Switch to full style
Odoslať odpoveď

Re: Alapažský čistokrvný buldog / Alapaha Blue Blood Bulldog

Uto 02.06.2009 10:50

ved uz svojho buldoga maju, co zase vymyslaju, ved je hrozny.

Re: Alapažský čistokrvný buldog / Alapaha Blue Blood Bulldog

Pon 04.01.2010 21:13

Tie psy sú krásne de je najbližšia chovka?? :aaa:

Re: Alapažský čistokrvný buldog / Alapaha Blue Blood Bulldog

Štv 14.01.2010 2:38

janajka píše:ved uz svojho buldoga maju, co zase vymyslaju, ved je hrozny.


co presne je na nom hrozne ??? navyse v dobe vzniku plemena nemusel byt am. buldog taky znamy a tak rozsireny ako dnes , predsa len U.S.A. su velke a v 19. stor. este islo o obdobie divokeho zapadu (tym som chcel povedat, ze este nebolo vsetko vsade tak ako dnes), ani v Europe (a ani na Slovensku) vsetci nepoznali v 19.stor. Slovenskeho cuvaca a tiez su Pyrenejske horske psy, Maremmansko abruzske ovciaky a ine biele ovciarske psy, ktore sa navzajom podobaju aj ked rozdielov medzi jednotlivymi psami je vela laikovy sa zdaju rovnaky, tiez nikto netvrdi "naco slachtit vyslachtene" tak isto ani alapazsky bulldog zrejme a teda skor urcite nieje rovnaky ako am. buldok, tiez tu budu rozdiely ci uz fyzicke alebo povahove , ktore laik nevidy ale odbornik popripade v podobnych plemenach zbehly kynolog ich vidi...


wewerica píše:ale jako ja takychto krizencov nemusim a ze cistokrvny :nwm: :pac: :lol:



Podla toho co som cital plemeno vzniklo zaciatkom 19. stor. takze to asi nebude tak celkom narychlo uvareny krizenec (argentinska doga vznikla dokonca v 20 stor. a predsa je to vsetkymi uznavane plemeno, aj ked je jasne ze u arg. odviedol Dr. Martinez lepsiu pracu co sa tyka slachtenia o com svedci vyrovnane a celosvetovo uznane plemeno), iste su neustaleneho typu ale to je aj mnoho inych plemien , aj ked nie az tak ako alapaha,


Neviem ci som spravne vyjadril vsetky myslienky , ktore mi vyrili v hlave ale snad sa chapeme :jop:

Re: Alapažský čistokrvný buldog / Alapaha Blue Blood Bulldog

Štv 14.01.2010 15:30

Trosku osvety do tohto temna : Alapaha blue blood bulldog je lokalna linia americkeho bulldoga. Jej povod je lokalizovany na hraniciach statov Georgia a Florida, priblizne okolo rovnomennej rieky. Co sa tyka historie, je dost pravdepodobne, ze v plemene koluje krv bojovych psov dobyvatela Hernanda de Soto, este zo 16. stor. K vzhladu: V oblastiach, kde nebol pes modny doplnok ale kazdodenny nastroj na prezitie, sa do popredia kriterii selektivneho chovu dostavali najma povahove vlastnosti (tvrdost pri praci s dobytkom, ostraha, dobry vztah k rodine a jej majetku, psychicka vyrovnanost, zdrava sebadovera, rozhodnost) dalej zivitelnost, fyzicka vykonnost a odolnost, vrodene zdravie etc. Na vzhlad sa tak ako to chape standard FCI, nehladelo. Nikto nepotreboval zivit fesaka-sampiona, ktory utecie pred prasatom a napadne vase dieta. Este odkaz pre jazykovo sposobilych: napr. http://www.dogresources.com/alapaha

Re: Alapažský čistokrvný buldog / Alapaha Blue Blood Bulldog

Štv 14.01.2010 15:51

Mne sa nepáčia z pricnípu, nemajú vôbec ustálený typ psa.. dlhé nohy, krátke nohy, sploštený ňufák, dlhší ňufák..

Re: Alapažský čistokrvný buldog / Alapaha Blue Blood Bulldog

Uto 02.02.2010 18:47

Mne sú tieto psy veľmi sympatikuš :) neviem čim to je ............ hladala som na nete fotky ainfo o tomto hafovy ale vsetko po anglicky:( ale nasla som krasnucke foto:Obrázok,Obrázok :smile:

Re: Alapažský čistokrvný buldog / Alapaha Blue Blood Bulldog

Ned 21.03.2010 13:56

no to hej naozaj su nadherny no citala som ze je ich malo ...no sla by som sa pozriet na nejaku chovnu stanicu takych krasnych hafanov..pretoze maju nieco zaujimave v sebe... :smile:

Re: Alapažský čistokrvný buldog / Alapaha Blue Blood Bulldog

Ned 21.03.2010 14:37

aj mna sa pacia :lol: mozno to bude tym ze sa mi paci vsetko bullovite :heh:

* 16.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)

Re: Alapažský čistokrvný buldog / Alapaha Blue Blood Bulldog

Uto 04.02.2014 19:26

mne sa ten psik ties fest paci je jedna chovka v czechach ale maju len jednu fenku

tu napriklad vyzera super http://www.youtube.com/watch?v=n-CBMOkIecU
abo aj tu http://www.youtube.com/watch?v=WFa_debvQjY
Odoslať odpoveď