Váha psa

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Váha psa

Poslaťod Buchťa » Uto 01.01.2013 20:05

Offca,
hluboce smekám před touto Tvou originální a humornou odpovědí :poklona: :aplause: :poklona: .
Za poslední dobu jsem se tak nezasmála,jako nyní :jop:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Váha psa

Poslaťod branislav409 » Uto 01.01.2013 22:10

Offca píše:Nevieš, ako sa to robí na osobnej? Pche. Odvážiš seba, odvážiš seba so psom na rukách a vypočítaš rozdiel :joint:



Kludne dojdi na návštevu a vyskúšame :lol: :lol: :lol: ale asi si aj váhu budeš musieť doniesť, tá naša je len do 150 kg :jazyk: ale zasmial som sa dobre aj ja :lol:
Malý veľký Bernie menom Mia
branislav409
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Ružomberok

Re: Váha psa

Poslaťod sarach » Str 02.01.2013 9:11

Donedávna som ho tiež takto vážila (pes na rukách, a potom mínus moja váha), ale už sa nedá. Nielenže už nevydrží tých 10 sekúnd sa nemykať, ale ho ani neuvládzem. Takže naposledy sme sa vážili, mal 24kg. A po 2 týždňoch ho ocino vonku na veľkej "dobytkovej" váhe ... a mal 29kg. A ščul ... tipujem 32. Ak nie, tak veľa k tomu už nechýba. Vek: 5 mesiacov.
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Váha psa

Poslaťod Offca » Str 02.01.2013 9:34

Rada som pobavila :lol: Ja som sa pri tej predstave tiež nachechtala.
Ja som zvykla takto nadrapovať ešte 50-kilové hovädko, aj váha to vtedy zvládala. Ale teda som rada, že moje momentálne max je 30 kil :heh:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Váha psa

Poslaťod bela2001 » Sob 09.03.2013 20:31

Moja 13,30 kg -maly krizenec
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Váha psa

Poslaťod l-a-n-a » Sob 16.03.2013 14:24

Ja mám kríženca čuvača a nem. ovčiaka a vyšlo mi priemerná váha 31 - 37,5 g. Naša má asi 27.
A druhá , Lily - nem. ovčiak má 25 kg (rozpätie je 22-40 kg) :king:
Obrázok
l-a-n-a
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Váha psa

Poslaťod bajuss21 » Str 21.08.2013 13:07

ahojte, prosím Vás, mám kríženca labradora a vlčiaka, má 4 a pol mesiaca a 17 kíl. Neviete či je to ok? Podľa mňa je v poriadku (pridávam aj foto, len bolo umenie nájsť kde ju nejako vidno, keďže je čierna a všade splýva :lol: ), len na výcviku mi povedali, že je moc malá, že by mala pribrať, že na svoj vek by mala byť väčšia :nwm:
Obrázok
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Váha psa

Poslaťod Dana D » Str 21.08.2013 13:17

Podľa stavby tela vyzerá ok. Ja nevidím dôvod pre priberanie.
Trčia jej rebrá alebo menej žerie?

Vieš jednoznačne povedať, sú v nej zastúpené len tie dve plemená? Boli rodičia čistokrvní?
Zrejme nie, takže nakoľko je kríženec, nikdy dopredu nevieš, či bude mať výzor po rodičoch, prarodičoch alebo iných predkoch o ktorých ani len netušíš :smile:

A to, že sa vyvíja pomalšie je len v jej prospech, čo sa kĺbov týka.
Ak máš ty pocit, že prosperuje, tak niet čo riešiť.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Váha psa

Poslaťod bajuss21 » Str 21.08.2013 14:49

Mamina je čistokrvná labradorka, otca povedali, že má vlčiaka od susedov kde ju aj našli :nwm: Len úprimne tým ocinom som si nie istá pretože neviem či by mala až také biele znaky, keby to bol vlčiak :smile: Papá pekne, rebrá jej netrčia, takže ja si myslím, že je to v poriadku, len ma znepokojil výraz tváre výcvikára, keď ju videl :ua: ako keby nechápal, že je to kríženec a neviem aká bude, keď vyrastie, aj keď mne je to vlastne jedno :hi:
A Ďakujem, už som spokojnejšia :smile:
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Váha psa

Poslaťod Dana D » Štv 22.08.2013 8:28

Máš pravdu :yes:
Prípadne ak by si mala ešte pochybnosti, tak sa spýtaj pri najbližšej návšteve svojho veterinára.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Váha psa

Poslaťod Poshtola » Štv 01.05.2014 21:16

Enorko ma okolo roka, výšku a dĺžku chrba 45cm, a váhu si zatiaľ drží na 10kg. Rebrá sú mu pohmatom cítiť všetky...a kebyže nemá dlhú srsť tak asi aj vidno...musí ešte trošku pribrať...
Poshtola
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Váha psa

Poslaťod adusmak » Pia 30.05.2014 14:52

Abby fenka GR má 11 týždňov a 8 kg. Neviem či ok, ale jej braček čo mi písala jeho majiteľka má 11 kg. Ja viem že je rozdiel medzi psom a fenou vo váhe ale až tak to môže byť?
adusmak
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Trenčín

Re: Váha psa

Poslaťod MisheliQ » Štv 22.08.2019 18:56

Skóre kondície svalov (MCS):
Skóre kondície svalov (MCS, muscle condition score) sa hodnotí vizualizáciou a palpáciou chrbtice, lopatiek, lebky a panvových krídiel (ilia). Strata svalov je obvykle prvýkrát zaznamenána v epaxiálnych (dorzálnych, vyjadrujúcich uloženie nad osou) svaloch na každej strane chrbtice, strata svaloviny na iných miestach môže byť variabilnejšia.

MCS je klasifikované ako normálne (normal), s miernou (mild), strednou (moderate) alebo ťažkou stratou (severe loss). Všimnite si, že zvieratá môžu mať výraznú stratu svalov, ak majú nadváhu (BCS viac ako 5). Naopak, zvieratá môžu mať nízky BCS (menej ako 4), ale môžu mať minimálnu stratu svalovej hmoty. Preto je dôležité hodnotiť BCS aj MCS na každom zvierati pri každej návšteve. Palpácia je obzvlášť dôležitá, keď je strata svaloviny mierna (mild) a u zvierat s nadváhou.
Obrázok

Skóre kondície tela (BCS 1-10) (toto už je dosť známa škála hodnotenia kondície psa)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť