Miesta na kúpanie ľudí a psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod wer » Sob 22.06.2013 21:27

co to tu huka..? :ha:
ja by som ale rada miesto, kde viem odbehnut vecer po praci tak na hodinku...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod merri » Sob 22.06.2013 21:34

Bez rybarov asi nerealne, teda aspon som take este neobjavila. Ale mozno, to novsie jazero v Bieli, to by nemal byt rybnik, iba vybagrovana jama. Uz som tam dlho nebola, pojdem kuknut, snad sa to nezmenilo.
Ja som zas objavila "nove" jazero, prisla som tam prvy krat, vsade karavany s rybarmi, tak ze kurnik, asi som zrovna vystihla rybarske preteky. Prisla som tam druhy krat, cez tyzden, a stale karavany!! Ti ludia nemaju co robit, alebo tam ziju pri tom jazere, alebo co?! :au:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod wer » Sob 22.06.2013 21:39

merri, nebol to zemnik? :ha: lebo navlas rovnaky scenar :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod merri » Sob 22.06.2013 21:46

Neviem, co je zemnik, takze asi nie. :heh: Ti rybari uz mi zacinaju vadit viac ako polovnici, ved su uplne premnozeni.
Ale teraz ako pozeram mapu, tak vidim pri Bieli dve jazera, o ktorych som doposial vobec nevedela. :oo: Pojdem preskumat.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod pigie » Ned 23.06.2013 3:32

A ako to je teda s tou Ivankou? Ja ked som tam bola naposledy - cca mesiac dozadu, tak ma uvitala tabula s tym, ze domace zvierata je zakazane kupat :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod Bára » Ned 23.06.2013 12:55

wer, dá sa. Keď prejdeš cez dedinu na tú menšiu hrádzu, tak zboku je tam brána, ktorá sa ale pešo alebo na bicykli vpohode dá obísť. Autá bežne ľudia nechávajú zaparkované na kraji. Potom pár metrov a si pri jazere. Teraz ale docela katastrofa, všade naplavené kamene, vymyté veľké diery, voda vysoká a starosta upozorňoval, že ľudia by sa tam kúpať nemali.

pigie, mne sa marí, že tabule tam boli aj pred dvoma rokmi a ako vravím, ľudia tam bežne psov kúpali. Možno je ale lepšie ísť na druhú stranu a nie od bufetu. Dá sa zaparkovať pri škole a šikmo cez pole po cestičke prejsť až k jazeru :ahoj:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 29.06.2013 9:22

Trochu odruky, ale u nás brehy Hrušovskej zdrže doporučujem. Nieje tam úplne že mega rybárov (veľká plocha, sa rozptýlia) a treba mať chuť kúpať sa/psa v Dunaji. Je to tu úplne že super, aj na člnkovanie, grilovanie, opekanie, v pohode stanovačka,..na všetko. Dá sa prísť priamo k vode autom, cez Kalinkovo, smer na Kantínu (windusrferský plac). Cez víkend je tu trochu rušno, ideálne podvečer cez týždeň.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod Nisus » Sob 29.06.2013 12:18

merri píše: Ale mozno, to novsie jazero v Bieli, to by nemal byt rybnik, iba vybagrovana jama. Uz som tam dlho nebola, pojdem kuknut, snad sa to nezmenilo.

merri, na to bágrovisko v Bieli bacha :ua: Nie len, že tam zase pribudla tabula ,,Zákaz vstupu, súkromný pozemok" (ktorá tam podla mňa dlho nevydrží, bola tam aj minulý rok a niekto ju urval). Ide ale o to, že keď sa začnú tie teplá, tak sa tam premnožujú sinice, keďže tá voda tam stojí.
Je to veľká škoda, pretože ja s piatimi psami som tam došla okolo 11-12 a vždy, ale vždy som si našla dostatočne veľký plac na to, aby boli ludia odo mňa ďaleko. Raz jeden pes odtiaľ došiel s exémom (asi reakcia na sinice) a dva krát som odtiaľ odchádzala ja s tým, že na druhý deň sa mi vyhádzalo celé telo (asi 600 vyrážok, ktoré boli navlas rovnaké od štípancov od komárov, ale svrbeli asi 5x viac :plac: ). Najprv som myslela, že ma doštípali mravce, tak som sa druhý krát opalovala len vo vode, žiadne ležanie na suchu. Ale bola som tam s dvomi kamoškami ešte a oni sa tiež vyhádzali a jednej lekárka povedala, že to je reakcia na sinice.
Takže u nás bágrovisko v Bieli vypadlo. Chodím s nimi na Gulášku jak sú tie strmé brehy, tento rok pôjdem zopár krát k hausbotom, máme tam čistú vodičku, chcem ísť preskúmať jazero v Budmericiach a potom ešte v okolí Vištuku som nejaké objavila. A keď budem spokojná ja, tak budete určite aj vy s 1-2 psami :heh: Pretože vždy chodím minimálne s piatimi a to je sakra ťažké nájsť niečo, kde ich môžem pustiť, hrať sa s nimi, kúpať sa, plávať a zároveň byť v pohode :yes:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod wer » Sob 29.06.2013 16:37

btw, so sinicami sa mozes stretnut priam v kazdom jazere, staci mat dlhsie horucavy - teplu vodu... akurat tie cisto strkove sa lahsie precistuju.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod Nisus » Sob 29.06.2013 18:13

:nwm: Iba som napísala svoju skúsenosť. Nikde inde sa mi to nestalo a to chodím k vode aj každý deň, keď je nad 27° a striedam to.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod Silvuch » Sob 29.06.2013 19:18

co sa deje s parkovanim pri cunove?
Nisus, a co kucinsdorf. Teda pokial chcel len psov.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod wer » Sob 29.06.2013 19:27

si pamatam, ze napr na kuchajde hodne bojovali s tymi sinicami - a to je oficialne kupalisko pre ludi. aj preto tam dali tu "fontanku". :lol:

si bola v cunove?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod Silvuch » Sob 29.06.2013 19:38

nebola ani nepamatam.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod Nisus » Sob 29.06.2013 19:51

Nad Kučišdorfom som popravde ani nikdy neuvažovala, lebo väčšinou sa máčam so psami aj ja :hi: Ale keď ešte nie je voda pre ludí dosť teplá ale psom stačí, tak ich bachnem bars kde. Len teda ak myslíš tú priehradu, tak sa bojím, aby sa mi tam napr. taký dedko Dadko vyštveral. Navyše už dosť dlho (teda neviem či ešte stále) je cesta z PK tam do tej doliny nejak uzavretá, rozkopaná alebo čo, naposledy čo som tade išla na jar tak sa tade ešte nedalo prejsť, tak som to nejak vypustila z hlavy. No nič, budúci týždeň idem niečo poňurať :heh:
Blbé je to, že ja potrebujem niečo, kde je vidno ,,široko-ďaleko", je tam čisto, dobrý prístup na vyliezanie, keďže mám dvoch dôchodcov, ľudia tam nepiskujú, nie sú tam rybári. Ťažko so mnou :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Miesta na kúpanie ľudí a psov

Poslaťod merri » Sob 29.06.2013 20:09

Na Kucisdorf chodievam psiky namocit, kvalitu vody posudit neviem, im to je jedno. Z tej strany ako je priehrada je pristup zly, tam so psami nechodim, ale po obvode je peknych flekov az-az. Len zase vecny problem - rybari, civilizacia a vela bordelu.
Dnes sme boli na novom "objavenom" jazierku pri Bernolakove, krasna cista voda, super pristup, strkovo-pieskovy povrch. Vsetky pekne fleky samozrejme ako vzdy obsadene nenavidenymi rybarmi, ale nasli sme este jeden celkom pekny a psiskam sa velmi pacilo. :jop: Budem chodit cez tyzden, minule tam bolo dokonca aj v nedelu vecer ludoprazdno, ale to sme boli len omrknut bez psov.
Najviac milujem, ked zaberu flek sposobom, ze pri vode si len nahodia udice, a zalezu dakde prec k autu a ajtak pri tej vode nie su. Kurnik a na to im nestaci nejake male zasite miestecko, ale zaberu cely najlepsi pristup k vode. :hmm:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné