Anglický buldog starého typu / Olde English Bulldogge

Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod Offca » Str 16.12.2009 9:53

Aaale načo všímať - nevšímať, predpokladať - nepredpokldať, keď aj v dnešnej dobe, keď u mnohých plemien je to nahnuté zdravie tak vyhrotené, ale aj napriek tomu ľudia akoby nevideli, vedú svoje psy k onej "kráse" aj naďalej. :nwm:
Jedine u sharpeiov som badala tendencie klubu viesť chov k nie tak "veľkému číslu kože". A kde sú ostatní? (čivavy, mopsy, buldogy, atd atd...už tu toho bolo spomenutého dosť)
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod skacenka » Str 16.12.2009 9:58

Offcička ma predbehla :joint:
Presne, u sharpeiov sa chov už pár rokov smeruje, podľa mňa, správnym smerom, dnes už medzi čistokrvnými psami ťažšie nájdete dospelého jedinca s" hŕbou" kože :yes: Aj na výstavách ste si mohli všimnúť, že sharpeie sú už v podstate neni stelesnením vrások, voľnej kože a pod... A chov sa takto smeruje presne kvôli zdravotným problémom, ktoré kvôli koži vznikali...
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod Vikiki22 » Str 16.12.2009 10:13

Netvrdím, že všetky plemená niečím trpia. Sú aj zdravé plemená psov. Ale väčšina ,,deformovaných´´ plemien má nejaký problém. Stačí sa pozrieť na môjho Bobsiho. V lete má problémy, aby sa vôbec dostal k vzduchu! A predsa, chovatelia mopsov, namiesto toho, aby s tým niečo spravili (napr. aby sa snažili o ňucháč o niečo dlhší), ešte vyšľachtili mopsa bieleho! :hmm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod Offca » Str 16.12.2009 10:18

To je až čierny humor - k problémom s krátkym nosom aby ešte pridali problém s bielou farbou. Súúpiš púpiš! :jop: :poklona:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy


Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod Amaguk » Str 16.12.2009 10:23

tak v tom pripade beriem spat - lebo pri sucasnom stave vedemosti toto uz prestava vyzerat len cisto ako dosledok ludskej blbosti, zaslepenosti etc. a zacina sa ponasat na zamerne slachtenie na zdravotne problemy :hmm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod Mucholabka » Str 16.12.2009 11:33

Kdysi jsem měla peršanky, kocoura a potom kočku, byli oba staršího typu-to jsou kočky s placatým obličejem. Přišli jsme o briťáka, hledala jsem peršanku staršího typu s PP a nenašla jsem...jsou to úžasné kočky, ale zvíře které nemůže dýchat a celý život slzí si opravdu pořizovat nebudu...kdysi byly peršanky nádherné stvoření-vím že už tehdy, než jsem pořídila prvního kocoura, se řešil chov zvířat s téměř vpáčeným nosem. Co z toho to zvíře má? Možná některým stvořením dělá tahle opičí láska dobře-celý den běhat kolem zvířete, utírat oči, čistit nos, v létě chladit, vesele solit na veterině, rozmnožovat inseminací, rodit císařem a celkem často předčasně přicházet o zvířata...ale je to láska? podle mě to je týrání...
Mucholabka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188

Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod drymarchon » Str 16.12.2009 18:39

ono o takéto plemená som sa nikdy nezaujímala takže neviem ako je to v chove, ale väčšina plemien typu mops a pod ktoré stretávam, má čo robiť aby sa nadýchlo :ua: tie psy chrčia, nevedia dýchať. raz na vetreine som stretla rodinu so psom na očkovaní, neviem čo to bolo, vyzeralo to niečo medzi ang. bulldogom a bost. terierom :nwm: bolo leto, a ten pes keď nemal dokorán otvornú papuľu sa vyslovenee dusil, chrochtal na celú miestnosť, priznám sa bolo mi to veľmi nepríjemné, a to som tam bola asi 20min. dali mu napiť, chudák viac ako polovica vody mu z úst vytiekla.
pes ktorý nevie dýchať a ani sa poriadne napiť? :oo: :pac:
týmto netvrdím že sú všetky psy tohoto typu takéto, ale podaktorí ľudia by sa mali uvedomiť :ua:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod luckaCA » Pon 04.01.2010 21:17

ta papulka nekeho mi pripominaju neajkeho herca ci kiho certa
luckaCA
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod ShiShinQa » Uto 06.07.2010 16:00

Neviem či je to toto plemeno, ale tu je jedna chovka, myslím v Corolade...Mne sa tí psy nepáčia, veď vyzerajú, že ani behať poriadne nevedia, a aha tie šteniatka :ua:

http://www.buffdogs.com/
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod kubi » Štv 08.07.2010 23:05

ShiShinQa píše:Neviem či je to toto plemeno, ale tu je jedna chovka, myslím v Corolade...Mne sa tí psy nepáčia, veď vyzerajú, že ani behať poriadne nevedia, a aha tie šteniatka :ua:

http://www.buffdogs.com/


Neviem ci je to ono, toto skor vyzera na nejaku chovnu stanicu co odchovava roznych krizencov Americkeho Bulldoga s dalsim plemenami typu bull resp.molossmi,....pozeral som nejake videa a podla mna nemaju s pohybom ziaden problem :no: , jasne sprinter typu chrta alebo vytrvalostny bezec ako vyzla z nich nebude , predsa len su to psy bulldocieho typu...
Mne osobne sa paci fena na tomto videu :jop: :aaa: :
http://www.youtube.com/watch?v=rkj2gCxS ... r_embedded
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod ShiShinQa » Štv 08.07.2010 23:54

Ja som počula o týchto psíkoch, takú vec, ale asi blbosť neviem, ale keď fena bola kotná, ešte embriám sa zaviedli steroidy a narodili sa šteniatka mohutnejšieho vzrastu a kostry a inou genetikou svalou, potom ich ďalej množily a dosiahly výsledok takéhoto psa :ua:
Obrázok Obrázok
veď aj tie šteniatka sa aha aké rodia...
Obrázok Obrázok
ale celkom sa my ten pes páči :lol:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod kubi » Pia 09.07.2010 0:07

Priznam sa , to o tych steroidoch pocujem prvy krat, nezabilo by to tie plody, alebo nerodili by sa s poskodenou pecenou, kedze su vsetky anabolicke steroidy obrovskou zatazou na pecen???......Mne osobne sa niektory ti psy pacia najviac asi ta fena na tom videu a este aj jej otec (am.bulldogXneapol.mastinXboxer...)...
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: ORIGINAL OLDE STYLE BULLDOGS

Poslaťod ShiShinQa » Pia 09.07.2010 10:06

Neviem, ja som o tom len počula :ua: len vieš, kde by nabrali také svaly. Krížením rôznych molossov by sa myslím len tak nevyvynuli :nwm: Možno boli nejako chemicky upravené, aby to tie plody nezabilo...
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický buldog starého typu / Olde English Bulldogge (nFCI)

Poslaťod biobi » Str 08.12.2010 20:14

asi v telocvični :smile: ale ozaj tie svaly vyzeraju tak neprirodzene trochu akoby ich dopovali :smile:

* 21.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
biobi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: na Spiši

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete