Ťahanie - nasvalovanie

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod MirSi » Uto 14.05.2013 20:48

Ahojte. Potrebovala by som nasvaliť aspoň trošku moju fenku (cavalier). Chcela by som aby začala ťahať, samozrejme primerané jej veľkosti, kondičke, váhe... Čo dávate ťahať svojim psom? Kamarátka vraví že mám zobrať pneumatiku, ale podľa mňa je to strašne ťažké pre ňu. Čo vravíte na nejaké naplnené flaše? A koľko KG by som mohla max. dať? SAMOZREJME POSTUPNE1
www.mirellsilkencoat.weebly.com tu nájdete všetko o mojej ryšavej príšerke :)
MirSi
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod Ulfheiðr » Str 15.05.2013 12:11

To ti nikto presne nepovie. Pripni si ju o pás a začni s ňou chodiť na túry, alebo behať, to bohate stačí. Vtedy pes ťahá tolko kolko môže. Len sa zapiera a idete spolu. Naopak vešať za psa záťaž ktorej váhu ťahať musí, je o niečom inom.
Určite nikto nepovie že prvé dva týždne vešaj pol kila, potom kilo a podobne. To sa nedá.
Jo, máš kavaliera. Ako sú na tom zadné nohy?
Mne sa napríklad pri tom že pes ťahal iba mňa nikdy nestalo, že by sa preťažil. Naopak sa mi to stalo v okamihu keď som za neho zavesila priťažké drevo a on sa snažil na viac ako mal.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod Margita » Str 15.05.2013 12:22

ja len nechapem na co niekto potrebuje nasvalit cavaliera, bohate bude stacit ak budete spolu behat a spravis nieco aj pre seba,chodit na tury a v lete plavat :smile: a hlavne nech nezere blbosti piskoty a podobne nezmysly
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod hriva » Pia 17.05.2013 8:08

Tak ked je pes dobre osvaleny nie je nikdy na škodu. Drží mu to dobre pokope klby, vaziva, slachy...nezrani sa tak ľahko ako pes čo ma minimálnu svalovu hmotu
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod Lucy » Pia 17.05.2013 9:04

Ulf, ty to pises ako keby kazdy pes autoamticky tahal len co si ho pripnes :lol: ja som moje baby chvalila ked ma potiahli, nikdy som ich necepvoala,ze mi musia chodit len pri nohe a aj tak tahat nechcu, a nie je to o kondicke...

ale tak ako pisu baby, podla mna sa pes pekne osvali aj bez tahania, plavanie, behanie (ja mam psy navolno ked bezim) a narocnejsia turistika spravia svoje, nielen u psa ale aj psovoda :smile:
ja obcas vezmem psa aj ku bicyklu, ale to len mimo asflatiek a kratke trasy
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod hriva » Pia 17.05.2013 9:22

Ja by som išla hlavne do toho plávania ak ma pes rad vodu.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod Bee House » Pia 17.05.2013 9:31

Ja zdielam názor Ulf. Pes sa pekne dokáže nasvalit aj pri bežných aktivitách, pokiaľ ich má dostatok :smile: ťahanie zavážia mo tu pride take samoúčelné, nehovoriac o tom, že pri neodhadnuti zataze to môže spôsobiť ťažkosti.Vytrvalý beh, plávanie, turistija postačia. Ja psa beriem klusat popri biku na dlhšie trasy plus plávanie a behanie do kopca. Mysim, že to úplne stačí
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod hruska » Pia 17.05.2013 10:05

pekne psa nasvalit sa urcite da aj bez tahania ci behu pri biku. Moja, kym to nepokaslali kadejake kludove rezimy bola fajne nasvalena a na to stacilo kazdy den par hodiniek povencit, plavanie, v zime poskakovanie snehom, vikendove vyletiky a sem tam turistika (a nie, za turistiku nepovazujem 10km na poli za mestom). A bola postavicka ako lusk. Teraz trocha nabrala, ale keby ze zhodi pol kilecka a nema srst, paradne telicko by mala a na to staci bezna aktivita.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod Bee House » Pia 17.05.2013 14:38

Offtopic: Hruska: ale ty turistikujes extremne :joint:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod merri » Pia 17.05.2013 14:53

A ak pes turistikuje v postroji, tak to je tym duplom dobre. :yes: My uz sme navolno doturistikovali :ha: a ked su psice obe v postrojoch a su v jemnom tahu celu cestu, tak to je podla mna uplne idealny pohyb na osvalenie, nemusi ani tahat pneumatiku ci ho hecovat do silneho tahu.
Offtopic: Nehovoriac o tom, ze trubky sa samozrejme musia stale predbiehat, takze obcas tahaju ako zaprahove psy. :pac:
A tiez suhlasim s tym co bolo napisane - co najviac plavat a ak chce mat clovek zdravo osvaleneho psa, je najlepsia mierna zataz ale na vytrvalost, taky klus pri bicykli niekolko km je super.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod MirSi » Ned 19.05.2013 17:17

Nema rada vodu, a pri bicykli nemam normalne trasy :/ byvam na dlhych dieloch, a tam sa velmi bicyklovat neda.
www.mirellsilkencoat.weebly.com tu nájdete všetko o mojej ryšavej príšerke :)
MirSi
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod wer » Ned 19.05.2013 17:20

Offtopic: tam sa neda? :heh: vsak les je hned vedla :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod MirSi » Ned 19.05.2013 17:24

No len tak zase uplne daleko smer rakusko... ist nemozem, iba po koniec asfaltky, a v tom lese su take chodnicky kde sa najprv prizabijem ja a potom pes :/
www.mirellsilkencoat.weebly.com tu nájdete všetko o mojej ryšavej príšerke :)
MirSi
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod wer » Ned 19.05.2013 17:28

e?
rady si dostala, ale kde niet vola, tam niet cesta :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Poslaťod MirSi » Ned 19.05.2013 17:39

No len vysvetli mame ze sa ti nic nestane.. a postroj moze byt aj ten K9?
www.mirellsilkencoat.weebly.com tu nájdete všetko o mojej ryšavej príšerke :)
MirSi
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Ďalší

Späť na Záprahové športy