Arkansaský buldog

Arkansaský buldog

Poslaťod Mirka & Tyson » Ned 16.11.2008 22:56

Viete prosim niekto nieco o tomto plemene? Dakujeeem ... google toho moc nevygoogli :ua:

http://www.moloss.com/fact/txt/arkansas ... lldog.html
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod Vikiki22 » Sob 22.11.2008 16:19

Takže...
VEĽKÝ ARKANSASKÝ BULDOG

Toto plemeno bolo vytvorené koncom 20. storočia krížením anglických buldogov s americkými staffordshirskými teriérmi, či americkými pitbulteriérmi. Je výsledkom jedného z niekoľkých novodobých pokusov regenerovať či rekonštruovať anglického buldoga starého typu, výrazne odlišného od moderných anglických buldogov. Toto plemeno je ešte stále vo vývoji, čo sa prejavuje prílišnou typovou nejednotnosťou, takže ešte sa nedá považovať za svojské plemeno. Len budúcnosť ukáže, či sa podarí typ zjednotiť a ustáliť alebo nie.
Povolené sú všetky farby srsti. Kohútková výška psa činí 45 - 55 cm, telesná hmotnosť 25 - 35 kg.
Viac som toho nenašla... :smile:
Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod Mirka & Tyson » Sob 22.11.2008 21:33

Vikki22 - super, diky moc :no:
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod dedo » Pon 24.11.2008 21:34

Ako je to s povahou, a aky je dôvod rekonštrukcie Anglického bulldoga :otaznik:
Je uznaný v registrácii plemien :otaznik:
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod Vikiki22 » Uto 25.11.2008 11:40

Dôvod rekonštrukcie ani mne nie je jasný. :nwm: Ale nie je uznaným ani AKC, KC, ani FCI.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod dedo » Uto 25.11.2008 12:59

Ďakujem za informáciu :pusy:
:dedo:
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod Basco » Štv 24.06.2010 20:42

Nemá niekto toto plemeno?? Chcel by som vidieť foto ako vyzerá lebo môj pes je s ním kríženy a nemám predstavu o tom ako arkansas vyzerá...v googli som nič nenašiel tak či náhodou niekto nemá domáce foto :smile:
Basco
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod Vikiki22 » Sob 26.06.2010 10:33

Basco, neviem, kde si na to došiel, že je tvoj pes s ním krížený, ale ja to vidím dosť nepravdepodobne, že by bol práve arkansaským buldogom. Ono to ani nie je poriadne ustálené a aj v USA sa s ním ťažko stretneš, nieto ešte u nás. :nwm:

Na Googli som našla len tento obrázok, ktorý by tomuto plemenu vyhovovalo:
Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod Basco » Pia 09.07.2010 17:42

Mne to povedala jeho majitelka ale ten pes na obrázku sa dosť podoba Bascovej mame takže s nim môže byt krížený... :smile:
Basco
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod katarina79 » Str 11.08.2010 9:16

Trošku na oživenie, včera som bola venčiť s kamoškou, ktorej priateľ má toto plemeno -psa, volá sa Hakim. Je to maznáčik, ale nemá rád psov, to je asi všetko. Ukazovala mi ho na fotkách, je nižší ako jej pitbullka, zavalitý,ale táááá hlava :oo: skoro som odpadla. Sfarbenie ako na obrázku viď vyššie,...ak sa mi podarí od nej vypýtať, tak sem hodím fotky :lol:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod Vikiki22 » Str 11.08.2010 12:03

Ja len, že ako je možné, že tu niekto má toto plemeno? Či sa to zdá čudné len mne? :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod veronika852 » Uto 14.12.2010 12:25

Basco píše:Nemá niekto toto plemeno?? Chcel by som vidieť foto ako vyzerá lebo môj pes je s ním kríženy a nemám predstavu o tom ako arkansas vyzerá...v googli som nič nenašiel tak či náhodou niekto nemá domáce foto :smile:

Ahoj chcem sa ta spytat z akou rasou to mas krizene bo aj ja ma tochto psa krizeneho z rotvajlerom.....
veronika852
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod mirocl » Uto 14.12.2010 13:13

Vikiki22 píše:Ja len, že ako je možné, že tu niekto má toto plemeno? Či sa to zdá čudné len mne? :ach:

možno tak, že si niekto kúpi angl. buldoga bez pp, vyrastie z toho niečo iné ako typický angl. buldog, potom sa ide na internet a "Aha! Veď tá naša/ten náš vyzerá presne ako arkansaský buldog! My máme doma arkansaského buldoga!" a toto sa dá aplikovať aj na ostatné plemená:-)
...sme nekonečným oceánom uväzneným v akváriu vlastnej mysle...
mirocl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 14.12.2010 13:23

mirocl píše:
Vikiki22 píše:Ja len, že ako je možné, že tu niekto má toto plemeno? Či sa to zdá čudné len mne? :ach:

možno tak, že si niekto kúpi angl. buldoga bez pp, vyrastie z toho niečo iné ako typický angl. buldog, potom sa ide na internet a "Aha! Veď tá naša/ten náš vyzerá presne ako arkansaský buldog! My máme doma arkansaského buldoga!" a toto sa dá aplikovať aj na ostatné plemená:-)


konečne niekto rozmýšľajúci :aplause:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Arkansaský buldog

Poslaťod Offca » Uto 14.12.2010 13:25

PRESNE takto to funguje na Slovernsku :jop:
..a ludia si namýšlajú..
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Ďalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete