Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod Bad » Štv 15.05.2014 16:52

Nikuška, jak může být vydán nebo přeregistrován PP plemennou knihou FCI, když nejde o plemeno FCI?
Váš klub by pro krytí akceptoval např. české psy s PP IBC?
(opět a radši pro jistotu uvádím, že nerýpu ale prostě se jenom ptám. O BYT jede hodně diskuzí...plemeno x kříženec ....., není mi jasné ono spojení s FCI, zejména proč u vás ano a u nás ne)

Edit: Zdravotní vyšetření jsou pouze dobrovolná?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod nikuska1964 » Pia 16.05.2014 8:29

Bad píše:Nikuška, jak může být vydán nebo přeregistrován PP plemennou knihou FCI, když nejde o plemeno FCI?
Váš klub by pro krytí akceptoval např. české psy s PP IBC?
(opět a radši pro jistotu uvádím, že nerýpu ale prostě se jenom ptám. O BYT jede hodně diskuzí...plemeno x kříženec ....., není mi jasné ono spojení s FCI, zejména proč u vás ano a u nás ne)

Edit: Zdravotní vyšetření jsou pouze dobrovolná?

Bad, všetky tvoje otázky sú zodpovedané na biewer.sk :smile: Treba si pozorne všetko preštudovať. Iba v skratke slovenský biewer klub je zastrešený ÚKK, zároveň bol prijatý pod SKJ, čo nám umožnilo prezentovať toto plemeno medzi neuznanými plemenami (podobne ako: americký bezsrstý teriér, americ. buldog, bolonka, leopardí pes, krysařík, chodský pes a mnohé iné.) Platí pre nás medzinárodný výstavný poriadok FCI. V ČR nie je klub biewerov, ktorý by bol prijatý pod ČMKU. Preto nemôžete na výstavy FCI. Na druhej strane to je aj preto, lebo v ČR sa nenormálne rozmohol biznis s "farebnými jorkami" - merle, čoko, biro, gold a čo ja viem čo ešte....takéto farebné varianty nie sú prípustné ani v slovenskom klubu...biewer je len trikolórny. Mne osobne sa ostatné farebné varianty nepáčia...ale o tom radšej pomlčím...Vyšetrenia sú aj u nás zatiaľ dobrovoľné, ale budú pravdepodobne povinné a aj genetické testy. Ja osobne som za :smile: Nech idú do chovu len zdravé jedince a viacgeneračné biewere. Čo sa týka klubu IBC, k tomu sa vyjadrovať nebudem, lebo viem, že tam do chovu púšťajú hocičo...viem o chovateľoch, ktorí mali psov bez PP a odrazu im vyrobili PP...z tohoto mi je fakt zle, takže tento klub neuznávam. Ja som si vybrala cestu odchovov pod FCI a som spokojná...No a čo sa týka nakrývania, ja osobne by som už nakrývala len so psom s PP FCI, pretože ak by som nakryla so psom napr. IBC, potom by sa v PP FCI šteniatok uvádzali predkovia po psovi ako neznámi...a to naozaj nechcem. Snáď som ti zodpovedala všetky otázky...Ale ako hovorím, všetko je na biewer.sk :smile:
nikuska1964
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod Bad » Pia 16.05.2014 8:57

Nikuška, děkuji za obsáhlou odpověď (stránky jsem si pročetla).
Takže českému BYTclubu by teoreticky nemělo nic bránit v členství (či zařazení se) v ČMKU. Koukala jsem, že tam mají vyšetření pately do chovu povinné.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod katkariinka » Pia 16.05.2014 9:16

Bad, neviem, ci je to naozaj pravda, ale v suvislosti s inym plemenom som pocula, ze CMKU uz nechce prijimat pod svoje kridla dalsie neuznane plemena.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod Bad » Pia 16.05.2014 9:33

No jo, ale když vlastně FCI pod svá křídla (prostřednictvím SKJ či UKK) toto plemeno již přijalo, tak by to měl být nějaký precedens závazný i pro další členské země FCI, ne? A v Německu (jestli to je země původu) je nějaká organizace pod FCI? (teda omlouvám se, jestli se ptám hodně blbě, ale nikdy jsem vlastně nad organizací nepřemýšlela)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod nikuska1964 » Pia 16.05.2014 9:38

Bad píše:Nikuška, děkuji za obsáhlou odpověď (stránky jsem si pročetla).
Takže českému BYTclubu by teoreticky nemělo nic bránit v členství (či zařazení se) v ČMKU. Koukala jsem, že tam mají vyšetření pately do chovu povinné.

Bad, pokiaľ viem, v ČR nechcú biewere pod ČMKU hlavne kvôli kadejakým farebným mixom, ktoré sa u vás nenormálne rozmohli...Na výstave v Nitre sa moja známa rozprávala s jedným pánom (tuším má na starosti Europsku výstavu psov v Brne). Chcela sa so svojimi biewrami (mimochodom sú z našej chovky a sú úspešní aj na výstavách v zahraničí) prihlásiť práve do Brna. No a ten pán vravel, keby všetky biewere v ČR boli ako tieto naše, tak by nebol proti...ale smola, v ČR sa to uberá trošku iným smerom....hlavne je to o biznise...takže nemyslím, že biewere u vás v blízkej dobe budú pod ČMKU. Uvidíme...možno to len chce čas a nie sa hnať len za peniazmi...To teraz nechcem hádzať všetkých chovateľov do jedného vreca, určite sú aj seriózni, ale ...
Inak tie vyšetrenia patelly majú urobené aj biewere v slovenskom klube, myslím si, že to je dôležité :smile: Ja som sa v podstate nad tým ani nezamýšľala, či dať robiť alebo nie, pretože to považujem za samozrejmosť :smile:
nikuska1964
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod nikuska1964 » Pia 16.05.2014 9:42

Bad píše:No jo, ale když vlastně FCI pod svá křídla (prostřednictvím SKJ či UKK) toto plemeno již přijalo, tak by to měl být nějaký precedens závazný i pro další členské země FCI, ne? A v Německu (jestli to je země původu) je nějaká organizace pod FCI? (teda omlouvám se, jestli se ptám hodně blbě, ale nikdy jsem vlastně nad organizací nepřemýšlela)

Bad, veď práve to je o tých iných farebných variantach. Prípustné sú len trikolórne biewere. Len tieto je možné vystavovať na výstavách FCI. No a v Nemecku aj inde sú aj tie iné farbičky, preto ich pod FCI nezoberú... :smile:
nikuska1964
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod katkariinka » Pia 16.05.2014 9:57

Bad, moja skusenost s AHT - niektore europske zeme povoluju na FCI vystavach aj neuznane plemena, okrem SR a CR viem aj o Ukraine, Rusku, pobaltske krajiny. V inych krajinach to vobec neumoznuju (napr. Skandinavia), takze vystavuju a chovaju pod inymi organizaciami. Cize myslim, ze precedens tymto nevznika. Psy napr. nie su ani zapisovane do plemennej knihy, ale do registra.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod JCD » Pia 16.05.2014 20:52

edicia píše:JCD prosim a viete mi poradit CHS ktora ma steniatka? ja chcem hlavne zdrave steniatko preto nechcem kontaktovat ludi z bazosu...

Pozri si oficiálnu stránku biewerov na Slovensku, ak tam aj v ponuke nebude info o šteniatkach,určite nájdeš bližšie informácie o členoch a odkazy na ich www stránky,alebo iný kontakt.
Ak ti môžem ešte poradiť,nikdy nekupuj od chovateľov,ktorý majú všetky fotky fotene v ateliéri.... Sklamanie býva veľké a nakoniec si to odnesie len to šteniatko,ktoere sa na svet ani nepýtalo....
JCD
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod JCD » Sob 17.05.2014 10:52

nikuska1964 píše:
Bad píše:No jo, ale když vlastně FCI pod svá křídla (prostřednictvím SKJ či UKK) toto plemeno již přijalo, tak by to měl být nějaký precedens závazný i pro další členské země FCI, ne? A v Německu (jestli to je země původu) je nějaká organizace pod FCI? (teda omlouvám se, jestli se ptám hodně blbě, ale nikdy jsem vlastně nad organizací nepřemýšlela)

Bad, veď práve to je o tých iných farebných variantach. Prípustné sú len trikolórne biewere. Len tieto je možné vystavovať na výstavách FCI. No a v Nemecku aj inde sú aj tie iné farbičky, preto ich pod FCI nezoberú... :smile:


Nikuska máš pravdu,presne koli tomu ich ČMKU nebude nikdy akceptovať a nikdy im nedovolia aby sa stali súčasťou FCI,tak ako je tona Sk,alebo v iných štátoch, ktoré umožňujú vystavovať biewerov medzi neuznanými....jednoducho je to všetko O peniazoch....nechcem a ani by som nebola rada,ak by sa "BAD" urazila,nie je to nič národnostné ani inak myslené,písané,ale Česi si vďaka honbe za farebnými raritkami narobili viac nepriateľov,ako priateľov....
Niečo v takomto znení mi povedal aj pán Široký, keď som sa ho pýtala na Európsku výstavu v Brne... Je tam veľa neuznanych,ale biewer tam nebude kvôli tomu farebnemu šialenstvu, ak by boli takí pekný a hlavne viacgenerační bieweri v CZ ako sú na SK,tak V tom nevidí problém.....
Ak sa na to pozrie človek cudzími očami -sučke sa narodia 3 šteniatka, každé inej farby,tak obyčajný človek si povie bez urážky bastardíci,každej pes jina ves,ale keďže je to od chovateľky s pp IBC a inými organizáciami,tak Waaaw :lol: a oni na tom stávajú a hrajú sa na genetické veľmoci :lol: tým je tá priepasť ešte väčšia,takže biewer v CZ podľa mňa nikdy nebude pod krídlami FCI... Je to smiešne ako si vymýšľajú názvy plemena-rasy a o tých cenách ktoré pýtajú za farebné šteniatko,som už fakt mimo.... Ale nikdy som ešte nevidela napr 5 ročného merle,nejakú jeho zdravotnú dokumentáciu-lekársky podloženú, od seriózneho veterinára,nie kúpenú ... A to je myslím si že oveľa dôležitejšie ako mať farebného psíka len ako doplnok k šatníku.... Tak isto inzeráty typu,predám šteniatko s pp vhodné na výstavy, krátke nožičky a veľmi dlhá (predpoklad viacpočetných vrhov)-čo ľudí hneď zaujeme a už rátajú zisky)...Na aké výstavy??? Jedine cestovať do CZ a povedzme si úprimne, o čom sú IBC výstavy???
Nechcem nikoho uraziť,ani nijak sa niekho dotknúť,myslím tým aj národnostne SK-CZ.... Je to názor nie len môj,ale aj veľa serióznych chovateľov,nie len biewerov,jorkov,alebo iného plemena...jednoducho,ak to človek robí pre peniaze,ide to úplne iným smerom ako má...práve koli tomuto sú plné útulky,plne nešťastných psích očiek,ktoré sa na svet nepýtali....
JCD
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod Snezienka123 » Ned 01.03.2020 13:06

Mám kamarátku, ktorá by chcela kúpiť sučku biewera s PP, chcú ju len ako člena rodiny, nie na výstavy. Mohla by byť prípadne aj ako neštandardná vylúčená z chovu, keďže chovať nechce. Mohla by byť aj trochu staršia, cca do 8 mesiacov, max. do roka. Nemá malé deti.

Priznám sa, že neviem ako a kde hľadať, ako rozoznať, či sa jedná o CHS pod FCI? Mnohí ponúkajú nejaký iný PP (asi nemecký a v tom sa už vôbec nevyznám). To je tiež "regulérny" PP? Ako to má vyzerať a pod akou organizáciou by mal byť zastrešený?
Neviem ako odfiltrovať z týchto CHS množky, čo sa tvária ako CHS produkujúca šteniatka s rodokmeňom. Sú napríklad aj CHS alebo tváriaci sa ako CHS čo ponúkajú okrem biewerov aj tie "iné" farebné varianty YT (choco, biro, golddust, oceanpearl..a pod.), o čom som bola doteraz presvedčená, že sú to len výmysly množiteľov...môžu mať aj takéto šteniatka PP? Alebo CHS čo ponúka okrem biewerov aj iné farebné varianty rovno treba vylúčiť?

Na slovensku stránky chovatelia snáď ani neaktualizujú, FB síce mám, ale ten je pre mňa chaotický a neprehľadný.
Možno by pomohol aj prípadný kontakt na poradcu chovu biewerov, ani túto info som nevedela nájsť.
Nevedeli by ste mi nejako pomôcť? Ďakujem
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod jakut » Ned 01.03.2020 13:42

ja by som počkala na aprílovú Bratislavu a šla priamo k zdroju. Na výstavách ich vídavať celkom dosť, mám pocit, alebo skús kontaktovať N.Pirkovú, ona má možno väčší prehľad a bude ťa vedieť nasmerovať.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod Lindchen » Sob 07.03.2020 14:59

Andrea Burdátšová, organizuje personál na výstavách, bude vedieť poradiť. Sama aj toto plemeno chová.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod Margita » Sob 07.03.2020 18:30

Biewer aké nie je uznaný fci,či sa niečo zmenilo?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Poslaťod Snezienka123 » Ned 08.03.2020 18:23

Ďakujem za rady...už netreba, už zohnala :poklona:

Biewer je na výstavách FCI vystavovaný ako nFCI
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete