Preprava psa lietadlom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod mart.ina » Štv 17.01.2013 22:52

skus pozriet aj tu viewtopic.php?f=30&t=5486
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Luculka » Pia 18.01.2013 9:27

pozrite aj tu
viewtopic.php?f=16&t=11721
je tam opísaná skusenost cesty so psom lietadlom
ja som napr. isla zo slovenska do usa a naspat, pes bol v podpalubi
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Janie » Ned 27.01.2013 15:18

Rada by som pripojila moju cerstvu skusenost, mozno dakomu pomoze :smile:
Viezli sme dopeleho psa velekho plemena z USA (NY) do Viedne. Vsetko prebiehalo hladko, po prijazde na letisko sme vybavili nase letenky a odovzdali nasu batozinu, pri checkine sme dostali zlozenku na uhradu poplatku za prepravu psa, tu sme isli uhradit k pultu leteckej spolocnosti, dostali potvrdenie, s nim sme sa vratili k check-in-u, tam nam vytlacili a nalepili na prepravku kam pes smeruje, a dve hodiny pred odletom sme sa mali dostavit k odovzdavaniu batozin kde prisiel pre psa pracovnik letiska aby ho prebral. Este predtym mu sbskari skontrolovali prepravku a kukli pod brucho ci nema nejaku vybusniny :lol: Pocas tohoto procesu sa objavil pri mieste preberania batoziny aj kapitam lietadla, ktory bol strasne mily a spytal sa aku teplotu ma nastavit v priestore kde bude prepravovany aby mu nebola zima :smile:
Prestupovali sme v Bruseli, mali sme 4 hodiny cas, takze sme si pri pulte stratov a nalezov danej leteckej spolocnosti vypytali, aby nam psa doniesli. To sme nemuseli robit, bol by automaticky prelozeny na nas dalsi let, ale kedze sme mali dost casu chceli sme aby sa vyvencil a aby sme ho trosku obriadili. Psik bol trosku v strese (odporucam letiet len so psom ktory je dobre navyknuty na prepravku a dostatocne socializovany), ale ked sme s nim pochodili trochu sa ukludnil. 2 hodiny pred odletom sme isli znovu k check-inu odovzdat psa, tu ho prebral znovu pracovnik letiska a odviezol.
Po prilete do Viedne sme si vyzdvihli nasu batozinu a potom sli k pasu pre vydaj nadrozernej batoziny, kde nas uz cakala prepravka so psom, nalozili sme prepravku na vozicek a odisli :smile:
Podotykam ze pocas celej prepravy nikto nechcel vidiet akykolvek veterinarny doklad, dokonca ani pet pas. Napriek tomu ze sme od chovatela dostali niekolko papierov a veterinarnych potvrdeni, a este nas strasil ze mozme mat vo Videni problemy lebo neboli v nemcine, boli nam uplne na nic. Co vsak vraj neplati ak pes leti sam ako cargo, tam je to s veterinarnymi dokumentami velmi prisne a pocula som ze vela ludi malo vo Viedni kvoli tomu problemy a psa im vydali az po velkych dotahovackach. Takze ak nemate problem si pre psa ''vyletiet'', urcite je to jednoduchsi a lacnejsi sposob ako ho niekam letecky prerpravit, hlavne ak ide psa velkeho plemena :smile:
Janie
Nováčik
 
Príspevky: 39

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Ulfheiðr » Str 30.01.2013 13:08

Offtopic: Ďalší import? :joint:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Janie » Ned 17.02.2013 21:29

Tak nejak :smile:
Janie
Nováčik
 
Príspevky: 39

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod aknel333 » Sob 16.03.2013 11:22

Ahojte, prosim poradte mi, chcem cestovat so psíkom do Anglicka, aká letecká spoločnost mi ho tam prepraví alebo, ako by som ho tam dostala inak. a Ak máte aj nejakú orientačnú sumu kolko by to stálo a skúsenosti, bola by som rada. dakujem

Psík je čivava, 2,8kg. Má spravené všeky prehliadky veterinárne, čip aj pas.
aknel333
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Mackie » Pon 18.03.2013 17:47

Jednoducho hod do googla. Tie prehliadky ake? Ved ziadne netreba :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod camon » Pon 18.03.2013 19:19

Offtopic: do anglicka uz netreba to vysetrenie na besnotu pol roka pred vycestovanim?
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod katkariinka » Pon 18.03.2013 19:20

ee,staci ockovanie proti besnote.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Mackie » Uto 19.03.2013 11:20

ale musi byt pes ockovany PO cipovani :hmm: a este osetreny proti cervom (teraz neviem, ci odcerveny, alebo srdcove, ja si to najdem)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod vavrena » Ned 24.03.2013 19:29

Z čerstvých skúseností :lol:
Do Anglicka musí byť pes očkovaný pred nie viac ako rokom, a odčervený a odblšený 24-120 hodín pred odchodom. V pase musí byť nálepka prípravkov a dátum aplikovania.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Mackie » Str 27.03.2013 14:44

odkial mas tu cerstvu skusenost?
lebo ja mam info priamo od Anglicanov, a plati to, ze pripravky proti blcham ani kliestom povinne nie su, pre besnotu plati dlzka vakciny, cize kludne 2-3 roky, a ako som uz pisala, musi byt PO aplikovani cipu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Renata » Str 27.03.2013 14:51

vavrena píše:V pase musí byť nálepka prípravkov a dátum aplikovania.

ja len doplnim z mojej skusenosti + cas aplikovania. na hraniciach sa nikto s tebou nebavi, mas cas, nemas, tak sem nelez. bez diskusie. Mackie bohuzial to tak v praxi je. nikde to napisane nie je, nik ti to nepovie, len ta otocia na hraniciach.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Mackie » Str 27.03.2013 15:10

Prave preto sa pytam, nech tam potom s nimi zbytocne nediskutujem. Ockovat budem musiet tak ci tak, a ostatne.. nalepiek mam do bezvedomia, peciatka sa da..
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Renata » Str 27.03.2013 16:20

peciatka veterinarneho lekara je dolezita, to nie je len take, ze odcervim, odblsim, dam nalepku a datum. musi to byt ofic od veterinara s datumom a casom. co sa ockovania tyka, tak to neporadim z praxe, lebo my sme mali akurat platnu vakcinu, ockovanie nie starsie ako rok, takze to neviem. ale z diskusii so znamymi neznamymi koluje o anglanoch, ze si robia vacsiu hlavu z blch a cervov ako z besnoty a na to aj vacsi pozor davaju :nwm:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné