Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod janka janica » Pia 05.04.2013 13:33

ahojte :ahoj: poslednu dobu som si vsimla ze dag napada mlade psiky ktore sa chcu s nim len hrat dokonca vrci aj na 4 mesacne stenata.... :ua: nikdy nekusol aspon som si to nikdy nevsimla ale ked sa stretne s mladsim psom dajme tomu 8 mesacnym tak sa na neho vrhne velmi zuri a drzi psa pod sebou a ja ho neviem odvolat tak za kozu ho chmatnem a vynadam ma.niekedy je to dost trapne ked pride ku nam 3 mesacne steniatko a chce sa hrat,naposledy to bola sucka a dag na nu zuril ze by takto dokazoval dominanciu??? :nwm: len je zvlastne ze to robi takym mladym psikom..ludia sa divaju potom na mna aky je nevychovany a nechapu preco dag vrci na stena :ua: aj ked nekusne tak vypada to ako keby ho napadal ale on len vrci,stena sa zlakne a pisti a dag este viac ho drzi pod sebov...spravil to uz viac krat tak si na to davam pozor a radsej ho nepustam a majitela upozornim.inak by to nemal robit stenatam nie??? :nwm: dag ovlada vsetky zakladne poveli a aj niektore navyse co som ho naucila. voditko nosim ale chodi casto na volno privolacku ovlada dobre no stalo sa ze obcas sa rozbehol ku psovi a prisiel az ked si on onuchal :hmm: ked bol stena vzdy to robil len mladsim jenincom a k starsim bol podriadeny...Dag bude mat v 8 juna dva roky.cim je starsi tym menej sa boji dospelich psov.ked bol tak rocny ak na neho zavrcal 3 rocny dag ustupil a dal mu uctu teraz ked do neho zavrci aj stary 8 rocny pes tak prime vyzvu,nie stale,ale ako keby si vyberal a hlavne tie vecsie plemena male si nevsima.inak je to maznak velky..snazim sa ho teraz skamaratit s jednym 8 mesacnym psikom z utulku lebo je to nas novy sused no ten psik sa chce hrat vrti chvostom atd a dag po nom chnape a jezi sa ale je za branou takze ho nepustam ja ho hladkam a vravim ze je to kamarat atd ale dag stoji najezene ako socha a caka kedy zautoci.... :ua: doma ma poslucha na slovo stale mi chodi za ritou chce sa hladkat hrat atd ked ma nahneva vynadam mu a uz si lahne a od smutku ze sa na neho hnevam zaspi... :heh: takze to chcem tym povedat ze doma je takyto a vonku sa hra na sefa...pritom so suckou sa pohra a ustupi jej vzdy ked ide o hracku alebo o kost ale to su starsie feny od neho....je toto spravanie normalne alebo som spravila chybu ja???ci si len zdvihuje sebavedomie ??? ale tak urcite nechcem az bez priciny napada neskor druhych psov je zvlasne ze ako sa mi stale meni pred ocami najprv bol az moc priatelsky ku kazdemu psikovi potom ho par krat starsi usmernili tak si daval pozor a radsej obchadzal a teraz ide ku kazdemu psovi hned zistit co je zac a ked sa mu to hodi tak si na neho dovoluje... :ach: mi sme sa teraz prestahovali na okraj mesta a tam je vela psikov vonku na dvore a tam to zacalo dag tam skace do kazdeho druheho psa co na neho zazuri...oni si chrania teritorium a dag si mysli ze ho napadaju alebo neviem :ua: za gramattycke chyby sa ospravedlnujem :lol: tak ma len zaujma ze ci to je normalny priebeh dospievania alebo chyba vychovy dakujem este som zabudla podotknut neviem ci to ma nieco spolocne s rodicmi ale dagov otec bol bitkar a nemal rad ine psy a mama bola az moc dobra a nikdy neublizila ani muche... :ahoj: :ahoj: :smile:
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod janka janica » Pia 05.04.2013 14:01

mame este jeden problem uz davnejsie som ho chcela rozobrat len som na to vzdy zabudla...velmi nerada k nam vodim navstevu pretoze dag ma vo zvyku obtazovat navstevnikov neustalim olizovanim a vykladanim labiek atd.je to mile ale niekedy velmi vtierave kedze to dokaze robit naozaj dlho nieje to velky byt takze ho ani nemam kam dat ako na miesto kde je potom urazeny tak ho lutuju a potom ich zase obtazuje atd chce na nich sediet ale nie vsetci to maju radi....najhorsie na tom je ked vchadzaju dnu niektori ludia sa psov boja takze daga niekedy vobec nepustim k nim a prave vtedy sa par krat stalo ze sa od radosti pocikal ked sa k nim nemohol dostat a privitat ich.nie vela ale nemal by to robit nie???vadi mi to a vzdy mu vynadam aj ked asi nevie za co :ua: ako to mam riesit aby sa nepocikaval od radostri???ked pridem ja alebo priatel aj ked je dlho doma sam to nerobi iba ked dojde navsteva vtedy je uplne zruseny a crkne kade tade ako to riesit??dost mi to vadi... :ua: dakujem za rady... :ahoj:
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Tania » Pia 05.04.2013 15:33

odporúčam pridať príspevok s problémom aj sem, je tam naozaj veľa ľudí a hlavne chovateľov, ktorí môžu pomôcť s výcvikom a problémovým správaním - https://www.facebook.com/groups/191645527589128/ :no:
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod merri » Pia 05.04.2013 15:46

Offtopic: Janka, doslednost, doslednost a este raz doslednost. Ak nechcem aby si na niekoho vykladal labky alebo na neho vyliezal, tak mu to nedovolim, nikdy, ziadne vynimky typu tomuto to nevadi tak ho nechame, pri tomto zakazeme. Sledovat ho a zamedzit mu v tom uz ked vidis, ze dviha labu alebo ide vyskocit. Tresty "po" nemaju zmysel, takisto ziadne nadavanie alebo kricanie, o to viac pri psovi, ktory to takto hystericky preziva. Zaklad je v tom, ze ak pes pochopi, ze taketo spravanie nikam nevedie - tj. nepodari sa mu tym dosiahnut aby ho navsteva hladkala, zanecha ho, a ak mu vy zaroven ukazete co je vhodne a po com odmena nasleduje - napr. ak kludne sedi - zacne to robit tak. Len to chce trpezlivost (viem o com hovorim, riesim teraz toto iste s jednym strasne tvrdohlavym trdlom :lol: ) a pracovat so psom tak, aby zostaval pod prahom prilisneho vzrusenia, upokojovat, nevitat prehnane navstevu a aj ich poprosit, aby sa mu vobec neprihovarali kym sa neupokoji, a odstranit z hlasu emocie, ak to takto prilis preziva. Zostat stat na mieste, psa jemne pridrzat, a cakat, kym sa upokoji. Aj ho mozte vy/navsteva odmenit pamlskami za ziaduce spravanie, aby si to rychlejsie spojil.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod janka janica » Ned 21.04.2013 12:23

tania merri dakujem za rady :jop: teraz sme sa prestahovali na dedinu a normalne kukam :oo: dnes rano mi obcikal prvy krat susiak na pradlo aj s vecami :pac: vyvenceny bol normalne len tak crkol islo o znackovanie neviem asi to bude zmenov prostredia alebo citi vela psov feny alebo len si oznacil teritorium.musim mu to zatrhnut nechcem aby to prerastlo to toho ze bude obstavat vsetky kuty a kvety atd...budem ho sledovat a ak ho nachytam ma sa po chlebe :fizel: dost ze si tu dovoluje na mlade psiky niektore teraz si este z mojho bytu spravi svoje teritorium :hmm: nechapem pritom ma jasne hranice a sef som ja to viem na 100 percent ma pred nami respekt a sme vodcovia svorky teda ja urcite tak nechapem :nwm:
Naposledy upravil janka janica dňa Ned 21.04.2013 12:30, celkovo upravené 1
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod janka janica » Ned 21.04.2013 12:27

este som zabudla v tom byte nikto pred nami nebyval je to novostavba takze sa vylucuje ze by tam citil niakeho ineho psika a chcel pri prescat jeho pach.neviem ci takto dospievaju niektor psiky ze zacnu znackovat ale nas 13 rocny sarpej nikdy doma nic neobcural ale ten mal povahu totalneho salamistu nikdy sa nebil ani suky ho niako netrapili asi preto nemal potrebu nieco obstavat neviem no :ua:
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Aflou » Ned 21.04.2013 21:28

Ahoj Janka bude to tou zmenou prostredia určite. My keď sme sa presťahovali a ešte nebolo všetko vybalené tak hafan obšťal vnoci kufor s vecami. Nikdy predtým a nikdy potom to už neurobil :lol:
Aflou
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod janka janica » Pia 26.04.2013 10:44

ahoj elfou tak v to dufam aj ja :ua: zatial od vtedy nic tak dufam ze to tak aj ostane :smile: aj ty mas stafbulika??? :smile:
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Aflou » Uto 30.04.2013 22:17

Ahoj Janka už sme si spolu niekedy písali ja som mala predtým nick aďka ale po zmene nového Ntb.som si nezapamätala svoje predošlé heslo a tak som si založila nový Nick. :ahoj: Stafbulíkovia sú proste takí nebudú s každým psom kamaráti.
Aflou
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod stafii » Str 22.05.2013 19:30

Ahojte, viem ze sem asi moc ludi nechodi citat prispevky ale ak by mi niekto mohol zodpovedat na otazky alebo poradit bola by som velmi vdacna.. mam SBT a problem spociva v tom ze musela som odist za pracou do Nemecka konkretne Bavorsko.. kde su SBT, AST , aj skoro vsetky psiky tohoto druhu zakazane.. Chcem sa spytat ci neviete mi niekto s tym poradit alebo ci nemate znameho kt. ma podobny problem.. ci sa to neda nejako vybavit..alebo ci nemaju nejake vynimky naprikad pre psov canisterapeutov alebo nieco podobne ..za akekolvek info alebo pomoc.. dakujem vopred:)
stafii
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod aliii » Sob 06.07.2013 19:24

ahoj... neviem o nikom... ale držím ti palce... :jop:
nech vám to dopadne dobre, bez komplikácií :ach:
:ahoj: :ahoj:
Chovateľská stanica afrických bielobruchých ježkov Little Paws .
http://littlepawss.weebly.com/
aliii
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 228
Bydlisko: Lučenec

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod LYLI » Str 14.08.2013 12:19

Ahojte nabudúci rok v lete by som si chcela zadovážiť SBT :) ( z CHS.CrazyMagic ) vedeli by ste mi poradiť do budúcna nejaké športy pre SBT ?? alebo niečo na zábavku .
LYLI
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod Tania » Štv 15.08.2013 22:58

LYLI píše:Ahojte nabudúci rok v lete by som si chcela zadovážiť SBT :) ( z CHS.CrazyMagic ) vedeli by ste mi poradiť do budúcna nejaké športy pre SBT ?? alebo niečo na zábavku .

ahoj Lyli :) čo sa týka športov, tak to ti bude vedieť poradiť práve pán Čiada z CHS Crazy Magic, práve on sa športom so psíkmi venuje, takže sleduj jeho stránky a akcie a určite ťa niečo zaujme :) alebo sa ho rovno opýtaj...aj nedávno robil akciu s názvom Crazy Days, mrkni sem http://www.stafford.sk/galeria/2013/Cra ... _2013.html
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod LYLI » Pia 16.08.2013 8:55

Viem :) ... ale nechcem ho otravovať :D už som ho dosť otravovala ohľadom šteňaťa :) , a vecí okolo neho :lol:
LYLI
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Poslaťod janka janica » Sob 17.08.2013 11:42

ahojte no tak po dlhej dobe som tu opat mam taky problem ze dag uz dospieva ma dva roky aj mesiac a zacal sa byt so psami hlavne s tymi velkymi nema problem skocit aj do rotwajlera co bolo asi pred tyzdnom a mala som dost co robit aby som ich od seba oddelila chvala bohu sa mi nic nestalo len natrhnute obocie a troska vyskubnutej srsti vsimam si ze celkovo vyhladava psou aby mohol do nich skocit samozrejme ho nosim uz na voditku aj ked velmi nerdaedze poslucha ale clovek nikdy nevie on ked uvidi psa uz je ako hluchy a ide sa byt... :pac: :ua: prechadzal vseliakimi fazami ale ako stena bol taky ze ked stretol stena rovnakeho veku hned chcel zapasit vrcal atd potom rocny bol v pohode stale sa chcel hrat a s kazdym bol kamos a zdaval uctu priplazene chodil ku starsim psom hlavne ku tym ktorych poznal od malicka tym sa aj ja chrbat vyvalil :lol: no ako rok a pol rocny sa pobil z rovnako strym psom a od vtedy zacali problemi...ako sme sa odstahovali na dedinu kde na neho brese plno psou cez branu tak je ako divi do kazdeho skace do malich nie ani suk ale velkemu nic nedaruje no a ten tyzden do zadu ma dost zaskocilo proste som sla z obchodu a chodim cez taku luku kde mam vzdy daga pusteneho pretoze nechodi zrazu dag visiel na kopec stahol a ja som tam dobehla ze co sa deje lenze tam stal rotw.chcela som si daga pripnut vravela som nesmies a sla k nemu no hned ako trw zavrcal dag sa rozbehol k nemu ako zmyslou zbaveny a uz boli v sebe riadna bytka ziadna ozuzlana srst skocila som medzi nich a az na treti krat sa mi podarilo ich od seba rozdelit a mozem byt drze mne sa nic nestalo kedze som tak ruky pchala ale bala som sa o daga no a niekto ich rozdelit musel kedze by to mohlo skocit ovela horsie...dag na tom bol celkom okej a rtw mal celu papulu krvavu tak ten majitel dost hystercil takze ked sa stafbul pobije nieje to tak ze len oslinta a pozuje ako tu bolo spominane myslim ze tomu psikovi aj ublizil...bola to moja chyba moj bol pusteny a ich na voditku aj ked ich prvy zacal zurit ale precalen si ho drzali takze viem ze to bola moja chyba :hi: oka znie da sa s tnieco robit okrem toho ze ho uz nebudem pustat k ziadnemu psovi???myslim niako ho to oducit precalen nechcem az sa takto bije davam ho k otcovi na prazdniny ked som mimo slovenska a ak by sa mu tam niekde pobil neviem ako by to dopadlo asi by som ho tam uz nikdy nemohla dat.nemam ho ani poriadne kde vencit t kde byvame len cesta a domy a same psi kym bol normalny pekne sa pustil a sam sa povencil ale od toho zazitku chodime na voditku a ked ho chcem vybehat musim zajst inde mimo ...proste to zhrniem ak k nam pride pes vedsinou je bytka nema rad psou a ja nechcem az ich miluje ale aspon az sa nechce hned s kazdym byt!! :ua:
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI