Český horský pes (ČR)

Re: Český horský pes (ČR)

Poslaťod Lindchen » Sob 23.05.2015 12:38

Mňa tento psík tiež zaujal (nie pre mňa). Vie niekto porovnať v aktivite s ČSV? Aktívny magor smerom k husky a ESP či skôr ide do toho čuvača?
!NOVÁ UDALOSŤ! -->> Den plný praxe podle návodů Franty Šusty
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 23.05.2015 12:41

Lindchen píše:Mňa tento psík tiež zaujal (nie pre mňa). Vie niekto porovnať v aktivite s ČSV? Aktívny magor smerom k husky a ESP či skôr ide do toho čuvača?

už len po prečítaní štandardu mi je jasné, že je total niečo iné ako čsv... ja by som skôr povedala, že smer pastierske a horské psy
http://www.tobrok.sk
Home of breeds - Czechoslovakian wolfdog, Hovawart and Leonberger
Plánujeme vrh "H" - Leonberger na leto 2020
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Sob 23.05.2015 12:45

Som tupka, bo štandard som neotvorila :angel: . Priateľ chcel ČSV (resp. zvažuje do budúcna). Teraz má kríženku čuvača/kuvasza, ktorá je vraj v skutočnosti akbash, ale osobne o tom pochybujem, kde by sa tu vzal. Povahovo a výzorovo ale veľká podoba. Ten pes mu sadol. Neviem, či ČSV bude dobrá voľba po tomto. Preto mu zvažujem ponúknuť ČHP. Má ešte pitbulku ("zdedenú" bratovu), ale tá k nemu podľa mňa nejde, aj keď s ňou pekne a úspešne pracuje.
!NOVÁ UDALOSŤ! -->> Den plný praxe podle návodů Franty Šusty
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 23.05.2015 12:57

ja mam hovika a csv. csv su uplne niekde inde a v mnohom mi vyhovuje hovik. csv su moja srdcovka ale inym smerom a uz si tak lahko dalsie nenecham. proste ta povaha je niekde mimo a nemozem si ju (na teraz) uz dovoli. mozno o par rokov zase, ale teraz necham dozit tie co mam ale nove si nenecham, len hovikov alebo tieto horske plemena. su super a moc mi vyhovuju
http://www.tobrok.sk
Home of breeds - Czechoslovakian wolfdog, Hovawart and Leonberger
Plánujeme vrh "H" - Leonberger na leto 2020
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod kubi » Ned 31.05.2015 13:53

Český horský pes
Expedícia "Bajkal 90 '"
"Písal sa rok 1990 ... ..
.... Petr Hanzlik, "otec" plemena český horský pes , odišiel v januári s prvým tímom musherov a českými horskými psami do sibírskeho Irkutska. To bol začiatok expedície "Baikal 90". Táto expedícia by mala preukázať schopnosť nového plemena pracovať po dlhšiu dobu v naozaj drsných klimatických podmienkach. Sane boli tahané tri mesiace naložené výbavou , zbraňami a proviantom pre troch členov tímu v sibírskom mraze na Baikalskom ľade. Boli tam štyri tímy a ja som bol v treťom.
Tam, na zamrznutom jazere Bajkal, našiel som dušu psa ... "
Prílohy
bajkal5.jpg
kubi
Junior
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete