Český horský pes (ČR)

Re: Český horský pes (ČR)

Poslaťod Lindchen » Sob 23.05.2015 12:38

Mňa tento psík tiež zaujal (nie pre mňa). Vie niekto porovnať v aktivite s ČSV? Aktívny magor smerom k husky a ESP či skôr ide do toho čuvača?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Český horský pes (ČR)

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 23.05.2015 12:41

Lindchen píše:Mňa tento psík tiež zaujal (nie pre mňa). Vie niekto porovnať v aktivite s ČSV? Aktívny magor smerom k husky a ESP či skôr ide do toho čuvača?


už len po prečítaní štandardu mi je jasné, že je total niečo iné ako čsv... ja by som skôr povedala, že smer pastierske a horské psy
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Český horský pes (ČR)

Poslaťod Lindchen » Sob 23.05.2015 12:45

Som tupka, bo štandard som neotvorila :angel: . Priateľ chcel ČSV (resp. zvažuje do budúcna). Teraz má kríženku čuvača/kuvasza, ktorá je vraj v skutočnosti akbash, ale osobne o tom pochybujem, kde by sa tu vzal. Povahovo a výzorovo ale veľká podoba. Ten pes mu sadol. Neviem, či ČSV bude dobrá voľba po tomto. Preto mu zvažujem ponúknuť ČHP. Má ešte pitbulku ("zdedenú" bratovu), ale tá k nemu podľa mňa nejde, aj keď s ňou pekne a úspešne pracuje.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Český horský pes (ČR)

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 23.05.2015 12:57

ja mam hovika a csv. csv su uplne niekde inde a v mnohom mi vyhovuje hovik. csv su moja srdcovka ale inym smerom a uz si tak lahko dalsie nenecham. proste ta povaha je niekde mimo a nemozem si ju (na teraz) uz dovoli. mozno o par rokov zase, ale teraz necham dozit tie co mam ale nove si nenecham, len hovikov alebo tieto horske plemena. su super a moc mi vyhovuju
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Český horský pes (ČR)

Poslaťod kubi » Ned 31.05.2015 13:53

Český horský pes
Expedícia "Bajkal 90 '"
"Písal sa rok 1990 ... ..
.... Petr Hanzlik, "otec" plemena český horský pes , odišiel v januári s prvým tímom musherov a českými horskými psami do sibírskeho Irkutska. To bol začiatok expedície "Baikal 90". Táto expedícia by mala preukázať schopnosť nového plemena pracovať po dlhšiu dobu v naozaj drsných klimatických podmienkach. Sane boli tahané tri mesiace naložené výbavou , zbraňami a proviantom pre troch členov tímu v sibírskom mraze na Baikalskom ľade. Boli tam štyri tímy a ja som bol v treťom.
Tam, na zamrznutom jazere Bajkal, našiel som dušu psa ... "
Prílohy
bajkal5.jpg
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Predchádzajúci

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete