Krizence a bastardiky

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Domca » Štv 07.08.2014 20:59

Nanda, toto robievaju aj moje docasky....prve dni su to anjelikovia, po tyzdni ked sa otukaju zacinaju vystrkovat rohy a skusat pokial mozu :lol: Staci mu hned urcit hranice, co smie a co nie on rychlo zisti ze vymyslat blbosti sa mu nevyplati :ha:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Nanda » Ned 10.08.2014 12:24

Asi mu tie rožky vykusnem :lol: Tak a už sme doma, Miky zostal ešte na chalupe strážiť. :no:

Dnes mi zasran ušiel zasa ale po tomto čo urobil - som mala chuť roztrhať ho ako žabu :au:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Aris » Ned 10.08.2014 12:46

Nanda a prečo ho necháš utekať a nedáš mu radšej stopovačku? Veď sa dajú zohnať aj také menšie, s malou karabínou.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Nanda » Ned 10.08.2014 17:56

Ja viem že sa dajú, ale ležala som s frajerom na lavičke a on ani dole schodmi nechodí a zrazu ideme na autobus a jeho nikde, nikto si ho nevšimol, vybehol z vnútra. :ach: a keď bol na dvore mávala som ho na spojených vodítkach aby som ho mala pod kontrolou, no pár sekúnd bez stráženia a jeho nikde ...
A myslela si to tak aby som ho uvezovala na dvor alebo ako?? :nwm:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Aris » Ned 10.08.2014 18:31

Som to pochopila tak, že ti uteká na prechádzke. Ja mám tiež chronického zdrhača z dvora, takže nič iné ako stále jedným okom sledovať psa mi nezostáva. Nefungoval nám ani jeden spôsob odúčania, nepomohol ani nový plot, vždy si nájde cestu. Takže to z mojej strany chce 100% kontrolu pokiaľ je vonku na dvore pustení. A keď nemôžem byť s ním, mám ho v koterci. Ale ty máš čivavu, tak predpokladám, že je dnu. Ono to naozaj nie je sranda keď ti takto uteká, hlavne malý starší pes, tam vonku naňho číha kopu nebezpečenstva, ale to ty asi dobre vieš. A ako ste natom s privolaním? Myslím, že nič iné ako dávať naňho pozor ti nezostáva, ono ako náhle pes prvý krát utečie, má z toho pasiu a môžeš si byť viac-menej istá, že ujde aj druhý krát.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Bresto » Ned 10.08.2014 18:38

pokiaľ nechceš mať doma "zabijáka" ktorý nedôveruje ľudom a každého vyzuruje, ale práve naopak, chceš mať úplne priateľského a kontaktného psa, tak jasne, treba ho čo v najväčšej miere dávať do kontaktu s vyrovnanými ľuďmi, aj cudzími.. veľmi pomáha, keď sa bojazlivým psom prihovárajú cudzí ľudia veselým, "radostným" a prístupným tónom a pokiaľ sa tento pes nechá od takýchto ľudí nakoniec vyhladkať, vyškrabkať, bude to postupne len a len lepšie.. lebo čím viac bude mať peso pozitívnych kontaktov s ľudmi, tým rýchlejšie si na nich zvykne a prípadná prehnaná bojazlivosť postupne značne pominie..


On sa nechoval ako zabiják, len sa schovával, krčil za mnou a nevedel, čo má čakať. Špecialitou bolo omotať mi vodítko okolo nôh, keď sa nevedel rozhodnúť, na ktorú stranu sa uhne :lol: ale už je to oveľa lepšie, rešpekt má ale po chvíli sa osmelí a príde očuchať cudzích ľudí, aj vyhladkať sa nechá. Najlepšie to je, keď stretneme iných psíčkarov, vtedy vyzerá byť úplne uvoľnený.
a skoro som zabudol, už aportuje :jupi: včera na prechádzke ma to dopálilo a toľko som brnkal pod nosom takým zauzleným lanom s loptou, že mu to nedalo, zakusol do toho a začal ťahať. Odvtedy aportuje a zdá sa, že pochopil, že ak neprinese, tak hra nebude :no:
Bresto
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Nanda » Ned 10.08.2014 20:36

Aris- My bývame na byte a keď venčím v meste len s vodítkom (už), na chalupu chodíme sem tam, ale teraz cez leto skoro stále. A to asi predvčerom si našiel malý nedostatok v plote a začal to zneužívať. Lebo u susedov majú menšieho psa a Ajkovy sa strašne zapáčil... :ach: A potom som ho uviazala o prachár na pospájané vodítka a stále sa snažil dostať k plotu.
Aj keď ideme po dediny, psy sa idú rozdrapiť keď niekto ide a on stojí pred bránou a vrtí chvostom.Volám ho nič, pozrie sa a koniec debaty medzi nami.
Privolávačka? No, zo začiatku išiel krásne len pri mne alebo meter za mnou keď nestíhal - ale teraz?? Ani vyjadrovať sa o tom nevyplatí, na to aký má vek je strašne čiperný, akoby zažíval ďalšiu pubertu. :nie:
No nič iné mi nezostáva len tolerovať jeho starobnú pubertu ale utekanie nie.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Aris » Ned 10.08.2014 20:48

Nanda, presne tak, žiadne utekanie :yes: Mne je ľúto, že nemôžem mať Rona stále pusteného, ale inak to nejde. A takto mu zabezpečím aspoň aký-taký kludový režim na tie jeho kĺby nešťastné :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Nanda » Ned 10.08.2014 20:55

Aby som sa trápila s čivavou? Nie, ďakujem. :no: Brala som si ho na dožitie a nie na drezúrovanie, na to mám Mikyho . :lol:
Inak chystám spraviť o každom triku - s Mikym - video, tak ak sa mi to podarí budem to sem dávať, ak by vám to nevadilo. :hi:

Aris - to mi je ľúto, ale je to dobré pre všetkých že je na dvore pod kontrolou, nemusíš sa báť že ho budeš musieť xy krát do dňa hľadať a budeš vedieť že je v bezpečí na dvore, a čo je to za rasu?? :yes:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Aris » Ned 10.08.2014 21:16

Kríženca predsa :lol: Niečo medzi labradorom a jazvečíkom, tak si vyber :lol: Malý, tvrdohlavý, ale oddaný. Už postarší pánko, 7 rokov bude mať, ale stále rovnako aktívny a večné šteňa je z neho :pusa:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Nanda » Ned 10.08.2014 21:25

To čo máš na avatare? :lol: Ja už mám chaos v našej téme "Kríženci" ... ale to sa napraví :joint: možno...
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Aris » Pon 11.08.2014 13:00

Áno, toho čo mám na avatare :yes: No ja som do tejto témy už veeeľmi dlho neprispievala, tu sa už úplne zmenilo osadenstvo odkedy som tu bola naposledy, takže si to musím ja naštudovať :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Nanda » Pon 11.08.2014 13:56

Presne tak! :jop:

Dnes som bola na chvíľku v útulku, zobrala som von Lízu (NO) a Jessieho (x) :no:
Líza si vodu zo začiatku nechcela užiť, len hlava vo vode a pila - všetky nohy mala zaryté v zemi aby tam náhodou nespadla no potom si to užívala :heh:
A s Jessie no coment :prd:
IMG_4265.jpg
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod straka17 » Štv 14.08.2014 20:14

Aris píše:Niečo medzi labradorom a jazvečíkom:

Offtopic: Množitelia pozor! Nové exkluzívne plemeno, jablador / lazvečík :lol:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Kríženci a bastardíky

Poslaťod Aris » Štv 14.08.2014 22:05

Offtopic: Straka, to je skôr exkluzívny Black Cherry mini!! Nech to môžem namnožiť rovno s papiermi :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence