Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (AKC)

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod Donna » Uto 08.11.2011 19:55

dori NR idem oba dni s mojim cavalierom - mame kruh v hale pri leopardom kruhu tak sa zastavim a snad ta uz stretnem konecne. TN ideme uz aj s malym. pokial viem tak arget ide len v nedelu, naoba dni je este prihlaseny Shadow inak neviem mozno od diany sulekovej nieco
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod Renca » Uto 08.11.2011 21:01

Ak niekto zháňate toto plemeno s PP, našla som jeden super inzerát z Piešťan :no: tu
Renca
Šteniatko
 
Príspevky: 66

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod Dori » Uto 08.11.2011 21:38

Stano Arlena ďakuje :smile: ( ak sa zúčastníš stretka můžeš spoznať tú mrchu aj naživo :lol: )
A Donna, no najprv kukám v napätí, že ak malý a vzápatí kukám fotky na fb a už mi je všetko jasné :jupi: Len ticho závidím a teraz mám dvojnásobnú motiváciu zúčastniť sa výstavy v TN! Už ho máš doma?
Dori
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39
Bydlisko: Nesvady

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod Donna » Uto 08.11.2011 21:58

nie nei... idem pre neho o cca 2 tyzdne :no:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod Silvuch » Str 09.11.2011 8:53

dona, asi umriem... nádherne sfarbenie.. ber ju ber ju ber ju
https://picasaweb.google.com/1020447313 ... 1993775794
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod Donna » Str 09.11.2011 9:59

co ja ... ty!!!
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod Dori » Str 09.11.2011 12:17

Silvuch to je moja favoritka, aj mne sa páči jej farba mooc.
Dori
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39
Bydlisko: Nesvady

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod zienatko » Sob 10.12.2011 2:43

Ahojte, zdravi milacik z B vrhu v DNV.

@Donna: myslim, ze leopardiu charakteristiku si dokonale zvladla. :jop: Uplne suhlasim a taktiez niesom zastancom skraslujucich informacii o tomto psovi. Osobne mi to pride tak trochu ako zavadzanie ludi, alebo obhajovanie ich "divnej" povahy pred ostatnymi a potom ludia neznali velmi lahko podlahnu, lebo ved kto iny im moze viac opisat charakter povahy, ako ten, kto ich ma doma? Najlepsie je si zistit informacie vo viacerych CHS, nie len v jednej. Ludi vacsinou uputaju svojim atraktivnym vzhladom a ak dostanu k tomu este taketo pekne informacie, donesie si domov riadneho diablika. Ved on sa po par mesiacoch prejavi a potom sa cuduju, co za ancikrista maju doma. :lol: Ja sa uz teraz len smejem, lebo to najhorsie uz mame za sebou...
Samozrejme nie je spravne, aby ich ludia chapali ako psychopatov alebo krvilacne bestie. Oni maju jednoducho len taky svojsky prejav. Ak to clovek pochopi a nauci sa dokonale citat toto plemeno a svojho psa, nebude problem so psom vychadzat.

@all: Oni su fakt velmi tazko opisatelni a tazko sa prirovnavaju k nejakemu plemenu, pretoze su naozaj svojski, taki "ini". Vacsina ludi si pri prvej catahoule povie, ze to bola prva a posledna a uz nikdy viac a nakoniec, aj tak skoncia opat pri tomto. Mna osobne pri vychove mojej potvory sprevadzali stavy uzkosti az depresie, dokonca som mavala aj nocne mory... :lol: , uz som to parkrat aj vzdala a volala chovatelke, aby si po nu prisla, ze ju "neznasam". Ale aj napriek ich tazko pochopitelnej povahe si ich clovek jednoducho zamiluje. Ale to len v pripade, ze prestane s ich povahou neustale bojovat a prestane sa trapit tym, ze preco niesu "normalni", ako ostatni psi. Oni ale su normalni, sami pre seba. :no:

Osobne uz u mna nastal pomaly cas poobzerat sa po novom prirastku, i ked...trosku mam zvierave pocity na zaludku, ze "a jeeje, to nas ale ceka prace", no uz teraz viem, ze ked som zvladla jednu vychovat, zvladnem aj druhu.

Mozno troska na temu rozdielu povah medzi psom a fenou. Ono je to troska individualne, teda alebo mozno ta moja cuba je "ina", ale pri nej mi pridu psi - ako samci ovela viac dominantnejsi, cize rozdiel je vidiet. Jasne, ze kedze su to osobnosti, mozu byt psi viac dominantnejsi a menej. Taktiez to plati u fien, poznam aj dominantnejsie voci inym psom alebo dokonca plemenam, ale aj miernejsie. Urcite rysy dominancie a rezervovanosti ale zostavaju u oboch pohlavi rovnake.

No a nakoniec aj ja sem pridam nejake fotecky, ako dokaz, ze ta mala z B vrhu DNV uz nieje mala, ale troska povyrastla. :king:
zienatko
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod zienatko » Sob 10.12.2011 3:01

Alebo mozno aj neposlem fotky, lebo mi to akosi nejde. :hi:
zienatko
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod MisheliQ » Sob 10.12.2011 3:32

grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.04.2012 12:01

V č. 4/2012 Pes přítel člověka je krásny profil, anketa chovateľov apod. tohto plemena na 6 strán. :ahoj:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod Puk » Pia 13.04.2012 23:19

Renca píše:Ak niekto zháňate toto plemeno s PP, našla som jeden super inzerát z Piešťan :no: tu


Nechápem, ako si došla na to, že z Piešťan, keď telefón, či adresa je Košice - okolie. Ale asi som na zemepise chýbal... :pac:
Nuž Numa sa nezmenila.... Novému majiteľovi doporučujem dať si "zložený PP" potvrdiť na SKJ... :haha:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod Donna » Sob 21.04.2012 11:06

Viki dik za info podarilo sa mi zohnat :)
Puk sak su to nepapieraci .. nic netreba potvrdzovat :lol: ja som sa skor zlakla ze mu nas klub zas povolil PP stenata :pac:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod 1bubko2 » Uto 22.05.2012 7:33

1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Catahoula, Lousiansky leopardí pes / Catahoula ... (nFCI)

Poslaťod Saarly » Str 23.05.2012 11:07

ahojky, nebol by niekto s leopardikom ochotny na spolocny venc so mnou a mojou rocnou labroskou - nekonfliktna, minuluja ludi, chcela by som sa dozvediet trosku viac o tomto plemene a vidiet nazivo :) ked tak ss, Bratislava a okolie, dakujem :)
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete