Siberpoo

Re: Siberpoo

Poslaťod zeane » Pon 05.09.2011 13:37

wer píše:zeane, neviem, ako velmi si si studovala historiu CSV, ale mam pocit, ze nie prilis. za 1. uz pri zrode NO bol pouzivany aj vlk. za 2. aka bola situacia na hraniciach pri zrode CSV... a za 3. vlk ma ine vlastnosti, ako akykolvek pes.
to, ze to ucel celkom nesplnilo, je druha vec. ale aj napriek tomu su to schopne psy, ktore, myslim, nemaju obdobu (ak neratam podobne napady holandanov...)

kdezto povacsinou tie novovzniknute mi pridu len ako rozmary. pridat pekne moderne modre oci, napriklad.
pritom absolutne nie som proti ucelnemu krizeniu - napriklad alaskany, NOxBO a pod... ale tieto americke vymysly - skor ide o vzhlad, ako o ucel... :nie:


wer - trochu je to o inom - vysvetľujem a ako príklad používam ČSV účelové kríženie a snažím sa dogfórovú (myslím že nielen) omladinu dokopať k tomu aby sa pozerali kúsok hlbšie a nielen vykrikovali stále to isté.
Pokiaľ viem, tak v dobe kedy sa šľachtilo ČSV bol okolo toho podobný pokrik ako je dnes okolo týchto zmesí (jo, nestačia vám NO, boxer, doberman....) a predsa je z toho plemeno a ani to tak dlho netrvalo.
To máš tak. Aj Labradoodle začal ako designer dog - to tá americká megalomanská snaha skrížiť pudla so všetkým čo jestvuje :nwm: v záujme málo alergizujúcich psov - a potom sa toho chytila austrálska organizácia cvičiaca psov pre nevidiacich a už ho majú v uznávaní... :nwm:
ČSV obdobu majú aj v amerike s iným vlkom ako som sa bola dočítala - tiež to moc nevyšlo...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Siberpoo

Poslaťod wer » Pon 05.09.2011 13:46

chapem, co myslis. len amerika je, povedzme, trosku "ina". oni musia mat vsetko svoje... kazde jedno plemeno zopsuju... vobec nejde o nejaky ucel.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Siberpoo

Poslaťod Vikiki22 » Štv 08.09.2011 20:44

Súhlasím s wer, v Amerike pri takýchto kríženiach, si nemyslím, že ide o nejaký účel. Alebo si stačí pozrieť takého biewer-yorka. No, aký účel malo toto kríženie? :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Siberpoo

Poslaťod Mia-san » Pon 12.09.2011 8:38

ako pozeram na ten link so zoznamom mix pudlov,tak mi takmer oci vyhodilo stlpikom,ze Sheltidoodle X_X
Mia-san
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Poprad

Re: Siberpoo

Poslaťod starr » Pia 30.09.2011 8:08

Mne sa tento siberpoo náhodou veľmi páči, podľa mňa je to super kríženec :smile:.

Ja osobne si myslím, že takéto kríženia celkom zmysel majú, aspoň ja si viem ten zmysel predstaviť, pretože napr. mne osobne väčšina plemien nevyhovuje, čiže si viem predstaviť, keď si niekto pre svoju potrebu takéhoto kríženca "vyrobí".
Keď človeku takýto kríženec prinesie presne to, čo hľadá a je schopný nájsť všetkým súrodencom nové domovy, tak prečo nie?
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Siberpoo

Poslaťod wer » Pia 30.09.2011 8:22

lebo si staci takeho psika najst v utulku! preto :hmm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Siberpoo

Poslaťod starr » Pia 30.09.2011 8:38

Nesúhlasím. Pracovníci útulku obyčajne netušia, mix akých plemien je ten-ktorý pes, a keď sa jedná o dospelého psa, tak sa často netuší, akú má minulosť, aké maniere, aké môže mať úskalia. U šteňaťa sa zasa nevie, čo z neho vyrastie. Čiže pre to u mňa jednoznačne ÁNO. Pretože je to o niečom inom ako o neznámom psovi z útulku po neznámych rodičoch. Pre toho, kto chce niečo presne konkrétne. Emócie bokom, to sú fakty, že prečo je to takto lepšie, keď chce niekto niečo konkrétne.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Siberpoo

Poslaťod katkariinka » Pia 30.09.2011 8:59

starr, ale ved to predsa nie je take jednoduche.
Krizenie nefunguje tak, ze si poviem, ze z huskyho chcem zapal pre tahanie a z retrivra priatelskost k ludom. Naopak mozem ziskat lovca-zdrhaca, ktory nic nepotiahne.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Siberpoo

Poslaťod wer » Pia 30.09.2011 9:03

starr, ja s tebou absolutne nesuhlasim. v tvojich hokusoch-pokusoch ziaden prinos nevidim! aj ked cielene skrizis urcite plemena, mozu z toho vyjst ozaj nepredvidatelne moznosti, ci uz povahovo, ci vzhladovo. a naco potrebujes vediet, ze to je krizenec toho a toho psa?? aby si sa mohla chvalit nebodaj?! a v utlulku mas aj stence, dokonca mnohokrat aj tych rodicov poznas. a ake ma maniere?? ved staci si toho psika zobrat do docasky a uvidis. nato, aby niekto krizil psikov z ROZMARU, je privela opustenych skvelych dusiciek! emocie-neemocie, z tohto mi je na :blee:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Siberpoo

Poslaťod starr » Pia 30.09.2011 9:19

Katkariinka: Viem.


Wer: To nie sú moje hókusy-pókusy, ja psy nekrížim ani to nemám v pláne. Ty ma vôbec nechápeš, čo som tým myslela. A že či by mi bol taký pes z útulku na to, aby som sa niekomu chválila?! :blee: No skôr opak je pravdou. Ja som samotár a žijem pre seba a pre svoju rodinu a nikdy som sa nechvastala pred druhými ľuďmi a posledná vec, pre ktorú by som chcela nejakého psa, by bolo toto. Nevadí, vôbec sa nepoznáme, čiže to bude tým. Ja som dospelých psov z útulku zažila veľa-preveľa, doma som to tiež už skúšala a poviem Ti, že viac už nie. Pretože to nie je také jednoduché, ako si ľudia myslia. Stačí skúsiť.

Proste pre mňa je takéto kríženie zmysluplné, keď človek vie, prečo to robí a to je celé, čo som tým chcela vyjadriť. Niekto je proti a je mu z toho zle a niekto je zase za a je mu zle z niečoho iného, no problem.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Siberpoo

Poslaťod wer » Pia 30.09.2011 9:30

pre mna je to rozmar. bez ideii, bez cielu, len tak..

preto je tolko psov v utulku, lebo si kazdy povie, ja mam najuzasnejsieho psa, chcem po nom potomka a basta. lebo JA CHCEM. :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Siberpoo

Poslaťod hruska » Pia 30.09.2011 9:42

V inej teme sme sa o tom presne bavili, utulky su plne "dizajnerskych plemien", naco teda dalej mnozit taketo krizence? Ja som si minule prechadzala vsetkymi tymi mixmi, niektore su uplne nadherne, ale aby toto bol dovod kupit si toho psa..
Starr, verim, ze mas zle skusenosti s utulkacmi, vela z nich zazilo tolko zleho, ze sa im ani nemozme cudovat, ze su "problemovi", ale tiez sa tam daju najst stovky psikov uplne pohodovych, uzasnych, vdacnych, milujucich ludi i psov, ja som 100% presvedcena, ze KAZDY by si tam vedel najst toho praveho a nemusel by vymyslat hluposti s puglami, siberpoo a podobne.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Siberpoo

Poslaťod Madnesska » Sob 12.11.2011 15:58

podľa mňa vyzerá super :D
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Siberpoo

Poslaťod Margita » Sob 12.11.2011 16:32

mne sa osobne nepaci,na kazdej foto vyzera inak no ako taky krizenec ,len ma dostalo ze uz aj krizili foxteriera s pudlom :heh: krizit pudla so sibnutym psov a vznikol by sibnuty pudel :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Siberpoo

Poslaťod blueberry » Sob 12.11.2011 16:33

S pudlom sa kríži úplne všetko :lol:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence