Aký šport?

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Aký šport?

Poslaťod Elis » Uto 17.07.2012 23:02

"Určite nerobiť nič, kde sa nejako moc skáče či behá, jednak tieto psy na to nie sú stavané, a potom by ich to ani nebavilo"

s tim "nebavilo" si dovolim nesouhlasit:-)
moloss samo potrebuje primerenou zatez - nejvyssi vrcholy v behacich/skakacich sportech nedobude:-) - ale rozhodne neni nepritel kazdeho rychleho pohybu.
Jsou ( meli by to byt) porad mrstni atleti. a "ochutnavky" sportu tj. nejaka zakladni uroven - je vetsinou bavi.
napr. na setkani CC jsem prvne nazivo videla coursing - ze to bavilo moji cubinu, to jsem predpokladala ( ona je blazen a bavi ji vsechno) ale on tam bavil vsechny psy, co tam byli. Bezeli jen kousek - ale fakt byli nadseni.
a v zivote bych predtim nerekla ze moloss a coursing je mozna kombinace:
http://canecorsoklub.cz/Images/galerie2 ... large.html
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aký šport?

Poslaťod Gaštanko » Ned 20.01.2013 20:56

Mate nejaky dobry tip na sport pre vyzlu? agility a flyball uz zaciname, ale rada sa zorientujem aj v inych:) napr. by som chcela skusit dogfrisbee, je tu niekto s vyzlou na dogfrisbee?
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: Aký šport?

Poslaťod AgiKokre » Pia 26.04.2013 16:14

podla mna ti budú dostatočne stačiť 2 športy :no: ja by som z vyžlou určite robila agility a ked chceš teda viac tak ten flybell pri ktorom sa budete zrýchlovať prospešne pre agi :smile: popri tom si rob poslušnosť ktorá je prednostná pred všetkými športami :no:
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza

Re: Aký šport?

Poslaťod Lula » Pia 26.04.2013 18:26

Na frisbee sa hodí každý pes ktorý je aktívny a rád sa hrá :smile: tak prečo nie aj vyžla? vyskúšaj a uvidíš ako mu to pôjde :smile:
Lula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Rimavské Brezovo

Re: Aký šport?

Poslaťod stano269 » Pia 26.04.2013 22:26

Poznám dve vyžli, obidvaja frisbeečko milujú :smile:
Obrázok
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Aký šport?

Poslaťod Haleth » Sob 27.04.2013 19:00

Gaštanko píše:Mate nejaky dobry tip na sport pre vyzlu? agility a flyball uz zaciname, ale rada sa zorientujem aj v inych:) napr. by som chcela skusit dogfrisbee, je tu niekto s vyzlou na dogfrisbee?

Podľa toho, aké máš ambície :smile: Najlepšie je vyskúšať všetko a uvidíš, čo vám bude obidvom vyhovovať, nie?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Aký šport?

Poslaťod Gaštanko » Ned 30.06.2013 21:41

no tak asi sme si vybrali, flyball je perfektny, agi su tiez fajn, ale nimi si nie som uplne ista..a este sa pridame asi k nejakym dogtrekingovym akcoskam prilezitostne. Mozno casom vyskusame stopy. Povodne som chcela coursing, ale vobec neviem, kde v ZA alebo v Liberci a okoli sa k nemu da dostat :nwm:
Btw, tu poslusnost mame samozrejmu, to je jasne, to bol zaklad. Dokonca ju cvicime aj v agilitach (vzdy polka skupiny ma agi a polka poslusnost, potom sa menime). Chodime na Psolu do Liberca a pozeram, ze tu v CR su na psie sporty ovela vacsie moznosti a pritom nas polrok stoji iba 2000Kc a mozme chodit na co chceme a kolko chceme.
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: Aký šport?

Poslaťod Zuzka159159 » Ned 30.06.2013 22:06

Potrebovala by som poradiť aký šport sa hodí pre čivavu :smile: ...? Poradte prosíím :smile:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok
Zuzka159159
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Aký šport?

Poslaťod domin » Pon 01.07.2013 7:47

Gaštanko píše:no tak asi sme si vybrali, flyball je perfektny, agi su tiez fajn, ale nimi si nie som uplne ista..a este sa pridame asi k nejakym dogtrekingovym akcoskam prilezitostne. Mozno casom vyskusame stopy. Povodne som chcela coursing, ale vobec neviem, kde v ZA alebo v Liberci a okoli sa k nemu da dostat :nwm:
Btw, tu poslusnost mame samozrejmu, to je jasne, to bol zaklad. Dokonca ju cvicime aj v agilitach (vzdy polka skupiny ma agi a polka poslusnost, potom sa menime). Chodime na Psolu do Liberca a pozeram, ze tu v CR su na psie sporty ovela vacsie moznosti a pritom nas polrok stoji iba 2000Kc a mozme chodit na co chceme a kolko chceme.


v Liberci sa s coursingom neorientujem, v žiline bývajú tréningy - http://www.coursing.sk/
domin
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Hlohovec

Re: Aký šport?

Poslaťod Gaštanko » Pon 01.07.2013 11:26

Zuzka159159 píše:Potrebovala by som poradiť aký šport sa hodí pre čivavu :smile: ...? Poradte prosíím :smile:

Ja si myslim, ze agility by ju mohlo bavit:)
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: Aký šport?

Poslaťod Gaštanko » Pon 01.07.2013 11:28

v Liberci sa s coursingom neorientujem, v žiline bývajú tréningy - http://www.coursing.sk/[/quote]

Uz som na to narazila, to by bolo super, skusim sa na nejaky trafit tak, aby som bola doma. Diky!
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: Aký šport?

Poslaťod Bebis » Pon 01.07.2013 15:46

my frisbeečkujeme, ale iba doma, nič ofici :yes: a robíme aj agi, to ho baví viac, hoci lepšie mu to ide s frisbee :ach: Ja mám s agi problém, lebo buď ide pomaly a presne, alebo rýchlo a zle... a on nevie ísť pomaly, takže :joint: flyball nerobíme, nemáme kde a ani ma to nejako neoslovilo :nwm: ja som chcela robiť aj záchranárinu, v LC je, ale odbili ma, že nemám 18 :ach: takže vlastne robíme všetko možné, agi, frisbee, ťahanie, kolobežkovanie, bicyklovanie, fitloptovanie, učím ho nejaké triky z dogdance, len tak z nudy :nwm: vyžla je super, dá sa nahovoriť na všetko, takže už len nájsť niečo, čo bude baviť aj teba :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Aký šport?

Poslaťod Gaštanko » Pon 01.07.2013 16:09

no prave, ze vyzly sa fakt daju nahovorit na vsetko, my ho doma ucime teraz toto https://www.youtube.com/watch?v=7786_5S8zME.. :aaa: No a celkom mu to ide, len musi mat na to den:) Ja mam skor problem, ze agility nebavia mna, nie psa..:D Ale ked ho vidim, aky je rychly, tak fakt ma laka ten coursing, do prcic. fakt ma zrychlenie ako drak..Bebis, aj tvoja vyzla je taka rychla a behava?
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: Aký šport?

Poslaťod Bebis » Pon 01.07.2013 16:37

jasne :pac: kým nemusí, tak sa nezastaví :joint:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Aký šport?

Poslaťod Gaštanko » Pon 01.07.2013 18:31

Ze sa vobec pytam:) no jeho ten fly hrozne bavi, tam leti cez prekazky a za tenisakom, to je jeho modla..:D
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy