Bandog

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Lelle » Ned 22.12.2013 19:42

Ahoj spamujem zase, Vianoce a Silvester sa blizia a s tym spojene aj hlucne petardy a ohnostroje. Co robite so svojim psikom v tomto case? Podavate im nejake utisujuce pripravky? Na vet fore som si nasla nieco o "ukludnovakoch" na prirodnej baze, tak ma zaujima vas nazor. Nas Brutus je velmi citlivy na zvuky, aj pri najmensom buchnuti v noci vstava a s velkym stekotom uteka k brane. Trochu mam obavy, ako zvladneme silvestra, do vnutra ho nemozem dat, lebo by v momente prestaval cely dom.
Lelle
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod starr » Pon 23.12.2013 11:21

Na ukludnovaky by som na Tvojom mieste zabudla. Vacsina z nich je o tom, ze tlmia iba priznaky, ale nie pricinu strachu. Cize pes sa bude chudak bat rovnako a bude v rovnakom strese ako aj bez liekov, len to nebude moct davat plne najavo, co je mozno pohodlnejsie pre majitela, ale o to vacsie utrpenie pre psa. Pokial mas k nemu taky vztah, ze ho nechces dat do domu, aby vam tam nespravil kulnicku na drivi, tak ho zavri kamkolvek inde, napr. do garaze, do kolne, do pivnice, niekde kde bude mat klud, pretoze ak je taky bojko z vystrelov a buchania, tak by ho volne pusteneho na dvore asi od strachu porantalo. To vam vnutri fakt tak nici, ze nemoze byt na jednu noc vnutri? Aj keby si bol cely cas s nim?
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod Lelle » Pon 23.12.2013 13:11

Ako ja s nim budem ked bude ten najvacsi buchot pocas polnoci, akurat si ho nemozem dat dnu, lebo by nic z domu nezostalo. Je to 7 mesacne stena a je neskutocne hyperaktivny, neposedi/nepolezi ani 5 minut. Volala som veterinarovi a ten uz nemal ziadne tabletky, takze to budeme musiet prekonat sami, len sa obavam aby to nebral prilis vazne, lebo na kazdy malicky zvuk v noci sa budi a steka a trva dost dlho kym sa zase ukludni a ide spat.
Lelle
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Bandog (nFCI)

Poslaťod starr » Pon 23.12.2013 13:24

Nemas doma nahodou kenelku (psiu klietku) alebo pet box? Jeden z mojich psov je tiez taky hysterickejsi, ze vyslovene rad ziape na vsetko, co sa pohne na ulici, snazim sa ho to oducat, ale zatial su zmeny dost male, je to beh na dlhu trat. Ale na Silvestra je v pohode, je vnutri v kenelke ako kazdu inu noc a normalne spi alebo odpociva a ani nemukne. Keby bol vonku, tak by samozrejme vystekaval, ked je vnutri, kasle na to :). Radim Ti toho Tvojho hafana urcite niekam zavriet, idealne by bolo dat mu tam nejake velke spikove kostisko alebo velku zuvaciu kost, aby sa nenudil, alebo mu vyrob nejaku hlavolamovsku hracku, aby sa venoval tomu a nie delobuchom. Napr. daj do petflase trochu granul a vytlac do nej trochu natieracieho syra, zastopluj ju, noznicami do nej napichaj par dierok a daj mu to, nech sa snazi s tym manipulovat tak, aby granule vypadli, a nech to rozhryzie cele a vycucava odtial syr a tak :).
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Bandog

Poslaťod botka » Pia 04.04.2014 21:58

Mala som bandoga takmer 15 rokov..to,čo sa o nich píše v charakteristike povahy je absolútna pravda.My sme spolu komunikovali len mimozmyslovo,ten pes presne vedel čo má kedy urobiť,ako zareagovať,vycítil každú moju emóciu..ak cítil,že som neistá,okamžite stál pri mne a opieral sa o mňa..keď som bola smutná,strčil mi tú obrovskú hlavu na kolená a vzdychol si so mnou..vycítil nebezpečenstvo,chránil ma vlastným telom.A zažila som s ním strašne veľa srandy,taký veľký pes vie byť ohromne nemotorný :smile: Vyliečil môjho syna zo strachu zo psov,keď ho ako malého napadol rotvajler.Hoci sa ho sprvoti všetci báli,miloval ľudí,a hlavne deti-naše,cudzie,všetky,žiadne nesmelo plakať,hneď to šiel vyšetrovať.Možno som len mala šťastie na výnimočného psa..Bol to naozajstný priateľ,taký,akého stretneš len raz za život.Už sú to 3 roky,čo len spomíname.A viem,že nikdy nikto nebude ako Rony..preto radšej vymetám útulky a snažím sa zaplniť to prázdno,čo ostalo..a že teda mám čo robiť,čo sa do veľkosti a váhy psa týka..zatiaľ končím pri počte kusov 2. :no: Ak sa raz cez všetko prenesiem,určite si zaobstarám zase bandoga.Nedám na tieto psy dopustiť!
Prílohy
533825_555755977784260_2038477365_n.jpg
botka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete