Bully kutta

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod kubi » Uto 29.03.2011 18:07

Krizenci Bully kutta ako Gul dong ( primes molossov) su lepsie cvicitelny a lepsie ovladatelny avsak na ukor samostatnosti , teritoriality a ostrosti, su mohutnejsi s nizsou kohutikovou vyskou.
krizenci Bully kutta ako Gull terr ( primes anglickych bull and terriers ) , bola znizena dominancia voci ludom.
Cisty Bully kutta je prisposobeny tvrdym zivotnym podmienkam v danom regione a sposobu vyuzitia.



Offtopic: Z kazdeho osamoteneho psa ,permanentne uviazaneho na retazi za dvojmetrovym murom sa stane pes so svojou povahou nevhodny do dnesneho sveta. Iste Bully kutta ma komplikovanu , ostru a nepoddajnu povahu avsak spravnou vychovou a spravnou socializaciou sa da spravit vela, nieje to jedine plemeno s "tazkou" povahou a predsa tieto plemena uspesne ziju a prezivaju aj v dnesnom svete
Naposledy upravil kubi dňa Uto 29.03.2011 21:29, celkovo upravené 1
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod katarina79 » Uto 29.03.2011 18:59

Toto je najstaršie plemeno v Pakistane...pôvodné, z ktorého boli vyšľachtené ostatné tzv. old sindh bully kutta:

Obrázok

A z tohto starého typu vyšľachtené:

BAKARWAL:
Obrázok
BHUTAN:
Obrázok
DABBA:
Obrázok
GULL:
Obrázok
KUCHI:
Obrázok
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod starr » Uto 29.03.2011 19:05

Ja vidím na tej poslednej fotke stredoaziata :smile:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod Darcia » Uto 29.03.2011 19:19

Ja som našla o Kuchi tieto informácie: V Afghanistane sú známi ako Kuchi, v Turkmenistane ako Alabaj a v ruských provinciách ako stredoázijský ovčiak.
Takže ja som z toho pochopila že sa jedná o to isté, len sa v rôznych zemiach nazýva ináč?
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod kubi » Uto 29.03.2011 21:24

Tak, tak , Kuchi je regionalna forma stredoazijskeho ovciaka , pochybujem , ze vzysiel z Bully kutta , skor bol Bully kutta ovplivneny touto formou stredoazijata. Tak isto na tej druhej fotke ten Bakarwal kutta je Tibetsky mastiff koniec koncov je to tam napisane a tiez maximalne pochybujem , ze na jeho vzniku sa podielal bully kutta , nakolko je TM ovela starsie plemeno a ked tak je to skor naopak, kedze sa hovori , ze TM je pramatkou aj praotcom vsetkych molossov.
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod starr » Str 30.03.2011 8:33

Tak, tak , Kuchi je regionalna forma stredoazijskeho ovciaka , pochybujem , ze vzysiel z Bully kutta .


Presne o tom pochybujem aj ja. Nie je to podľa mňa možné. Historické fakty hovoria niečo iné. Celá tá "schéma", že všetko nižšie uvedeného vzišlo z toho jedného psa nie je podľa mňa pravda (tí ďalší "kuttovci" samozrejme mohli, ale ani tibetská doga, ani stredoaziat nie). Práveže sa pripúšťa možnosť, že prapredok všetkých horských molossov z východu a východnejšieho stredu je tibetská doga. A že ona by mohla byť predkom aj SAO. K tejto variante by som sa prikláňala určite skôr.

SAO obývajú naozaj obrovské územie všetkých (alebo takmer všetkých) štátov bývalého Z.S.S.R. (U.S.S.R.) a podľa klimatických podmienok sa líšia viac alebo menej v type a tiež sa im samozrejme v tom-ktorom štáte môže aj inak hovoriť, čiže kuchi môže byť / je teda regionálna pakistánska forma SAO, zasa som o niečo múdrejšia :ha:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod Cristal » Str 30.03.2011 8:47

:jop: ... Tak toto je naozaj naaadherný pes... nikdy som o nom nepocula az teraz 1x... naozaj užasný je!
A ako som citala je to silný bojovník a vytrvalec.... ešte niekde zistit ako to je s detmi... :yes: :smile:
Obrázok
Cristal
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Bratislava

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod kubi » Pia 01.04.2011 11:01

Myslim, ze s detmi je to ako u kazdeho ineho psa, je to len pes nie netvor :lol: staci poriadna vychova a socializacia
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod DITA » Str 15.06.2011 13:22

Tieto psy sa v Pakistane používajú na psie zápasy... a mne sa tiež páčia tie veľké hoviedka :) inak ak tu vážne chce niekto šteniatko, mám kontakt na jedného chovateľa, originál priamo z Pakistanu - tiež si pre jedno plánujem ísť len čakám kým sa narodia, už ho mám rezervované :winner:
DITA
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Bratislava


Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod milos123123 » Sob 24.03.2012 10:39

caute pozna tu niekto niekoho kto ma bully kutta alebo ho vie doniest? ja kontakt v pakistane mam len ho doniest asi nebude take lahke preto by som chcel kupit od niekoho kto je ,,trosku blizsie,,.
milos123123
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod Nanda » Uto 27.03.2012 19:59

Na tej poslednej fotke vyzerá ako SAO. :smile:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod starr » Str 28.03.2012 5:58

Lebo to asi aj je SAO, viď pár príspevkov vyššie :-).
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Bully kutta (nFCI)

Poslaťod kubi » Uto 10.04.2012 23:03

milos123123 píše:caute pozna tu niekto niekoho kto ma bully kutta alebo ho vie doniest? ja kontakt v pakistane mam len ho doniest asi nebude take lahke preto by som chcel kupit od niekoho kto je ,,trosku blizsie,,.

Prve jedince sa uz nachadzaju v UK (to mas blizsie :ha: ) , ale o ich autentickosti sa pochybuje , nakolko vyvoz z Pakistanu je vraj probelmaticky , kvoli velkej neochote predavat prave Bully Kutta cudzincom (a hlavne na vyvoz) , vacsina psov , ktore sa vyvezu ako Bully kutta byvaju len krizence :smile:
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bully kutta

Poslaťod Armella » Pon 20.08.2012 17:56

No nič, vidím to hmlisto, toto leto argentínska doga, o rok o dva pribudne bullterier a potom o další rôčik alebo dva sa nejakým zázrakom k tomuto plemenu musím dostať, lebo inak :plac: To je už aké úžasné psisko :oo: a k mojmu Casperovi si viem predstaviť takého bieleho BK :hi: akože väčší a menší model :joint:
Armella
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence