Salajka

Salajka

Poslaťod Puk » Ned 15.11.2020 11:14

Pomerne neznámy kríženec, lebo Rusi si to veľmi strážia. Salajka - kríženec toho najlepšieho zo šakala a lajky. Vzhľadom na schopnosti samostatného lovu (veľmi veľa zdedeného v lajke, vrátane odvahy na medveďa - čo je aj u strážnych psov nie pravidlom! a inštinktom šakala k prežitiu a životu v prírode, by mohli byť predpokladom pre vynikajúce upotrebenie v poľovníctve. Rád by som to videl v lese!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Salajka

Poslaťod Elis » Ned 15.11.2020 13:21

cetla jsem o tech psech a i byl kdysi dokument v TV - ale teda uplne neco jineho, nez pises rikali - Sulimovův pes.
Nepouzivaji je vubec na lov, ale na pachove prace na letisti. a rozhodne ne F1 generaci - ta je nepouzitelna jeste a vubec cely ten chov ma takova pravidla, ze ho nelze asi ani pustit do sveta.
Pokud si pamatuji, musi udrzovat nejake %krve sakala v populaci, aby se udrzela cichova schopnost sakala, ale prevazoval pes - aby to by bylo ochotne nechat se cvicit. po nejake generaci krizeni F generaci se musi sakal znovu prilit . neb se cuchove schopnosti ztraci. neber me doslova, uz je to roky, co jsme se o to zajimala....

ted je zase internet nove zaplaveny informacema o tech psech, neb je zacali pouzivat na vyhledavani covidu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Salajka

Poslaťod Puk » Pia 20.11.2020 6:51

Neviem, ako to s ním je, ale fakt je ten, že by som to rád videl v lese, lebo by tam mohol byť vidieť kusisko "genetiky v praxi" :no: A čo vravíš o tom vyhľadávaní Covidu - ma v tejto súvislosti napadlo - hovorí sa, že 30 - 60% ľudí po prekonaní covidu stratilo, alebo im boli veľmi obmedzené čuchové schopnosti. Ktovie, ako by to bolo s takýmto psiskom. Lebo keď covid bol zistený u mačiek a aj u noriek, bezpochyby bude naň vnímavých aj niekoľko psích jedincov. Ale to sa asi nedozviem.... :ach:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833


Späť na Krížence