Konzervy všeobecne

Re: Konzervy

Poslaťod Mackie » Pon 04.11.2013 18:39

tak teda ako to je, su nejake smernice na to, co sa moze a co nie nazyvat na obale masom?

btw, ked hovorime o mase, staci si porovnat napr. falco konzervy, naozaj masove, a ich ceny, a clovek si 3x premysli, ci da 2 ecka za 300g alebo 1300g :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Konzervy

Poslaťod sandrejka » Pon 04.11.2013 18:51

Nikto nikomu neberie právo na názor a keď je vyjadrený slušne, je to ok. Keď diskusia zachádza do osobných útokov a urážok, sme tu na to, aby sme zasiahli.
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Konzervy

Poslaťod Bad » Uto 05.11.2013 8:20

Mackie píše:tak teda ako to je, su nejake smernice na to, co sa moze a co nie nazyvat na obale masom?

Ano a nejen to, máš v zákonných normách definovány názvy čehokoliv a co se pod tyto názvy může zařadit, co musí být a kde (na obale) povinně deklarováno atd. atd.........Marco snad ozřejmí

Občas se jdu pobavit na tyhle stránky : http://www.bezpecna-krmiva.cz/index.php?page=2#42 :ha:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Konzervy

Poslaťod jokejana » Uto 05.11.2013 11:43

Bad píše:
Mackie píše:tak teda ako to je, su nejake smernice na to, co sa moze a co nie nazyvat na obale masom?

Ano a nejen to, máš v zákonných normách definovány názvy čehokoliv a co se pod tyto názvy může zařadit, co musí být a kde (na obale) povinně deklarováno atd. atd.........Marco snad ozřejmí

Občas se jdu pobavit na tyhle stránky : http://www.bezpecna-krmiva.cz/index.php?page=2#42 :ha:

Na Slovensku som to neskumala, ale asi mesiac dozadu som nieco riesila s jednym nemenovanym vyrobcom krmiva a nasla som pre CR vyhlasku 356/2008, kde najma v priloham je vela zaujimaveho na citanie: http://www.bezpecna-krmiva.cz/soubory/Vyhlaska_356_2008_o_krmivech.pdf :no: Ale natrafila som na Výklad nariadenia (ES) 767/2009 o uvádzaní krmív na trh a ich používaní, stoji za pozretie: http://www.uksup.sk/download/krmiva/20110525_Vyklad_nariadenia_767-2009.pps a celkovy prehlad: http://www.uksup.sk/index.php?n=27
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Konzervy

Poslaťod Marco Varhol » Uto 05.11.2013 16:41

Len doplnim Jokejana. Toto je tiez dobre si prestudovat. Nariadenie komisie (ES) č. 152/2009. http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2009R0152:20120418:SK:PDF
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Konzervy

Poslaťod jokejana » Uto 05.11.2013 19:46

Marco Varhol píše:Len doplnim Jokejana. Toto je tiez dobre si prestudovat. Nariadenie komisie (ES) č. 152/2009. http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2009R0152:20120418:SK:PDF
:jop: dakujem prestudujem
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Konzervy

Poslaťod Mackie » Str 06.11.2013 12:00

Offtopic: a teraz otazka, kolki z vas, ktori viete, ze tie obaly (a zlozenie) je zle, ste to uz nahlasili prislusnym uradom na presetrenie? :angel:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Konzervy

Poslaťod Bad » Str 06.11.2013 12:23

Mackie, ono (aspoň v této poslední debatě) nejde o to, že by byly špatné informace na obale, ale na stránkách prodejce a tam to legislativa týkající se krmiv neupravuje (jestli by se na to někde našlo něco jako "....klamání spotřebitele...." ...?)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Konzervy

Poslaťod jokejana » Str 06.11.2013 15:00

Mackie píše:Offtopic: a teraz otazka, kolki z vas, ktori viete, ze tie obaly (a zlozenie) je zle, ste to uz nahlasili prislusnym uradom na presetrenie? :angel:

Offtopic: Mackie, prednedavnom som zistila, ze cesky (teraz som proste v CR :no: ) a AJ/FR/NJ su rozdielne + to co deklarovali nebola uplna pravda. Oslovila som vyhradneho distributora, ktory aspon podla mna za to zodpoveda. Dosiahla som polovicny uspech, preklad opravili a co sa tyka ostatneho, dostalo sa mi zvlastnej odpovede, ktora mi prisla ako totalna blbost, ale tak su to na to povolanejsi a svoj dotaz so znenim som im poslala. Teraz cakam na vyjadrenie a uvidi sa :lol:

Bad píše:Mackie, ono (aspoň v této poslední debatě) nejde o to, že by byly špatné informace na obale, ale na stránkách prodejce a tam to legislativa týkající se krmiv neupravuje (jestli by se na to někde našlo něco jako "....klamání spotřebitele...." ...?)

Myslim, zde v pripade ak sa na strankach uvadzaju nepravdive informacie, prislusne urady to budu riesit presne ako povedala Bad. Len je potrebne mrknut na to, aky je postup :no: Pripadne sa obratit na dany obchod, aby informacie pozmenili, ze su zavadzajuce ... Ale ja osobne by som to najskor riesila v sukromi medzi obchodom a mnou a potom by som sa obratila v pripade, ze sa s nimi nebude dat dohovorit na prislusny urad... Osobne nemam rada hned vyskakovanie na forach, ze ti a ti su klamari a zavadzaju a podobne. Najdu sa sice aj vela :censored: , ktori to robia zamerne, ale to z tej komunikacie vyplynie :no:
Naposledy upravil jokejana dňa Str 06.11.2013 15:04, celkovo upravené 1
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Konzervy

Poslaťod Mackie » Str 06.11.2013 15:04

Offtopic: super :jop:
lebo tu sa dost casto, aj pri granuliach, stale spominaju nejaki basnici, tak mi nebolo jasne, ci islo len o www stranky, alebo aj obaly, a ci tie obaly aj niekto riesi, alebo len o nich pise
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Konzervy všeobecne

Poslaťod Siel » Uto 27.05.2014 8:25

Rony na moje pocudovanie nechce inu konzervu len RC Junior.. :D ziadnu inu..ani Belacano ani Carno ani nic :D:D
sa mu cudujem.... :pac: :pac:
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Konzervy všeobecne

Poslaťod -Toby- » Štv 25.09.2014 15:10

Môj havo tiež dostáva občas vyššie spomínané Pedigree kapsičky, chutia mu a nemá z nich žiadne problémy :smile: No ako ste už spomínali, netreba zabúdať že potrebuje aj "ozajsné" mäsko, a to on dostáva pomerne často. Najviac zo všetkého ho poteší miska naplnená kuracím mäskom :lol:
-Toby-
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Konzervy všeobecne

Poslaťod Siel » Str 26.11.2014 16:00

-Toby- píše:Môj havo tiež dostáva občas vyššie spomínané Pedigree kapsičky, chutia mu a nemá z nich žiadne problémy :smile: No ako ste už spomínali, netreba zabúdať že potrebuje aj "ozajsné" mäsko, a to on dostáva pomerne často. Najviac zo všetkého ho poteší miska naplnená kuracím mäskom :lol:


Moj z tych kapsiciek hnackoval stale... :/
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Konzervy všeobecne

Poslaťod Anushqa » Sob 27.12.2014 21:34

Ja mám s konzervami aj kapsičky dobré skúsenosti :yes: konzervi kupujem DARLING psíkom chutia :smile:
Anushqa
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Konzervy všeobecne

Poslaťod Izzi » Štv 23.01.2020 12:50

Zdravím,
mohli by ste prosím odporučiť nejakú kvalitnú monoproteínovú konzervu kačka, alebo moriak?

Prípadne čo hovoríte na konzervy Brit, Alpha spirit, alebo Pet farm family?

Ďakujem
Izzi
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Lučenec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Konzervy