Switch to full style
Odoslať odpoveď

Iné kynologické organizácie

Str 02.12.2009 15:17

Niektoré plemena ktoré s na zozname už sú medzinárodne uznané v inéj organizácii .Okrem FCI sú aj iné medzinárodne organizácie.
AKC-american kennel club
UCI-United kennel clubs international
NKC = National Kennel Club
UKC = United Kennel Club
CKC = Continental Kennel Club
ADI = Akbash Dogs International
APRI = American Pet Registry Inc.
ACR = American Canine Registry
DRA = Dog Registry of America, Inc.

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Str 02.12.2009 15:29

osobne veru neviem či sa "lokálne" americké organizácie dajú považovať za medzinárodné :nwm:

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Str 02.12.2009 21:03

SFK-UCI Slovenska federacia kynologov
Výpis z registra
REGISTER OBČIANSKYCH ZDRUŽENÍ
Tento výpis má len informatívny charakter a nie je použiteľný pre právne úkony.

Názov združenia "Slovenská federácia kynológov"
Sídlo združenia Hlavná 35, Bratislava, 831 01 Bratislava, Slovenská republika
Dátum vzniku 07.05.1998
Dátum zániku
Dátum vstupu do likvidácie

Osoby oprávnené konať v mene združenia (Fyzické osoby)
Osoby pre dané združenie nie sú zadané
Oblasti činnosti

* - kynologické

Clen UCI

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Štv 03.12.2009 13:19

Odpoved pre Efu
Odkial vies ze Americke organizacie su lokalne. Mi sme len chceli informovat ze okrem FCI su aj ine medzinarodne organizacie. A je na kazdeho slobodnej volby do ktorej sa zaregistruje. Ale nadalej zostavaju ako FCI neuznane. The FCI is the predominant international organization throughout the world with the exception of England, Canada and the United States. FCI je prevažujúci medzinárodná organizácia na celom svete s výnimkou Anglicka, Kanady a Spojených štátov

Re: Iné kynologické medzinárodne organizácie

Štv 03.12.2009 15:00

A? to si môže každý založiť vlastnú organizáciu. Hlavne keď mu niekto nechce uznať plemeno, ktoré má od znakov plemena ďaleko. A plemeno tvoria psy, vybrané podľa toho, či vyhovuje "štandardu". Utulky sú plné aj bez toho, aby si niekto krížil psy štýlom "možno z toho niečo bude". :aaa:

Re: Iné kynologické medzinárodne organizácie

Pia 04.12.2009 12:12

Nie . Organizacia uz zalozena davno bola s inymi ludmi. Ja som do nej len vstupila.Na mrago SKJ-FCI som nikdy nepoziadala o registraciu a nikdy nepoziadam. Neviem odkial si vzala ze ma niekto odmietol. Co rozumies pod "plemeny znak"

Re: Iné kynologické medzinárodne organizácie

Pia 04.12.2009 12:13

preco nepoziadas?

Re: Iné kynologické medzinárodne organizácie

Pia 04.12.2009 12:19

Seryova píše:Nie . Organizacia uz zalozena davno bola s inymi ludmi. Ja som do nej len vstupila.Na mrago SKJ-FCI som nikdy nepoziadala o registraciu a nikdy nepoziadam. Neviem odkial si vzala ze ma niekto odmietol. Co rozumies pod "plemeny znak"

:haha: :haha: :haha: ak sa na toto spýta Prezidentka takejto veľavýznamnej medzinárodnej organizácie tak spánom bohom za rohom!!!! :ok:

Re: Iné kynologické medzinárodne organizácie

Pia 04.12.2009 12:22

Amaguk píše:preco nepoziadas?
žeby preto, lebo by ich ani nikdy neprijali, pretože toto "plemeno" ustálené nie je a asi ani nebude a na to, aby bolo plemeno plemenom treba trocha viac znalostí, profesionality, snahy a prístupu? :ach:

Re: Iné kynologické medzinárodne organizácie

Pia 04.12.2009 12:26

žeby preto, lebo by ich ani nikdy neprijali, pretože toto "plemeno" ustálené nie je a asi ani nebude a na to, aby bolo plemeno plemenom treba trocha viac znalostí, profesionality, snahy a prístupu?

A ešte by mohlo byť niečím odlišné od nepodareného NO :no:

Re: Iné kynologické medzinárodne organizácie

Pia 04.12.2009 12:34

http://www.dog.sk/kyno/sfk/sfk-hlavna.htm
v nazve mate, ze ste federacia klubov, tak by ma zaujimalo, ake kynologicke kluby zdruzujte?
A kedy sa konaju vami organizovane vystavy?

EDIT: hm, stranka aktualizovana: Aktualizované 04.10.1998 :nwm:
tu som zase nasla, ze sa volate Slovenska federacia kynologov http://www.u-c-i.de/slowakei.shtml
:nwm:
Aky je teda spravny nazov? A ake su podmienky a vyhody clenstva vo vasom zdruzeni?

Re: Iné kynologické medzinárodne organizácie

Pia 04.12.2009 13:39

Amaguk píše:...ake su podmienky a vyhody clenstva vo vasom zdruzeni?

keďže na stránkach takej vážnej "medzinárodnej kynolog. organizácie" nič konkrétne nemajú tak to skúsim odvodiť podľa štandardu samotného čierneho seryho (ktorý vlastne čierny ani nemusí byť):
- musíš mať psa, alebo možno aj nie
- pes musí mať 4 nohy, alebo možno aj nie
- pes musí mať chlpy, alebo možno aj nie
- pes musí mať 2 oči a 2 uši, alebo možno aj nie
.....

a výhody? predsa jedinečná možnosť vyšľachtíť si nové vlastné medzinárodne uznané plemeno "Co dvúr dal" ... a byť hneď aj prezidentom jeho klubu tiež nebude na zahodenie ....

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Pia 04.12.2009 14:42

Organizacia uz zalozena davno bola s inymi ludmi. Ja som do nej len vstupila. To ze som teraz prezident sposobili ti ludia ktori ju vlastne zalozili.Plemeno uz bolo schvalene predoslim vedenim SFK .A to podotykam narodne v roku 2001 a medzinarodne v UCI az teraz v roku 2008. Takze ja som si neschvalovala vobec nic. Neviem odkial beriete tieto nicim nepodlozene informnacie?

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Pia 04.12.2009 14:47

Offtopic: Neviem, k akým cieľom sa chce dopracovať UCI, ale s takouto morálkou "uznávania plemien" to nepôjde nikam, iba k chlácholivým pocitom jednotlivcov FCI-ukrivdených. :ach:

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Pia 04.12.2009 14:49

Seryova, o ktorej organizacii teraz vlastne hovoris - o SFK alebo UCI? :nwm:
vyssie pises, ze SFK bolo zalozene v roku 1998, na stranke z tohoto isteho roku si uvedena ako jeho predsednicka. takze ake predchadzajuce vedenie schvalovalo tvoje plemeno a na zaklade akych pravidiel a postupov?
Odoslať odpoveď