Americký pitbulteriér / American Pit Bull Terrier (UKC)

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Silwuska » Str 24.09.2008 13:08

Este by som rada vedela odkial cerpas tieto cisla...nejake linky na odkazy na diskusie alebo podobne veci...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Ivanka.P » Str 24.09.2008 13:18

zebo píše:upozornenie: pri slachteni plemena(cca 200 rokov naspat) sa dbalo, aby pes nebol agresivny voci ludom - agresivne jedince boli hned "uspane"!! preto je plemeno vynikajuce k cloveku a ma k nemu velmi kladny vztah!!


OK to je pravda, ale debata sa rozvinula po tom, čo bolo písané, že jej /Flowerkin/ psík zabil iného psa.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod zebo » Str 24.09.2008 13:22

Silwuska píše:Este by som rada vedela odkial cerpas tieto cisla...nejake linky na odkazy na diskusie alebo podobne veci...



nejakemu uzivatelovi si radila vygooglit!! vyskusaj uvidis :ha:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Silwuska » Str 24.09.2008 13:25

Zebo...Bohuzial mi google nic nevyhadzuje...a predpokladam, ked mas ty take konkretne cisla ze tie informacie od niekial mas...rada by som vedela odkial...

Btw. Mirka nosenie kosika nieje "tvoja vec" ale vec zakona :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Mirka & Tyson » Str 24.09.2008 13:26

Ale je to "MOJA VEC" ... kym nebudu zakony, ked vsetci psy budu nosit kosiky, bez rozdielu plemena, tak je to len a len MOJA VEC :ach:
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod dogsite » Str 24.09.2008 13:29

Názory: "Každý pes musí mať ochranný náhubok"

Niektoré plemená tento „prostriedok proti strachu“ nosiť nemôžu, lebo to nedovoľuje stavba ich tela, napr.: plemená so skrátenou tvárovou časťou hlavy. Je zbytočný aj pre psov malého a trpasličieho vzrastu. Ďalšie to nepotrebujú, nakoľko ich vzťah k človeku je maximálne priateľský.

Vodiace psy nesmú mať košík, lebo v ich náročnom pracovnom programe je aj povinnosť dvíhať a podávať spadnuté predmety.

Zostáva niekoľko plemien, ktoré sa tradične využívajú v boji proti zločinu, napr. nemecký ovčiak, doberman, rotwajler a pod., ale ani tu nevystačíme s jediným vrecom. Pes môže mať špeciálny výcvik (vodiaceho, prípadne záchranárskeho psa) a v tom prípade je nepravdepodobné, že by zaútočil.
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Flowerka88 » Str 24.09.2008 13:30

Ivanka.P píše:
zebo píše:upozornenie: pri slachteni plemena(cca 200 rokov naspat) sa dbalo, aby pes nebol agresivny voci ludom - agresivne jedince boli hned "uspane"!! preto je plemeno vynikajuce k cloveku a ma k nemu velmi kladny vztah!!


OK to je pravda, ale debata sa rozvinula po tom, čo bolo písané, že jej /Flowerkin/ psík zabil iného psa.


Zabil, lebo ho nepoznal, nááhodou bol pustený v lese v čase keď tam bežne ľudia nechodia..a okrem toho si ten malý doňho začal vyskakovať.. Mačka prišla o život doma na dvore a to musíš uznať aj ty, že doma tvojmu psovi náhubok asi nedávaš..
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Mirka & Tyson » Str 24.09.2008 13:38

Noo Flowerka, popravde, neviem teda ako to v skutocnosti v tom lese prebehlo, ale ja by som nikdy nedovolila svojmu psovi, aby aj ked z nejakeho podnetu, ale ublizil inemu psovi (ci uz tulavemu - to by som sa najskor bala, ze nieco chyti, alebo akemukolvek inemu) ... ale hovorim, nebola som tam, neviem ako to prebehlo naozaj .. len musis davat pozor, naucit sa poznat svojho psa a poznat prejavy, "rec tela" , podla ktorych mozes odhadnut situaciu a tiez ho naucit, ze jednoducho NESMIE a NESMIE ublizit (teda na tvoj povel ... moze byt, ze nastane situacia, ked budes rada, ze to NESMIES nemusis pouzit :haha: ) .. jasnacka, ze to nie je lahke, treba to pevne nervy, disciplinu, dokladnost, .... ale zasa nie az tak, aby si ho zlomila ...
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Flowerka88 » Str 24.09.2008 13:41

Mirka, ja som pri tom nebola.. ten chalan čo mi ho stráži s ním bol..odvtedy v lese košík máva..ale teraz som písala o košíku ked je pes na vodítku, pri svojej bráne a poblíž nikto nie je.. myslím zákernosť susedov, ktorí neváhali zavolať mestským a povedať že vedľa býva pitbul..
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Catqa » Str 24.09.2008 13:42

No ono to je dost aj o vychove psa. Nevravim ze LEN o vychove aj aj o vychove.
Ked si uz vyberiem rasu psa o ktorej viem, ze by mohla byt agresivna, robim vsetko preto, aby to nebol prave mo pes. Ci uz nahubkom, ked ma take spravanie v povahe, alebo od malicka zoznamovanim s malymi a otravnymi psami ci detmi, aby na nieco taketo "zvykol". A nevravte mi ze sa to neda. Moja znama mala stena rotvajlera ktory sa uz ako polrocny spraval agresivne voci jej malej sestre, ale cim viac sa s tou malou zblizovali, tym sa zvacsovala psikova trpezlivost. Neskor si ku nemu kupili malu civavu :lol: a ti dvaja teraz na sebe spavaju :yes:
Naposledy upravil Catqa dňa Str 24.09.2008 13:42, celkovo upravené 1
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Ivanka.P » Str 24.09.2008 13:42

S tým náhubkom sme už OT. Ale vidíš Flowerka nemal komu ublížiť a ublížil. No ja nejdem súdiť, ja náhubok von dávam a aj budem. Vyhrážali sa mi ludia aj tým, že ak ma so psom ešte uvidia pri ich dome, tak ju otrávia alebo zastrelia. Takže ja srať proti vetru nebudem. Mojej je lepšie vonku s náhubkom. Ja riskovyť nebudem.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Mirka & Tyson » Str 24.09.2008 13:44

Flowerka:
Ahaaa, som necitala dobre ;) ...
Ja tie nahubky neriesim, my ich nenosime, kym nemusime ako som pisala .. len sa divim, ze susedia zavolali mestskym,
z tam byva pitbull ako keby tam byval a skryval sa nejaky utecenec :nwm: ...

Ivanka: jasne, to mas uplnu pravdu ... to by som neriskovala ani ja alebo skor nasi susedia :haha: :haha: :haha:
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Flowerka88 » Str 24.09.2008 13:45

Ivanka, myslím že je obrovský rozdiel medzi pusteným psom a psom na vodítku... po skúsenosti z lesa máva náhubok iba ak je pustený.. ak je na vodítku tak nie..
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Pitbullkaa » Str 24.09.2008 15:46

Tak ja Vam porospravam moj zazitok. Mala som Kamosovho psa Am.staforda ma rok je to mlady zivi hravi psik. Vracala som sa domov, bola som prar metrov od domu,isla som po polnej ceste, Cezarka som mala na voditku pripnuteho o rubsak, par metrov od do mna boli na luke ludia s Vlciakom, videli ze idem no psa si nechitili, iba ked sa ta potvora za nami rozbehla Cezarka chitlil pod krk a zacal ho drhnut, majitel stal na mieste a iba krical, musela som sama toho vlciaka odelit od Cezarka, :plac: na stastie sa my to podarilo, :oo: no ten vlciak stale dorazal, :plac: ja som v tom zmetku zakricala majitelovi psa ze ak si ho nechiti tak zavolam policiu,majitel psa sa rosculil a zacal hadzat skali a kricat, jeho pes obskakoval okolo mna lebo cezarko bol skrity za mnou. ktomu my roztrhol tazku s nakupom polka nakupu znehodnotena, Cezarko bol riadne dohrizeny az do krvi..Tak som to nechcela nahat tak a zavola som policiu,mno ty poliacjti za nic nezmohli povedali aby sme si to vyrieslili sami,preco by som to mala riesit sama vsak ma ten pes napadol a jeho majtel tiez :nwm: a policajti videli na ceste pomliazdene jogutry aj Cezara pohryzeneho :vykricnik: .... Ale verim tomu ze na druhej strane keby ze tym utocnym psom nebol vlciak ale nejake bojove plemeno toho psika by utratili majitelovi by dali pokutu ze si nevie ustrazit psa a vsade by bolo halo ze bojove plemeno napadlo Vlcaika.. Ale zato ze utocnikom bol ublubeny vlciak tak v podstate sa nic nestalo ziadna skoda sa nestala a treba to nahat ututlat.. Tomuto sa vravi nespravodlivost :vykricnik: :vykricnik: :vykricnik: :nie:
Pitbullkaa
Junior
 
Príspevky: 313
Bydlisko: BREZNO

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod tana » Str 24.09.2008 17:50

Tiež som nechcela sem písat, ale po prečítaní diskusie ste ma dostali do vývrtky...

Ad 1.) Na začiatku som si myslela, Flowerka to tak neštastne napísala: "..zabil mačku a nejakého tulavého psa v lese.." Ale už nie som si tak istá, pri debate o nutnosti nosenia košíka zaznela aj táto odpoved:
Ivanka, nepreháňaj.. ak pes nemá komu ublížiť, tak košík je podľa mňa naobtiaž.

Tvoj pes zabil iného psa!!! :hmm:

Dalej Dogsite: Niektoré plemená tento „prostriedok proti strachu“ nosiť nemôžu, lebo to nedovoľuje stavba ich tela, napr.: plemená so skrátenou tvárovou časťou hlavy. Je zbytočný aj pre psov malého a trpasličieho vzrastu. Ďalšie to nepotrebujú, nakoľko ich vzťah k človeku je maximálne priateľský.

A čo tu ide len o utoky na človeka???
Tak prosím, nebagatelizujte nosenie náhubkov!!! Alebo máte zvládnutu poslušnost na 100% ?

Ad 2.) Dovolím si zastat názoru Silwušky, pretože viem čo má na mysli.. Ostatné veci rozoberat nemienim (jej "arogancia"). Až na ten detail, si myslím, že v tomto prípade je neuposluchnutie psa druhoradé. Fakt, že dotyčný pes dokázal zabit iného psa, je doležitý !! Je to rovnaký živoč. druh, ale tu sa dostávame k citlivej téme, a to je x-generačné šlachtenie na psie zápasy..
Viacerí tu hádžu do 1 vreca zabitie mačky a zabitie psa :nie: Moj 5 mes. foxteriér zabil na záhrade mačku (len o niečo menšiu :oo: ), bolo mi to moc luto, ale ten pes to má proste v krvi a je to pochopitelné. A pritom ho polovne nevediem.

Chcem sa spýtat vás, majitelov pitov, ako vnímate skutočnost, že nejaký pes zabije iného príslušníka svojho druhu? Uprimne. Čakám reakcie typu, že to aj iné plemená.. Tak ich hodte sem, prosím.
Zebo už vlastne odpovedal. Síce nepriamo, ale dost jasne naznačil, že zabitie nejakého psa je nič v porovnaní s tým, že museli v iných krajinách vyhubit tisícky pitov, čo mi je velmi luto, ale nesuhlasím s týmto názorom :nie:
Ja osobne som proti, aby sa plemená typu bull brali ako nebezpečné. Je všeobecne známe, že su to psy priatelské, oddané a milujuce tvory. K človeku.
Priklánam sa k názoru, že patrí do ruk skuseného človeka, ktorý je aktívny duchom aj telom a dokáže mu poskytnut taku výchovu a výcvik, aku pes vyžaduje.
tana
Junior
 
Príspevky: 204

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete