Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Štv 04.04.2013 9:02

Ved my mame jednu chovku na skok od nas :)
ak sa podari, tak si snad v dohladnej dobe jedneho portika pomagam :jupi:
http://portugalskyvodnypes.webnode.sk/novinky/
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Štv 04.04.2013 11:11

Tu chovku znám, mám ji na facebooku v přátelích , měli by chovat teď na jaře, snad jim to vyjde. Jestli tam pojedete tak pozdravujte od Milči :smile:











www.porties.cz
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Štv 04.04.2013 11:13

ano, cakaju uz len na haranie :yes: A bude to len druhy vrh na Slovensku, tak im drzim palce, nech to vyjde.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Štv 04.04.2013 11:18

JJ taky jim držím palce, jejich pesany znám a věřím , že štěňátka budou super :smile:
Obrázok


jeden malý Portík naší kamošky :smile:
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Štv 04.04.2013 11:45

:love: :love: jezis, to je krasne stendo! Boze, mat tak podmienky....

Inak, im sa ta srst holi uplne az na kozu, alebo sa to striha nakratko?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Štv 04.04.2013 13:24

Někdo holí úplně na kůži, já na "trojku", úplně vyholené to není hezké :no:
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Str 10.04.2013 6:56

Obrázok

Arletka na posledním letošním sněhu, dnes už i k nám konečně přišlo jaro...
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Uto 23.04.2013 8:03

Obrázok

Poslali jsme žádost o uchovnění Arletky, konečně se mě snad splní můj sen a příští rok na jaře budeme mít štěňátka. Je to sice ještě dlouhá doba, ale přípravu se nesmí podcenit :smile:

Můžete se podívat na http://www.porties.cz/stenata-portugals ... vane-vrhy/
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Uto 23.04.2013 8:07

cim viac vidim portikov, tym viac som do nich zamilovana :love:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Uto 23.04.2013 8:37

Kdosi řekl, že Portíci jsou jak bramborový lupínek.Jak ochutnáte jeden, nemůžete přestat.... A je to fakt pravda :lol:
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod kellee » Uto 23.04.2013 19:15

tie mam tento pocit :hi:

katkariinka píše:cim viac vidim portikov, tym viac som do nich zamilovana :love:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Sob 04.05.2013 8:26

Obrázok

Jestli chcete vidět Portíky v akci, nebo sami máte doma Portíka, přijeďte se podívat :smile:









http://www.porties.cz
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Riky » Pon 20.05.2013 21:35

Na toto plemeno som natrafila už dávnejšie(http://www.youtube.com/watch?v=c6C_HGmD ... C5QNWQfWyA) a zaujalo ma vnímavosťou a nadšením zároveň. Na internete som o nich našla i zmienky o tom, že majú vcelku špecifickú povahu, že bývajú tvrdohlavé. Zaujímalo by ma teda, či bývajú nejako extrémene tvrdohlavé(pod pojmom tvrdohlavý pes si predstavujem jazvečíka :angel: ), prípadne či majú nejaké iné pre ne vyslovene špecifické vlastnoti, ktoré toto plemeno vystihujú :smile: ?
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Str 22.05.2013 17:11

Já mám dvě fenky a nezdá se mi, že by byly tvrdohlavé. Mám kamarády i co mají psy-samce a tvrdohlavost jsem tam nepozorovala. Jsou opravdu velice chytří , rychle se učí a při dobrém zacházení s nimi nejsou žádné problémy. Jediné co jsem pozorovala za nežádoucí vlastnost je u fen možná zvýšená citlivost, plachost , která někdy může jít až do bázlivosti. Moc záleží na tom odkud si berete štěně, důležitá pro Porty je socializace, řekla bych že tam můžou u tohoto plemene víc než u jiných vzniknout pozdější problémy s plachostí. Když je pes dobře socializován je opravdu velice odvážný a umí i dobře hlídat( ikdyž to nikdy nebude vyloženě hlídací pes). Jejich další vlastností je velká zvědavost, neustále všechno sledují( často na zadních nohou všude nahlížejí), okamžitě si všimnou každé změny, byť by to bylo jen přemístěná židle. Jsou hodně empatičtí, cítí každou vaši náladu a okamžitě na ni reagují. Nehodí se k výcviku jako např. NO, po určitém čase o výcvik ztrácí zájem i když jsou schopní se základy velice rychle naučit, neustálé sledování všeho co se kolem šustne je rozptyluje a výcvik je přestává bavit. Jsou vynikající na psí sporty , kde se baví a je to pro ně vzrušující a zajímavé. Samozřejmě vodní sporty, vodní zachranářství, a v neposlední řadě jsou vhodní jako přinašeči v myslivosti, byť se bohužel zatím málo využívají. O portech bych psala opravdu hodně dlouho, ale jestli máte chuť se o nich víc dozvědět podívejte se na mé stránky http://www.porties.cz/, mám tam víc informací i fotky z různých sportů, barevné typy Portů, i něco o zdraví :smile:
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod vavrena » Str 22.05.2013 17:21

milča008 píše:Já mám dvě fenky a nezdá se mi, že by byly tvrdohlavé. Mám kamarády i co mají psy-samce a tvrdohlavost jsem tam nepozorovala. Jsou opravdu velice chytří , rychle se učí a při dobrém zacházení s nimi nejsou žádné problémy.


A akým aktivitám sa venujú a akým sa venuješ ty?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI