Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod usagi » Uto 26.06.2012 22:43

no struktura srsti zaujala aj mna, hlavne po zisteni ze baby nebalickujes :ha: Im sa ta srst "nekazi"?

Boze ake kuratenko zmoknute :heh:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod mekkapu » Uto 26.06.2012 23:36

áno je každopádne iná. ja ako majiteľ yorkov si na nej všímam rozdiel v "mäkkosti", proste tá biela srsť je na dotyk ako vata, a skôr je ako srsť maltézáka, čierna srsť sa veľmi podobá srsti yorka. tiež je hustejšia, má väčší objem. chvalabohu obe moje baby majú srsť super kvality, neuzlí sa a je rovná, čo som nesmierne rada, pretože som videla biewrov, ktorým sa vlní a odstáva od tela a vyzerá ako po "výbuchu" :lol:

Obrázok
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod mekkapu » Štv 28.06.2012 21:13

usagi píše:no struktura srsti zaujala aj mna, hlavne po zisteni ze baby nebalickujes :ha: Im sa ta srst "nekazi"?

Boze ake kuratenko zmoknute :heh:


nevravím, že sú stále krásne biele :haha: váľajú sa kade-tade a aj šúchajú, ale zatiaľ sa mi podarilo ich vždy vyčesať... Teda o srsť malej Toffi sa ešte ani nestarám :hi: len jej občas učešem hlavičku, keď záhadným spôsobom stratí copík,, :ach:
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod mireccody » Str 11.07.2012 9:23

Na Slovensku je tiež pekný biewer a je JCHSR, volá sa Akim Welvet Dreams s PP IBC zapísaný v plemenej knihe SKJ.
http://www.dogforum.sk/gallery/image.php?album_id=1741&image_id=11909
Obrázok
mireccody
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Žilina

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod biewer » Štv 02.08.2012 16:03

Rada by som sa pridala k tejto teme. Okolo mna je vela biewrikov, a nie kazdy jeden zodpoveda standardu a kedze ich je v SR pomerne malo, ludia si nevsimnu detaily, ktore by tento psik nemal mat. Skoda, ze tieto detaily si nevsimaju rozhodcovia a daju prve miesto psovi, ktory uz na prvy pohlad nie je spravne sfarbeny a podobne a na druhe miesto odsunu psa s krasnou farebnicou.
Biewer musi mat na hlave tri farby- bielu-ciernu-hnedu/trieslovu. Obe usi musi mat tmavo sfarbene a von koncom nemal by mat usi biele! posledna tretina chvosta musi byt biela, rovnako i brucho, tam nie je ziaduca ina farba. Hneda farba srtsi sa moze nachadzat len na hlave a farebnica hlavy by mala byt rovnomerna!
Je vela podvodnikov, co predavaju miesancov a rerdavaju ich ako biewrov, golddustov, popripade ako black yorkov. Je na kazdom, akeho psika si zadovazi, ale bola by skoda, aby chov biewrov skoncil tak ako u yorkshire terrierov, kedy predaju psa vaziaceho pomaly 6kg, zle pigmentovaneho, prerasteneho a ludia budu casto v omyle, ci je to mini alebo obycajny york.
biewer
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Bratislava

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod mireccody » Pia 03.08.2012 8:56

Pekne ste to napísali. Dúfam, že Akim je v tomto štandarde.
mireccody
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Žilina

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Smoukinka » Pia 10.08.2012 22:59

ahojte no viete paci sa mi tento biewer ale nasla som ze predavaju s pp no neviem ci je tento psik uznany a je zapisany v tej plemennej knihe alebo ako to vlastne je? mozem s nim chodit na vystavy ako s klasickym yorkom alebo maltezacikom ktory ma papiere? maju take iste papiere tito bieweri alebo len nieco podobne? Tento psik sa mi velmi lubi mala som maltezacika bez pp zrazilo nam ho auto :plac: no a chcela som si kupit yorksirika teraz ale uz s pp ale ked som zbadala biewera nemozem odolat :aaa: je uplne uzasny aspon podla mna hlavne ked je to nieco miesane s maltezakom a yorksirom aspon si myslim ze to nejak tak vyslachtili :nwm: alebo sa mylim?... budem rada ak mi to tu niekto kto sa vyzna pekne napise lebo som s toho teraz puk :heh: :heh: psika nechcem kupovat hned este mam male babo tak chcem cakat kym malicka podrastie tak ale aby som vedela co to ten biewerik vlastne je :hi:
[
Smoukinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Párnica

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Gulino » Sob 11.08.2012 12:11

Co si tak nieco sama vygooglit?
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338


Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Smoukinka » Pon 13.08.2012 10:20

no googlit som googlila no nenasla som nic len cuzie stranky a tam sa toho moc nedozviem kedze to nieje po nasom dakujem za ochotu no a este keby som to nasla v googli nepisem tu
[
Smoukinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Párnica

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod mireccody » Pon 13.08.2012 11:09

Skúste kliknúť na odkaz v príspevku nad vašim príspevkom.
mireccody
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Žilina

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod biewer » Uto 14.08.2012 18:04

Smoukinka píše:ahojte no viete paci sa mi tento biewer ale nasla som ze predavaju s pp no neviem ci je tento psik uznany a je zapisany v tej plemennej knihe alebo ako to vlastne je? mozem s nim chodit na vystavy ako s klasickym yorkom alebo maltezacikom ktory ma papiere? maju take iste papiere tito bieweri alebo len nieco podobne? Tento psik sa mi velmi lubi mala som maltezacika bez pp zrazilo nam ho auto :plac: no a chcela som si kupit yorksirika teraz ale uz s pp ale ked som zbadala biewera nemozem odolat :aaa: je uplne uzasny aspon podla mna hlavne ked je to nieco miesane s maltezakom a yorksirom aspon si myslim ze to nejak tak vyslachtili :nwm: alebo sa mylim?... budem rada ak mi to tu niekto kto sa vyzna pekne napise lebo som s toho teraz puk :heh: :heh: psika nechcem kupovat hned este mam male babo tak chcem cakat kym malicka podrastie tak ale aby som vedela co to ten biewerik vlastne je :hi:




Áno biewer má FCI papiere a vyzerajú rovnako ako každé iné. Na výstavách sa môžu zúčastniť, ale len na takých, kde sa vystavujú neuznané plemená, kedže biewer patrí do tejto skupiny. Keď si z Bratislavy, príď sa pozrieť teraz cez víkend na dostihovú dráhu, bude tam Duodanube, kde je prihlásených 13 biewrov na výstavu. Myslím si, že je to celkom pekný počet, napr. s porovnaním yorkov, ktorých je tam 19.
Alebo 15.9.2012 organizujeme ďalšiu klubovú výstavu biewrov na malej farme v Borinke pri Bratislave a každý, komu sa toto plemeno páči je vrelo vítaný. Tiež môžeš pozrieť biewer.sk, je to oficiálna klubová stránka, sú tam krásne fotky z aprílovej výstavy. Teraz ideme web trošku vynoviť a každý psík v našom klube tam bude mať svoj malý profil, ocenenia, fotku a pod....
biewer
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Bratislava

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod biewer » Ned 02.09.2012 18:13

Dňa 15.9.2012 sa uskutoční klubová výstava biewrov v Borinke pri Bratislave.
Srdečne všetkých priaznivcov tohto plemena pozývame, poprípade môžete prihlásiť svojho biewra/ cerrier biewra. Prihlášku a propozície ohľadom výstavy si môžete stiahnuť na www.biewer.sk.
Tešíme sa na Vás.
BCS
biewer
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Bratislava


Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Lussynka » Uto 18.12.2012 13:08

Ahojte všetci :ahoj: Pred dvoma týždňami som dostala vianočný darček- Biewer yorkšírika. Je to sučka, volá sa Lili, narodená 6.10.2012. Jednu sučku už doma máme, klasického jorka Sophinku, ktorá má 4 roky. Momentálne ale nie je u nás doma, tak ešte nevieme ako sa budú znášať, sama som veľmi zvedavá :nwm: Hádam Sophinka nebude moc žiarliť a časom Lilinku prijme za svoju sestričku :smile: Chcela by som sa vás ale spýtať na pár vecí, ak môžem :smile: Nestoja nám ešte ušká, je to normálne v jej veku? Môžu sa jej ešte postaviť? :nwm: Včera sme boli u veta, oholil jej ich a vylepil, má to mat tri dni, vo štvrtok jej to máme dať dole. ČO myslíte, máme ešte šancu? :nwm: A čo sa týka cikania, učime ju cikať na plienku, niekedy sa jej podarí, ide tam pekne sama a vyciká sa, ale cikáva stále ešte aj hocikde inde v byte. Je to normálne? Naučí sa? Máme ju doma dva týždne. Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za rady!! A prípadne, ak by sa tu našiel nejaký Biewerik v okolí NR a mal by záujem sa chodit občas s nami na jar venčiť, bola by som neskutočne rada :smile: :smile: Bo v NR som ešte žiadneho Biewera nevidela, dokonca ani veterinárka nevedela, čo to je za rasu :pac:
Lussynka
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete