Labradoodle (Labrador x Pudel)

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod alenockas » Štv 11.08.2011 11:37

Videla som golden doodla naživo minulý týždeň, asi 6-8 mesačné šteňa. Bolo prekrásne, hneď som sa naň vrhla. Stavbou tela a srsťou mi najprv pripomenulo môjho rusa, samozrejme, doodlik bol zlatej farby, myslela som, že je to ísrky pšeničný teriér, len bol o hodne väčší...tak som sa pýtala majiteľov, vraj je to golden doodle..a na dotyk mal úžasnú hebkú srsť...povahovo, veselé štendo...proste niečo úžasné...nech hľadám ako hľadám, nenachádzam nič v Európe zatiaľ o nich :plac:
alenockas
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Margita » Pia 12.08.2011 9:46

alenockas a co by si o nich chcel a najst?ved je to krizenec tak isto ako bradvecik a kokercik a ani o nich nic nenajdes :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod angela0071 » Uto 23.08.2011 20:55

ja som tiez videla takeho psa .....je to obycajny krizenec labradorskeho retrievera s weimarskym stavacom, tomu svedci ta siva srst, uz na pohlad je vidiet ze je to weimar aj labrador....podla toho co som pocula, chce ho vyslachtit nejaky american...mne osobne sa silver labrador, tak sa to vraj vola...nepaci
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Amis » Uto 13.09.2011 17:06

Mne sa veľmi páčia :hi:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Trivi » Str 14.09.2011 13:45

Mne práve naopak, nepači sa mi.
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Zornička » Pia 16.09.2011 9:48

Mne toto nové plemeno (po prečítaní úvodu a linkov) vôbec neprekáža. Dôvod prečo sa vyšľachtilo mi taktiež neprekáža, neuráža ma, a nemám s ním problém (tak, ako nemám nič proti napr. európskemu saňovému psovi). Určite by som mala väčší problém, keby sa vyšľachtilo niečo len tak pre nič za nič - dáke nové spoločenské plemeno na panáčkovanie v kruhu a česanie.. Týchto "hračiek" sa mi zdá dosť.

Z iného súdku - mám fenku, ktorá je kontaktná, milá - keby nemala za sebou takú minulosť, akú má, asi by bola veľmi vhodná minimálne na canisterapiu. Len neuveriteľne pĺzne.
Psíčkarom, ktorí majú doma psíka to nevadí (väčšinou), ale bežným ľuďom áno. Napr. neviem si predstaviť, že by v nemocnici bolo milión chlpov (veľká koncentrácia ľudí, často aj alergikov - v nemocnici nič výnimočné), lebo sa tam nachádza asistenčný psík.

A čo sa týka kučeravého retriewera celkom rozumiem prečo sa niekto vydal radšej totuto cestou. RR aj GR sú nesmierne kontaktné psíky a väčšinou nemajú problém zmeniť pána (napr. po špeciálnom výcviku). Neviem však či aj kučerevý retriewer má podobnú povahu. Dočítala som sa, že pri cudzích ľuďoch bývajú zdržanliví. Na jednej zo stránok som sa dočítala aj o psíkovy, ktorý bol vycvičený, ako slepcký, ale z dôvodu naviazania sa na cvičiteľa nevhodný pre svoje budúce povolanie :nwm: . Ale ťažko mi je súdiť kvality tohoto plemena, neviem akú majú vo všeobecnosti povahu, a nakoľko sú vyhovujúci na účel pre ktorý bol vyšľachtený labradoodle. Asi to malo svoj dôvod prečo sa ľudia vydali skôr inou cestou.
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod zuzlik » Pia 30.09.2011 9:02

Labradoodle sa mi veeľmi páči :yes:
už pred rokmi keď som si začala vyberať plemeno tak som na neho narazila, ale tak ja som chcela drobca. Ale veľmi sa mi páčili - len na pohľad, čiže aj keby som chcela väčšie plemeno, neviem či by som "po ňom" aj išla. Vyberala som si hlavne podľa povahy - preto mám shih-tzu :lol: ale samozrejme, že teraz je shih-tzu pre mňa najlepšie plemeno na svete :lol:
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod MontyTheDog » Str 06.06.2012 18:32

Sú to krásni hafani. Ja som bola doteraz v tom, že je to plemeno uznané v FCI, až kým som nenarazila na toto.
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Domivec » Štv 07.06.2012 15:19

že vraj je proti alergéne :jop:
Domivec
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 395

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 10.06.2012 20:23

Protialergénny pes NEEXISTUJE. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Luckaa » Pon 11.06.2012 18:52

Krásne plemeno ♥
Benny ~ * 23.4.2010 • kríženec Border kólie a Jazvečíka • môj malý ňuňu blázon ♥
Alex & Ricky ~ *1.4.2012 • kríženci Bavorského farbiara • šialení bratia ♥
Obrázok
Luckaa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80
Bydlisko: Brezno

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod sveday » Sob 06.04.2013 15:06

Dnes jsem viděla toto nádherné plemeno ve výtahu. Byl to opravdu milý, přátelský pejsek a překvapilo mě, že byl opravdu hodně vysoký - asi jako NO, možná větší. A ta srst....heboučká... Přihám si ho do svého výběru oblíbených plemen. :smile:
sveday
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 111
Bydlisko: Brno

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Millie » Ned 07.04.2013 10:05

Nemozem si pomoct mne to pride take :no: krive. Co sa povahy a vycviku tyka, tak labrosi maju niekolko svojich vysoko specifickych negativ, ktore sa uz xy rokov kompenzuju primiesanim inych plemien pre ten, ktory ucel. Vseobecne sa tieto krizence povazuju za vykonnejsie a v praxi sa osvedcili viac. Ucelne krizenie pre vykon ...ok.

Mne sa len nepaic, ze to zenieme do generacii F2, F3, potom sa do toho zacnu miesat male pudle, robit kabelkove verzie a je to zase tam kde to bolo. Nove najsamsuper coool plemeno, mnozene pre prachy, bez ohladu na schopnosti pre ktore povodne bolo krizene.

Asi som naivna, alebo zijeme v takej dobe. Ale myslim, ze stale opakujeme rovnaku chybu a speje to zas k rovnakemu uspechu. Takze pre mna je to ako podielovy krizencek ok, a ako plemeno o :kak:
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Millie » Ned 07.04.2013 10:16

♥ Gucci ♥ píše:že vraj je proti alergéne :jop:

Protialergénne v tom zmysle, že keď to spravíš podielom 75 na 25% /pudel, labrador. Vyjde ti z väčšiny vrhu pudlia srsť, ktorá je špecifická tým, že nepĺzne. Takže riziko alelrgických reakcií sa automaticky zníži. Záleží však na tom, na akú "zložku" psa si alergická, keďže možných alergénnov je na psovi cca 20 druhov.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod zeane » Sob 20.04.2013 23:21

Millie píše:Nemozem si pomoct mne to pride take :no: krive. Co sa povahy a vycviku tyka, tak labrosi maju niekolko svojich vysoko specifickych negativ, ktore sa uz xy rokov kompenzuju primiesanim inych plemien pre ten, ktory ucel. Vseobecne sa tieto krizence povazuju za vykonnejsie a v praxi sa osvedcili viac. Ucelne krizenie pre vykon ...ok.

Mne sa len nepaic, ze to zenieme do generacii F2, F3, potom sa do toho zacnu miesat male pudle, robit kabelkove verzie a je to zase tam kde to bolo. Nove najsamsuper coool plemeno, mnozene pre prachy, bez ohladu na schopnosti pre ktore povodne bolo krizene.

Asi som naivna, alebo zijeme v takej dobe. Ale myslim, ze stale opakujeme rovnaku chybu a speje to zas k rovnakemu uspechu. Takze pre mna je to ako podielovy krizencek ok, a ako plemeno o :kak:


:nwm: zmenšovanie som zatiaľ u labra a golden-doodla nezachytila - a aj pudel sa rozbil na viac výškových rázov proste tým, že sa začali rodiť menšie a menšie a bol dosť problém porovnať na výstave (alebo uchovnení) psa 60 a 43 cm v kohútiku. Dokonca boli (údajne) takto rozšľachtené zámerne s cieľom prinášania väčšej a menšej zveri.

Ale čo je na tomto budúcom plemene zaujímavé je, že sa ho ujali austrálčania a snažia sa ho došľachtiť do ustálenej podoby - ako prvé pracovné plemeno na svete s pôvodným zameraním sprievodný pes pre postihnutých - so zameraním na alergickú časť povedzme slepcov. To je podľa mňa viac než slušný zámer a nevidím dôvod prečo by malo ostať len pri F1 generácii. :nwm: Najmä ak sa v F1 rodia povedzme tri varianty (teraz hovorím o srsti a tam to presne aj začalo) a zámeru vyhovujú iba dve. Načo vyrábať vedome 1/3 narodených šteniat ako FI "odpad" a čo s nimi?
Je sranda, že s vlastne nikto nepozastavuje nad vznikom celkom veľkého počtu plemien v minulom/predminulom storočí - a to hovorím o plemenách ako je argentínska doga... ČSVčko tiež bolo "vyrobené" a to dokonca priamo so zámerom nového plemena. Takže wo co go, že sa to deje aj dnes? Je nová potreba - vznikla medzera kam sa takýto pes "zmestí", tak prečo nie? :nwm:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence