to zvlášť téma.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod Connie » Ned 07.07.2013 8:24

No tu je téma o SŠ ale rozoberá sa tu evidentne VŠ :pac:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod MisheliQ » Ned 07.07.2013 8:50

Vikiki ono to vyplynulo nejak z debaty, keďže simma sa nevie rozhodnúť a štúdium nekončí len SŠ ale niekt. chcú alebo možno raz budú chcieť pokračovať na VŠ.
Takže sa tu rozoberá všetko so všetkým momentálne :)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: SOŠ - Kynológia

Poslaťod Vikiki22 » Ned 07.07.2013 9:57

Offtopic: Hej, hej. Len ako som to čítala, tak som nevedela miestami, o čom je reč. :smile: A ak niekoho zaujíma, aké predmety máme na VŠ kynológii: http://www.uvm.sk/sites/default/files/d ... ologia.pdf
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné