Bandog

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Puk » Ned 07.07.2013 11:07

hrivushka píše:ked suka porodi teda viac ako 6 steniat, co sa urobi so zvysnymi? chovatel ich odchova umelo, alebo sa proste "odstrania"?


To záleží na chovateľovi a jeho rozhodnutí. Tých 6 ks som dal len ako príklad, ale .... Osobne by som nikdy nenechal viac šteniat, ako má suka ceckov, u bandoga určite nie. Oni totiž, ako vedia ísť cez bolesť až do sebazničenia, tak väčšinou sú takéto aj matky - až do vyčerpania svojich rezerv. A keď je suka mliečna, ver mi, že aj kvalitným a častým kŕmením matky si do tých rezerv siahne.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Margita » Ned 07.07.2013 11:13

teriersky klub ma take ze ak ma suka nad myslim ze 6(?)steniat neviem presne tak sa musi zabezpecit nahradna matka alebo umela vyziva

Puk píše:To záleží na chovateľovi a jeho rozhodnutí.

sa nemusia nicim riadit?len sebou?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Bad » Uto 09.07.2013 8:51

dotázek - vzhledem k plemenům, z nichž vychází, lze toto plemeno charakterizovat jako tvrdohlavé?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Puk » Uto 09.07.2013 14:22

Margita - áno, len sami sebou. Po revolúcii je tu totiž "demokracia" a akákoľvek snaha niečo usmerňovať sa nenosí.
A už vôbec nie, keď čelní funkcionári sú sami chovateľmi. Tam je trend taký, aké majú zvieratá oni, vieš? :ach:

Bad, že Ty sem chodíš provokovať? :heh: Ty si sa predsa pýtala na predpoklad zdravotných problémov! :oo: :nwm: Tvrdohlavosť nie je predsa vrodená. Isto Ti je jasné, že "tvrdohlavosť" je otázka motivácie (či nemotivácie), prípadne toho povestného "divadielka", ktoré zahráš ( nezahráš) vlastnému psovi, aby si dosiahla to čo potrebuješ a on si myslel, že to urobil sám... To isté predsa platí na hovíka, či temer každé ďalšie plemeno. Samozrejme, od takého kaukazáka asi nedosiahneš očný kontakt pri chôdzi, či 15 aportov za sebou. Ale nie pre tvrdohlavosť, ale pre niečo iné... Keby som povedal, že je to o inteligencii, tak sa wer do mňa pustí, tak to radšej neriskujem a nehovorím to!!! ... :yes: :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Bad » Uto 09.07.2013 15:38

Puk píše:Bad, že Ty sem chodíš provokovať?

ale tož... :au:

Nene, jenom jsem četla v charakteristice staroanglického buldoka, že je tvrdohlavý. A takový neapolský mastin taky nebude vzor dychtivé poslušnosti. Tak mi to prostě dohromady nejde s tou výbornou ovladatelností deklarovanou u bandoga. A právě že mám doma dva rozdíly (i když mi je jasné, že 1HW a 1PHP netvoří dostatečně velký statistický soubor :ha: ) - HW se chce nechat vést člověkem, PHP proti tomu v zásadě nic nemá, POKUD... :joint:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Puk » Uto 09.07.2013 17:16

Bad píše:HW se chce nechat vést člověkem, PHP proti tomu v zásadě nic nemá, POKUD... :joint:


V skratke podstata... :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod hriva » Uto 09.07.2013 17:29

Ja aby som Ginu presvedčila ze vôbec si len sadnúť na povel je dobrý nápad som musela hrať strašne divadlo :haha: a potom to urobila možno raz, dva krát, viac uz nie, asi jej to prišlo zbytočne. Ale ona vedela čo ten povel znamená :joint: len mala svoju hlavičku. Ocny kontakt by bolo ťažké vytvoriť ona potrebovala kontrolovať okolie :smile: ale pri veľkej davke snahy by to šlo.
HW, s tými sa cviči super, ich to baví, ale ja zas moc nie som na cvicakovsku poslušnosť, takze toto robi môj chlap :joint:
S weimarom sa tiež robi dobre, on je strašne namotivovany na loptu, rad spolupracuje s človekom. :yes:
Potom sme mali westikov-tam sa bolo tiez treba viac snažiť, ale išlo to.
S NO to bolo ako po masle, ta by cvicila od rana do večera, taky pes ale mne moc nevyhovuje :nwm:
Bria to je kapitola...motivovať ju je ľahké, na com bazirujem je privolacka za každých okolnosti-čo aj ma. Nepracuje sa s ňou zle ale nie je to NO. Ale mna baví pri psovi premýšľať :joint: hlavne nechcem psa čo vyslovene potrebuje prácu. Ja som niekedy leniva. A mám dieťa nemám take možnosti tráviť na cvicakoch vela času.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Lelle » Ned 22.09.2013 7:30

Ahoj, mam doma 3 mesacne steniatko bandoga a nemozem si vynachvalit tuto rasu. Doma mame este seniora Boxera a nemeckeho ovciaka a teda bandog je z nich uz v tomto utlom veku najinteligentnejsi.

Suhlasim v mnohom s Pukom. Okolie mi dohovaralo, aby som si tuto rasu nebrala, lebo "vraj" dohryzie vsetkych. Je to cele o majiteloch a ich manipulacii s bandogmi. Nas Brutus uz ovlada vsetky zakladne povely a cviky a musim teda povedat, ze to trvalo zhruba den naucit ho jeden povel. Ked ideme po ulici na voditku, psy, ktore stretneme a ktore sa spravaju slusne, tak maly krpec na nich vrti chvostikom ako keby niekam letel, ale na druhej strane na psov, ktori na nho bresu spoza bran ma prisny postoj a steka spat.

Teraz trosku bojujeme o kvety na zahrade, lebo ako Puk spomenul bandog je neskutocny zahradnik :) Neviem sa dockat dalsieho leta ked budeme plavat na jazere a behat po lese. Uzasne plemeno a nelutujem, ze som si zvolila bandoga.

Obrázok
Lelle
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Jules a Jamal » Ned 22.09.2013 10:22

Lelle prajem vela uzasnych zazitkov s tymto plemenom. Nas Jamal velmi nevyhrabava zahradku, skor cez kvety bezi akokeby to bola luka a potom svokra, len prevracia ocami :D A prechadzky v lese a plavanie si vychutnava a u tohto plemena sa aspon nemusis bat, ze ti niekde odpadne od unavy :jupi:
Jules a Jamal
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Lelle » Ned 22.09.2013 11:29

Dakujem :) No nam po krickoch a vyssich kvetoch ostali uz len pahyle XD Este ze ide zima. To mam tiez otazku, ako riesite zimu? My boxera mavame v dome kedze je kratkosrsty, ale dala som zateplit budu, tak uvidime.

Inak jediny problem, co teraz riesime je jeho mega teritorialne spravanie sa k miske. Ked mu davam jest, tak pekne sadne a caka na povel : Mozes, aby zacal zrat, akurat potom, ked nahodou mu chcem posunut misku alebo nedajboze si cupnut k nemu, tak zuri o sto sest.
Lelle
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod mirocl » Ned 22.09.2013 17:46

Keď mu budeš dávať žrať, nedaj mu naraz do misky celú porciu, ale kúsok zvýš a postupne mu to pridávaj počas žrania, tak, aby videl, že mu ideš ešte pridať. A najlepšie také najfanovejšie kúsky.
...sme nekonečným oceánom uväzneným v akváriu vlastnej mysle...
mirocl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Jules a Jamal » Ned 22.09.2013 19:24

Celu zimu ho mame vonku, avsak zakladom je zateplena buda s predsienou. Na jesen mu menim aj deku, ktoru ma vo vnutri v lete za mech slamy. Slama je super, kedze nedrzi vlhkost a udrzuje teplo. A Jamal este od nej celu zimu vonia ako konik :lol: . Pozor nepouzivajte seno. Na vchod do budy este pouzivam foliu ktoru narezem na pasy a tym sa mu vnutri urziava teplo ktore si vytvori v noci. :zz:
Jules a Jamal
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Puk » Ned 22.09.2013 22:45

[quote="Jules a Jamal"] Slama je super, kedze nedrzi vlhkost a udrzuje teplo. A Jamal este od nej celu zimu vonia ako konik :lol: . Pozor nepouzivajte seno.quote]

Jamal :jop: . Seno sa poláme na prach a potom sú z toho len zápaly spojiviek.

Lelle - neboj, starklovanie ho tak po roku prestane baviť! Potom už len z času na čas, aby nevyšiel z cviku... :heh: U mňa padli za obeť aj trojročné stromky a štence majú najväčšiu záľubu v plienení ruží, masochisti... :pac:
Inak - máš zaujímavé zviera. Skús ho držať do jedného roka skôr "naštíhlo", hlavne v tomto období, keď najrýchlejšie rastie...

Ale so žraním a jeho zúrením - na toto bacha, jednoducho to rieš hoci aj cez silu (najlepšie, keď ho niečim prekvapíš, čo nečaká) - toto si nesmie dovoliť vzhľadom na jeho náturu keď dospeje. Bandogovu lakomosť asi neprekonáš, ak sa jedná o druhého psa, ale vlastný psovod musí byť aj tu autorita! Takže pri kŕmení radšej druhých psov z dohľadu... Lopatou kŕmiť v budúcnosti nie je veľmi praktické :yes:
Ale čomu sa obzvlášť v Tvojom prípade teším je, že mu zamestnávaš telo aj hlavu, ani netušíš, ako to neskôr oceníš! Len sa neponáhľaj, to čo už vie upevňuj a postupne pridávaj ďalšie cviky. Neskôr zistíš sama, že medzi majiteľmi bandogov na SK (i v ČR) budeš svetlým zjavom... :nwm: Prečo? Pretože 99% majiteľov o svojich psoch zvykne písať literárne diela temer na Nobelovku, ale buď ho pre istotu nikde neukážu, aby sa neprišo na to, že papier veľa znesie, alebo... :hmm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod hriva » Pon 23.09.2013 6:02

Lelle pekný macko :jop:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Lelle » Pon 23.09.2013 12:58

No ja som na spodok budy dala 20 cm plat polystyrenu a na tom maju psy matrac z termo materialu. Neviem ci zozeniem niekde slamu, pokusim sa.

Dneska velky pokrok, ziadne vrcanie, ked obedoval, dokonca bez "reci" som mu mohla misku zodvihnut a vratit spat. :) Rozmyslam, ze mu kupim tu specialnu misku s vyvyseninou v strede, lebo on doslova hlta to jedlo. Neviem, ci to ma este nejaky zlozvyk, ked bol s ostatnymi stencami a musel zrat as fast as possible, ale doslova to hlta.. Mame my toho boxera este, ale nejedavaju spolu, kazdy ma vlastnu misku a jedia inde, takze nemusi byt taky pazravec :)

Zo zaciatku nam priberal kazdy tyzden 2kila - to sme mali Royal Cannin, potom som presla na Purinu Pro Plan a teraz mame kombinaciu Puriny + vara. Teraz ma za tyzden 4 mesiace a 24 kilov. Nevyzera pevny, stravu mu vazim, zerie tolko, kolko odporucaju tabulky na tieto velke plemena. Sem tam dostane suchy rohlik, ci detske piskoty ked cvicime.
Lelle
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete