Skijoring/pulka

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Nyssa » Uto 24.01.2012 11:46

myslíte, že takmer 14 mesačnému psovi môže spôsobiť dysplázku ťahanie bežkára, samozrejme nie dlhé trasy, len postupný nácvik spolu s druhým dospelým psom?
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Sunny » Uto 24.01.2012 11:52

Súvislý ťah (ideálne v pokluse) je práveže odporúčaný aj dysplázkovým psom na spevnenie svalstva, takže by to malo byť OK.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Nyssa » Uto 24.01.2012 11:57

Sunny vďaka, si ma ukľudnila. Bola som dnes dosť sfúknutá, že s mlaďasom nemám behať na bežkách (nie veľa, naozaj primárne ťahá s Megan s tým, že sa zaúča) a poväčšinou behá navoľno. No jeho to baví sa tak prebehnúť, do ničoho ho nenútim a už som chytala kvôli tomu paniku :plac: Je pravda, že on veľa aj precvála, no ide aj klusom, tempo si určuje sám...
edit: práve som hovorila s kamošom, budúcim vetom a povedal, že u 14 mes. psa to riziko už také nie je, že ak dysplázku má, tak ju má. inak, že ten plynulý ťah sa odporúča pri dysplatických dospelých psoch, ale nie u mladých psov vo vývine, tam je to kontraproduktívne, no pes veľkého plemena by mal mať chrupavky vyvinuté v tých 12tich mesiacoch
Naposledy upravil Nyssa dňa Uto 24.01.2012 12:07, celkovo upravené 1
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Sunny » Uto 24.01.2012 12:07

:nwm: Husky a alaskáni sa bežne začínajú zaúčať v záprahu ešte pred 1 rokom (aj keď fakt len na kratučké vzdialenosti). Ročné psi už môžu na preteky. Ti väčšie a ťažšie (malamuty) od toho 1,5 roka v pohode. Takže by som v tom nevidela nejakú katastrofu pri braďochovi, však to nie je nejaké veľké a ťažké plemeno :nwm: A detto na snehu, ktorý perfektne tlmí nárazy.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Nyssa » Uto 24.01.2012 12:08

editla som horný príspevok. jo veď práve, ešte na snehu, to by malo byť ok aj podľa mňa a hlavne je to super, že sa ešte viac osvalí.
Offtopic: dostával homeopatiká keď rástol, chondrá, nosila som ho po schodoch, do 1 roka sa pohyboval len ako on chce. už je to len na prírode a osude
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Offca » Uto 24.01.2012 12:13

Tessňa ťahala od (nepamätám presne) asi 10 mesiacov pravidelne bike, bez chondier, v 2,5 roku 0/0.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Nyssa » Uto 24.01.2012 12:17

Offtopic: ale Tessňa je žížala :jazyk: proste s kĺbmi je to vždy hop alebo trop a skôr by si priťažil tými jeho stupídnymi kolečkami po dvore v plnom trysku okolo stromov s okamžitým zastavením a skokmi až nad hlavu. prepáčte za OT :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Offca » Uto 24.01.2012 12:23

Offtopic: Suhlas. Proste si myslím, že tie klby prirodzene zvládnu ovela viac ako človek v dnešnej dobe predpokladá, a genetika hrá ovela väčšiu rolu
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Silvuch » Štv 02.08.2012 22:48

Mne sa podarilo :heh: vykrutit nohy ako krabicu s nemoznostou sa pohnut, jedna drzala druhu a druha pravu..
na videu nakonci.
http://www.youtube.com/watch?v=jadfrF3z ... ature=plcp
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Zabenka2905 » Sob 09.03.2013 22:34

Ahojte, zhanam vsade info ake je toho taaaak malinko na nete. Potrebujem takuto vecicku

http://shop.strato.de/epages/61304119.s ... oducts/417

Tu ocelovu konstrukciu, nikde nejde zohnat za normalnu cenu, to je brutal co za to pytaju. Neviete kde na SK ci CZ sa take cosi da kupit alebo nechat vyrobit?

Dakujeeeem
***Pes je jediný tvor na svete, ktorý ťa má radšej ako sám seba.***
***Nech si ktokoľvek myslí, že si nula - pre tvojho psa si stred vesmíru.***
***Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.***
Zabenka2905
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Senica

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Str 20.03.2013 19:24

To má byť vážne ocelové??? chudák pes.
Daj si to vyrobiť, ale z hliníkových trubiek. To by mala zvládnuť každá kovodielňa.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Silvuch » Str 10.04.2013 20:20

citam svoj prispevok o vykrutenych nohach.. To som pisala ja?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod flerka » Pia 26.07.2013 22:19

Citam,ze sa tu rozobera aj od kolkych mesiacov tahat... Ja mam v tomto dilemu... nasa alaskanka ma 9 mesiacov,sice tahat ju zatial nedavame skoro vobec- asi 3 krat som ju zapla a nechala par metrov,inak beha sama- s postrojom,nech si zvyka. ale aj tak,neviem kolko taky mlady pes moze prebehnut. Take tie behy so mnou jej asi ublizit nemozu,aj ked je to 2-3 krat do tyzdna cca 7-10 km,no je to pomale tempo,to stiha popritom sa aj zacuchat niekde:o) No neviem ako je to s konmi... Behame po makkom terene-piesok,no ona je uplne psycho,nikto ju nenuti a ona si dava sama vyslovene zavody s konmi- a vzdy vyhra.... Behame rychly trening cca 6 km-no to je rychlost aj 40 km v hodine niektore useky, co je ona schopna dat.... a neviem ci jej to dovolit alebo nie... na jednej strane nechcem aby jej to ublizilo,no na druhej,ked jej nedoprajem taky beh,tak sa s nou neda vydrzat... :ach:
poraddte prosim,kto mate skusenosti s alaskanmi ... dakujem:o)
flerka
Nováčik
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Bratislava

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod stano269 » Pia 26.07.2013 22:54

s alaskánmi skúsenosti nemám, ale podľa mňa čo behá sama z dobrej vôle to jej absolútne neublíži...
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod kharak » Sob 27.07.2013 6:57

Ja mam podobny problem s mojim huskacom. Teraz ma nieco vyse 7 mesiacov. Ked idem so starsim von s bicyklom, tak doma vystraja ako blazon, takze ho niekedy musim zobrat so sebou. Tiez nevie kedy ma dost :)

Co viem tak vyvoj konci niekde v 12 - 14 mesiaci, cize vtedy by uz mohol byt zatazovany naplno. Predpokladam ze ak sa raz za cas vyblazni, tak to nieje az take strasne, ale pravidelne to idealne nebude a mohlo by to sposobit problemy. Tot moj nazor ;)
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy