Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod Mackie » Sob 07.08.2010 11:08

asi sme sa nepochopili
ak sa chovatelia rozdelili na 2 skupiny, na tych, ktori sa drzia stareho standardu a na tych novych, ktori robia tie mensie verzie, tak problem je, ze
- kedze standard je dany, nie je mozne tieto mensie verzie zaradit do chovu ani ich prijat ako "mini" verzie, lebo chovatelia su proti a nesuhlasia s tym
- ak ich FCI nechce uznat, je to zrejme preto, lebo je to to iste plemeno, ake uz existuje, takze ako osobitne plemeno to byt nemoze, a zase do velkostnych verzii jednotlivych plemien podla mna nema FCI co kecat, a ked si ich do chovu nepustia sami chovatelia, tak im to nemoze prikazat FCI, oni predsa netvoria plemeno ani standard

jedine riesenie vidim v tom, ze by sa chovatelia dohodli a pozmenili standard co sa tyka vysky, a az potom moze mat uspech uznanie tej mensej verzie, inac by to vyzeralo tak, ze by FCI schvalila odchylku od standardu

takto to teda vidim ja
ze napr. u tych pudlikov to bol cieleny vyber mensich jedincov v ramci celeho chovu (a standardov), nie len nejaka iniciativa zopar ludi
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 07.08.2010 11:34

mairi: :heh: ja chápem tvoje rozhorčenie a máš pravdu :yes: . Je jasné, že plemien je na svete dosť a je si z čoho vyberať. Mňa toto akurát zaujalo, pretože AUO má perfektnú povahu...len jeho veľkosť a keď som zistila, že niektorí ľudia chovatelia a majitelia sú rovnakého postoja ako ja, tak začali zužovať výber, aby sa prispôsobili výškou k svojim požiadavkám. Ja nehovorím ...a...tento sa mi páči a aj tento...nevyhovuje mi to a hento...chcem to menšie...urobte mi...takého prístupu ja až nie som xD.
Išlo mi len o to, prečo to nie je uznané pod FCI :no: . A to len z jediného primitívneho pre mňa dosť smiešneho problému. Kľudne by som brala napr. aj bastardíka ak by mi vyhovoval, jediný rozdiel, ktorí FCI robí, a ktorí mi je proti srsti je, že psy FCI neuznané, nemajú povolenú účasť na vrcholových a svetových súťažiach, akciách o výstavách nehovorím, tam nejde o výkon, ale štandart...
príde mi to dosť nefér, že psi neuznané FCI sú takýmto spôsobom "diskriminované" pretože tam nejde o plemeno, či pôvod, jednotu plemena či čo, ide tam čisto o výkon...tak je to dosť do smiechu, no iným moc nie

Mackie: jedná sa o dve rozlišné línnie mini a štandart...navzájom sa nemiešajú, takže chovateľia mini a chovatelia obyč AUO nemajú mať, čo proti. Tak ako u legendárnych a mnohokrát spomínaných pudlov. Ako to, že u pudla "výnimku" spravili. Malý pudel vyzerá rovnako ako královák, iba výškou sa líšia, čiže by sa dalo povedať, že majú rovnaký štandart. Ok asi som sa zamotala trepem.
Takže ide čisto o to, buď zmenia štandart, tým, že pridajú "novú" veľkostnú variantu alebo to bude čisto iné plemeno, čo však nebude možné, kedže je to to isté len inej veľkosti...chápem??? :ha:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod Mackie » Sob 07.08.2010 13:35

ja to takto chapem :lol: ale ci to je naozaj tak, to vazne neviem
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod zeane » Sob 07.08.2010 20:00

Možno že tuším kde bude rozdiel. Pri uznávaní variantu sa tuším prihliada na zachovanie pôvodného účelu plemena". (A na kdečo iné - aby sa uznalo nové plemeno musí sa v štandardoch nájsť XY - 12? - rozdielov. Počula som, že bola dosť sranda medzi Chorvátskym ovčiakom a Mudi-m napríklad) Tááákže späť k filozofovaniu o UAO. K uznaniu je ako veľkostný ráz - ovšem, netratí sa zmenšením pôvodný účel plemena? UAO je pôvodom ovčiak - ale mini už nebude môcť byť, proste preto, že ovce nezvládne(?). Na nové plemeno nemá dosť odlišností, atd, atd.
Jo, myslím, že pudlík už do FCI "naskakoval" s tromi veľkosťami a keďže tá z ktorej sa "vyšľachtili" toyíši mala aj tak len účel "spoločenský pes", tak to možno nebol až taký problém.

Kľudne by som brala napr. aj bastardíka ak by mi vyhovoval, jediný rozdiel, ktorí FCI robí, a ktorí mi je proti srsti je, že psy FCI neuznané, nemajú povolenú účasť na vrcholových a svetových súťažiach, akciách o výstavách nehovorím, tam nejde o výkon, ale štandart...


Toto je problém toho, že sú kynologické športy kynologické a nie športové disciplíny. Veľmi stručne z môjho pohľadu ide o to, že po šampiónovi by chcel štence kdekto a predstav si, že by šampión bol Orech z dvora. Veľmi rýchlo by sme sa dopracovali k množiarňam a selektovaniu šteniat a "šľachteniu na mieru"... :prd:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 07.08.2010 21:53

aha, no tak už to jakž tak začínam chápať :heh: :ach: . Ale s tými súťažami je to aj tak škoda, ale je to pravda, nad tým, som vôbec neuvažovala :pac:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod kubi » Štv 12.08.2010 20:22

Poculi ste uz niekto o plemene (myslim , ze to este nebude plemeno, myslim , ze je este len v procese tvorby plemena) Deutscher Saupacker (Königsdogge).
Nemcina nieje moja silna stranka :ua: takze som o nom nic moc nezistil len to , ze cielom slachtenia je molossoidne plemeno ,veľké, zdravé a hlavne odolné, dozivajuce sa vyssieho veku ako vacsina dnesnych preslachtenych molossov. Na slachtenie boli pouzite plemena: Anglicky Mastiff, Nemecka Doga, Neapolsky Mastin, Cane Corso a dalsi molossi , na jednej stranke som nasiel , ze aj Rottweiler, Bordeauxska Doga, Brazilska Fila, Bullmastiff, Dogo Canario , Tosa inu a male percento Boxer,....

Len par fotiek
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 15.08.2010 17:40

Ja som o tomto plemene nič nepočula. Podľa mňa, toto bude len ďalší z mnohých experimentov s novými ,,plemenami´´. Aj keď musím priznať, že nevyzerá zle. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod kubi » Ned 15.08.2010 18:42

Vikiki22 píše:Ja som o tomto plemene nič nepočula. Podľa mňa, toto bude len ďalší z mnohých experimentov s novými ,,plemenami´´. Aj keď musím priznať, že nevyzerá zle. :ach:


Ja som na neho narazil len nahodne na nete. Este by som ho asi nevolal plemeno, kedze je este len v procese tvorby.... myslim, ze ak chovatelia vydrzia vo svojej slachtitelskej praci a dodrzia svoj zamer vytvorit zdraveho nepreslachteneho molossa , tak by to mohlo byt krasne plemeno :lol: zatial vsak vyzera este dost nejednotne :lol:
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod fufinka » Pia 27.08.2010 15:53

mohol by byt aj vipet :smile: poznam ho z casaku pes přítel člověka :smile:
fufinka
 

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod zeane » Pia 27.08.2010 19:14

Whippet je uznané plemeno - a to dosť staré :no: číslo štandardu 162, k nahliadnutiu tu: http://skj.sk/standardy/162.doc :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod fufinka » Ned 29.08.2010 19:09

zeane diky moc :jop: :hi:
fufinka
 

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod esster » Sob 13.11.2010 14:16

vie niekto ci je plemeno bhotia uznane :otaznik:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod Vikiki22 » Sob 13.11.2010 14:26

Všetky uznané plemená nájdeš v téme Delenie plemien podľa FCI. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod esster » Ned 14.11.2010 13:08

ale ja som ho nenasla ani tu ani tam a to som hladala pod niekolkimy nazvami :nwm:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI (nFCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 14.11.2010 18:07

Mackie píše:tak co z toho asi vyplyva..

...že to plemeno určite nie je uznané a keď nie je ani tu, zrejme nebude ani dobre známe (ak vôbec). :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete