Silken Windhound (UKC)

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Char+Alyosha » Pon 22.08.2011 8:49

Ha ha ha a ja som už písala, že som vo Francúzsku videla windhoundov, čo vyzerali ako borderky :-)
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod kelpie-AG » Uto 23.08.2011 7:56

najlepsie na tom je, ze silken windhound aj silken windsprite sa oznacuju ako dlhosrsty vipet :oo:
...však sa naňho pozri... s kľudom a dobrou náladou a uvidíš, že je to taká istá kelpina ako si ty

http://www.working-kelpie.estranky.cz

nase fotky http://kelpiak.rajce.idnes.cz/
kelpie-AG
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 95
Bydlisko: BA-Dúbravka

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Char+Alyosha » Uto 23.08.2011 8:37

Podľa toho čo sledujem, silken windhound a silken windspirte by nemalo byť jedno plemeno označované ako dlhosrstý whippet.

Malo by ísť o dve rôzne plemená, lenže podľa všetkého ešte nie sú ustálené, minimálne windhound nie je...
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod catahoula » Sob 27.08.2011 11:58

Zdravím všetkých, chcem sa spýtat, kde je možne v okoli Bratislavy jednak vidiet nejakeho silkena nazivo a po druhe, ci s nim tu mate niekto naozaj praktické skusenosti, co sa týka s ovládatelnostou navolno, vonku, v lese, atd. Dakujem.
Život na Zemi existuje miliardu rokov. Človek sa tvári ako človek iba pár mizerných tisícročí.
catahoula
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 52
Bydlisko: Bratislava3

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Char+Alyosha » Sob 27.08.2011 14:19

Na toto by Ti najlepšie mohla odpovedať ewerest z TT, ktorá má doma 1 štendo doma, ale už veľmi dlho neprispela žiadnymi novinkami. Predpokladám však, že pôjde o ovládateľnosť veľmi podobnú všetkým chrtom.
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod ewerest » Uto 13.09.2011 21:40

catahoula

mas zaujem o toto plemeno.
Ja som z TT takze potencialne sa vidiet da. pytaj sa ak ta nieco zaujima.
inak co sa tyka ovladatelnosti ma 8 mesiacov, privolanie sa ucime nie je to nic strasne, chodime navolno skoro stale byvame na kraji mesta, samozrejme pri chrtovi oci na stopkach ked sa rozbehne je za sekundu prec. :smile:
ewerest
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Str 14.09.2011 12:19

Nechápte v zlom čo teraz napíšem, mne ide len o to aby boli ľudia reálne informovaní, teda aj reálnejšie ako som bola ja kedysi o chrtoch informovaná. Pretože vziať si chrta pod nejakou ilúziou je chyba a nechcem aby ľudia takéto chyby opakovali, pretože viem z vlastnej skúsenosti že to nieje nič príjemné.
Čo sa týka poslušnosti chrta. Treba sa v zásade informovať u ludí, čo majú psov starších ako 3 roky a u takých, ktorý vedia povedať aj reálne chyby psa a nie len básniť v superlatívoch a bezchybnostiach.
Keď mal môj chrt 8 mesiacov myslela som si, že je úžasný a že ľudia čo u chrta nemajú poslušnosť resp. ju majú takú všelijakú musia byť nejakí neschopáci. To bolo pritom obdobie u nás tej nanechutnejšej puberty. Teraz má môj chrt dva roky a 4 mesiace a už si to nemyslím :joint: A to nie som človek čo so psom robí náhodne, ale robím s nim cielene, môj druhý pes aj napriek veku 6,5 roka neustále napreduje, i keď muchy má riadne. Naopak u chrta vidím stagnáciu a ten prelom medzi poslušným šteňaťom a neochotným dospelým psom zažilo už mnoho chrtárov, ale na rozdiel odomňa vedeli do čoho idú.
Ako píše everest. Niekam sa kukne, a ak sa rozbehne je chrt fuč a nič mu v tom nezabráni. Tieto prudké reakcie ktorú sú v podstate nepredvídateľné sú jeden z vážnych kameňov úrazu v poslušnosti chrtov. Druhý kameň úrazu je že ak sa niečo rozhodne neurobiť tak to neurobí a človek nikdy nevie čo a kedy to bude, čiže veľká nespoľahlivosť. Ak mi dnes urobí niečo na 100% zajtra sa na to môže úplne vysr. Je na vás, aby ste si to previedli do každodenných situácií.

Čo sa týka konkrétne silkena windhounda treba ešte myslieť na jednu vec. To plemeno nevzniklo len z barzoja a vipeta, bola tam priixovaná aj kólia a bordera. Lenže evidentne nie vo všetkých líniach. To plemeno je jak výzorom tak aj povahou ešte veľmi ďaleko od ustálenosti, preto aj sa spoliehať na nejakú povahu sa iMHO príliš nedá. Človek môže nafasovať psa čo bude ako báseň a môže nafasovať aj ozajstného chrta v povahe a to už sme niekde inde.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Char+Alyosha » Str 14.09.2011 17:51

Svätá pravda!!!!

Môj prvý chrt: vlkodávka Char - úžasná povaha, rýchle učenie sa čohokoľvek, v 9 mesiacoch sme absolvovali cvičák, na ZOPku sme nešli len kvôli aportu, neskôr síce veľmi dobre ovádateľná, ale už s nádychom, keď sa mi nechce, tak splnenie príkazu trva večnosť... ale v bežnom živote úplne praktická :lol: zlatíčko moje

Druhý chrt: divá povaha, vďaka tomu večne zranený, lebo leita jak blázon, ale ako 9 mesačný ovládateľnosť úžasná, ešte lepšia než u vlkodávky, veľmi rýchlo sa učí, lebo je veľmi vnímavý, ale vďaka tomu aj divoký, reaguje na všelijaký podnet. 3,5 ročný, má už svoju halvu a nehodlá sa podriadiť príkazom, tak ako to bolo v 9 mesiacoch, premýšľa, skúša, je nedôverčivý k cudzím ľuďom, ostro stráži... neuveriteľný lovec, mám čo robiť udržať ho, keď niečo uloví a chce ísť loviť... v bežnom živote skôr nepraktický, ako praktický... Keby som ale bola lovcom, tak ho beriem vsetkymi desiatimi ... Môj hrdinský bojko Alyosha

Tretí chrt: Doteraz sa bol schopný naučiť len 3-4 príkazy a to už má skoro 2 roky, nesústredený, kvoli tomu uz ponarazal do stromov, lamp, laviciek, ludi a vselicoho, veľmi zle sa učí niečo nové, jašo a stále štendo, absolutne neprakticky... z nicoho nic vie z chodnika skocit na cestu aj bez akejkolvek priciny... len tak si povyskoci do vysky a do strany a uz je na ceste, v jame, v strome, v lampe... taktiez vdaka tomu velakrat zraneny... babätko moje Carewko

:lol:
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Haleth » Str 14.09.2011 18:01

Ulf :poklona: za príspevok !
Neskutočne obdivujem chrtov a veľmi po nich túžim, ale netrúfam si. Tajne dúfam, že vlkodavy (?) sú v tomto smere "menej chrti"... či ? :piskot:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Str 14.09.2011 18:17

Tak to ti povie najlepšie Char ako je to s IW. :yes:

Musím povedať že mám šťastie, lebo môj chrt je v podstate apatický, čiže také veci ako tie skoky a že ide ti pes na vodítku pri nohe a zrazu akoby nič plné prdy a krúži okolo teba 40 km/hod a potom zas ide ok nepoznám :ha: . Ale mala som v ruke aj barzojku ktorá uvidela psa a začala skákať nad hlavu a samozrejme že sa dotĺkla lebo padla na chrbet.
U nich je to také že pohoda pohoda a zrazu že bžžžž a máš vybavené.
V podstate keď si je človek vedomý toho, že bude mať psa na vodítku a púšťať ho bude v oplotenom tak je to ok (to je tá najhraničnejšia varianta). Len treba rátať ozaj s tým, že ak na ulici stretnete mačku tak zahráte cirkus Humberto :prd: Ak človek vie do čoho ide, je s tým zmierený a má chrta ako jedináčika, tak je to v pohode. Lebo jedináčik je neskutočný rozdiel od chrta žijúceho v dvojici, alebo väčšej svorke. Ja už vidím mega rozdiel ísť von s oboma psami, alebo len s nim. Ak ide sám, tak to je ako héliový balónik na flexine, môžeš si driemkať počas prechádzky. Ak sú spolu tak vypadám ako radarová základňa :police: (trošku preháňam, ale v podstate je to tak :joint: ) Len teda temperament môjho chrta nepovažujem za typický, skôr za veľmi podpriemerný.

Áááá, Carewko. Jo, bežííí bežííí, stretne prekážku a namiesto toho aby sa uhol tak beží ďalej a len jačííí :heh: :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Char+Alyosha » Str 14.09.2011 19:19

Ulfi ha ha ha :heh: :aaa:

Zabudla som napísať, že vlkodávka bola lovec jak sviňa, nereagovala tak vzrušene už len pri začuchnutí mikromolekuly zvieracieho pachu, ako to robia teraz barzoji, preto ľahko rozpoznám, že je niekde niečo nablízku, ale zato, z úplného kľudu vyletela jak raketa... a to bolo náročné, pretože nevysielala žiadne signály, resp. veľmi minimálne a tak som ju buď musela veľmi sledovať, každú reč tela, alebo mať brutálne oči na stopkách... mala rada veľmi dlhé výkony, aj 4-hodinové svižné vychádzky v teréne aj pri teplote -15°C a najlepšie viackrát denne... žiaden gaučový macko, skôr oďťažitá a introvert...

Bola však výnimkou...

Kto chce chrta, nech si vlkodava nekupuje... už to nie je totiž chrt, ale skôr molos alebo doga v hrubosrtej srsti... s ťažkou kostrou, krátkym životom, neochotou k nejakej práci (veľká česť výnimkám)... treba mať aj na pamäti to, že sú to psy a nie obrovskí plyšový mackovia, vedia byť aj ťažko dominantné až agresívne, alebo príliš bojazlivé, reagujúco panicky, tvrdohlavé a pri hmotnosti 90 kg, to nie je žiadna sranda :-)

resp. nech si kupuje vlkodava, ale z chovky, kde s nimi pracujú, trénujú, chcú po nich vytrvalosť, ochotu sa hýbať, o mentálnej práci ani nehovorím... ale to už sú potom aktívni jedinci, blížiaci sa chrtej povahe...

A svätá pravda, je rozdiel, ak máš doma chrta jedináčika, alebo už svorku :-)
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Haleth » Str 14.09.2011 20:41

Char+Alyosha píše:Kto chce chrta, nech si vlkodava nekupuje...

Offtopic: To ja chcem radšej vlkodava a nie chrta :lol: Chrti sú moja láska, ale platonická. Ako som povedala, neodvážila by som si ho asi zadovážiť. A vlkodav je môj tajný sen, ktorý si ani možno nikdy nesplním...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Char+Alyosha » Str 14.09.2011 20:57

Offtopic: Aj pre mňa bol vlkodav celoživotný sen (keď nie IW, tak žiaden pes), ale ja som práveže chcela chrta a stále som verila, že tým chrtom ešte je, lebo som mala Char. Ale potom, keď som sa začala obzerať po ďalšom IW ku Char a nemohla som nič nájsť, čo by ešte stále bolo chrtom, som nakoniec IW hľadať prestala a začala som sa obzerať po Deeroch, lenže náhoda chcela, že mi prikvitol doma Alyosha a tak som mala namiesto dvoch IW iba jedného a k nemu barzoja. A do budúcnosti viem, že sa budem obzerať znova po Deeroch a Magyar agároch :smile: .
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Haleth » Štv 15.09.2011 7:44

Offtopic: Aj nad deerom som uvažovala, je to pre mňa "chrtoidnejšia obdoba vlkodava", ale práve to... Ja si proste neviem predstaviť, že by som psa pustila a musela tŕpnuť, či niekde nevyletí vták alebo neprefúkne sáčok... A ani si neviem predstaviť, že by som psa nepúšťala a oplotených pozemkov nemám práve nadostač. Pri vlkodavoch ma ešte odrádza zdravotná stránka. Ach jaj, asi si ten sen nikdy nesplním, budem sa musieť preorientovať a chrtov iba z diaľky obdivovať a závidieť majiteľom :smile:
Naposledy upravil Haleth dňa Štv 15.09.2011 10:21, celkovo upravené 1
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod hruska » Štv 15.09.2011 7:55

Char+Alyosha píše:Ulfi ha ha ha :heh: :aaa:

Zabudla som napísať, že vlkodávka bola lovec jak sviňa, nereagovala tak vzrušene už len pri začuchnutí mikromolekuly zvieracieho pachu, ako to robia teraz barzoji, preto ľahko rozpoznám, že je niekde niečo nablízku, ale zato, z úplného kľudu vyletela jak raketa... a to bolo náročné, pretože nevysielala žiadne signály, resp. veľmi minimálne a tak som ju buď musela veľmi sledovať, každú reč tela, alebo mať brutálne oči na stopkách... mala rada veľmi dlhé výkony, aj 4-hodinové svižné vychádzky v teréne aj pri teplote -15°C a najlepšie viackrát denne... žiaden gaučový macko, skôr oďťažitá a introvert...

Bola však výnimkou...

Kto chce chrta, nech si vlkodava nekupuje... už to nie je totiž chrt, ale skôr molos alebo doga v hrubosrtej srsti... s ťažkou kostrou, krátkym životom, neochotou k nejakej práci (veľká česť výnimkám)... treba mať aj na pamäti to, že sú to psy a nie obrovskí plyšový mackovia, vedia byť aj ťažko dominantné až agresívne, alebo príliš bojazlivé, reagujúco panicky, tvrdohlavé a pri hmotnosti 90 kg, to nie je žiadna sranda :-)

resp. nech si kupuje vlkodava, ale z chovky, kde s nimi pracujú, trénujú, chcú po nich vytrvalosť, ochotu sa hýbať, o mentálnej práci ani nehovorím... ale to už sú potom aktívni jedinci, blížiaci sa chrtej povahe...

A svätá pravda, je rozdiel, ak máš doma chrta jedináčika, alebo už svorku :-)


Offtopic: viem, ze pes je pes, tazko zovseobecnovat, ale ja som IW vzdy vnimala ako milych kludasov, nekonfliktnych mackov vedomych si svojej sily, ktori ju nemuseli zneuzivat. Cim to je? Az tak sa kasle na povahu, vsetko sa toci len okolo exterieru?
Ja chrty obdivujem, uzasne, nadherne zvierata, vzdy som po chrtovi tuzila, ale viem, ze ziadneho nikdy mat nebudem, lebo si povahovo asi nesadneme a trpeli by sme obaja. Ale zdialky ich budem obdivovat vzdy :love:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete