Golddust Yorkshire Terrier

Re: Golddust Yorkshire Terrier (nFCI)

Poslaťod Mia.. » Ned 13.05.2012 18:43

EXISTUJE ! Psy u nás niesú rozšírený, ale v CR sú bežne na výstavách.. :no:

Offtopic: - Neviem, dedukujem.. :heh:
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: Golddust Yorkshire Terrier (nFCI)

Poslaťod Gulino » Ned 13.05.2012 18:46

Posli mi prosim link na vystavu, kde su tieto psy zapisane v zozname pleniem.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: Golddust Yorkshire Terrier (nFCI)

Poslaťod Whip it » Ned 13.05.2012 18:52

Ak sa fakt jedná o potomkov YT so špeciálnym recesívnym génom ( :ach: ), tak je to len nová farebná varianta nie ? Prečo z toho hneď robia nové pseudoplemeno ?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Golddust Yorkshire Terrier (nFCI)

Poslaťod Mia.. » Ned 13.05.2012 18:54

Napr.. výstava - Stredokluky(CR) Boli vystavovaný 2 Golddusty. Link sa nedá sem vložiť.

Offtopic: - O.K. Vzdávam sa, :joint:
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: Golddust Yorkshire Terrier (nFCI)

Poslaťod Mia.. » Ned 13.05.2012 18:55

Golddust bol vysľachtený z Biewrov, takže je to vlastne Biewer, len má inú farbu..
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: Golddust Yorkshire Terrier (nFCI)

Poslaťod Whip it » Ned 13.05.2012 19:09

toto nie je debata proti Tebe...len tu máš možnosť vidieť, ako si ľudia vymýšľajú senzácie tam, kde nie sú.

Biewer je takisto len York - alebo sa tak aspoň tvári. (ale potom nech sa volá YT :ach: )
Prečo mal YT stabilné sfarbenie XY rokov a zrazu nastala unikátna mutácia? To je asi tak ako keď sa pred pár rokmi objavila merle chihuahua. Merle tam nemá čo byť a mohlo sa tam dostať len prikrížením. Môj názor.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Golddust Yorkshire Terrier (nFCI)

Poslaťod Mia.. » Ned 13.05.2012 20:02

Čo merle čivava, ale merle LABRADOR, počula som už aj o NO.. :pac:
Možno tam prikížili dákeho bolonského psíka, maltezáka apod..
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: Golddust Yorkshire Terrier (nFCI)

Poslaťod Mia.. » Ned 13.05.2012 20:03

Offtopic: - Keď spárite yorka s Biewrom vznikne Halbbiewer..Vlasne geneticky bastard.. Ahá, už som to pochopila, prepáčte-- :hi: :hi: :ua: :ua:
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: Golddust Yorkshire Terrier (nFCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 13.05.2012 20:57

Robíš si srandu, že? :heh: Ja považujem už biewera za ,,genetického bastarda´´, nieto ešte kadejakých ,,ofarbených´´ yorkov.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Golddust Yorkshire Terrier (nFCI)

Poslaťod Mia.. » Ned 13.05.2012 21:13

Teraz už hej.. :heh: :heh: :heh:
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: Golddust Yorkshire Terrier

Poslaťod Gulino » Pon 14.05.2012 7:38

Su to krizence dlhosrstych civav, stojate usi, farebna srst.SEm-tam primiesaju havanaka. Je to smutne Mia, ze najskor napises, ze je to plemeno FCI, potom, ze chodia v Cechach na vystavy FCI a nakoniec, ze len dedukujes. Vies, toto forum cita vela ludi, to co napises, si mozu vylozit tak, ze je to naozaj takto pravda.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: Golddust Yorkshire Terrier (nFCI)

Poslaťod zeane » Pon 14.05.2012 12:00

Whip it píše:toto nie je debata proti Tebe...len tu máš možnosť vidieť, ako si ľudia vymýšľajú senzácie tam, kde nie sú.
Biewer je takisto len York - alebo sa tak aspoň tvári. (ale potom nech sa volá YT :ach: )
Prečo mal YT stabilné sfarbenie XY rokov a zrazu nastala unikátna mutácia? To je asi tak ako keď sa pred pár rokmi objavila merle chihuahua. Merle tam nemá čo byť a mohlo sa tam dostať len prikrížením. Môj názor.


no, vlastne nemal, iba do chovu sa smeli použiť iba jedince so štandardným sfarbením... Ja vám neviem, ale mne to tak príde, že ste príšerne konzervatívni :hi: :angel: . Ak by mal YT len jedno sfarbenie nepopisoval by ho štandard zasa tak dopodrobna, nie? Ja len aby ste rozumeli: moja Rensi má farbu u pudlov uznanú iba 5 rokov, čo ale neznamená že sa vyskytla náhle - predtým sa červenavé jedince vyraďovali z chovu. Myslím, že u YT bude situácia obdobná - jedince s príslušnými znakmi sa vyraďovali a vyraďovali až začal niekto bojovať za uznanie.

aha a aešte k tomuto som chcela
Ak sa fakt jedná o potomkov YT so špeciálnym recesívnym génom ( :ach: ), tak je to len nová farebná varianta nie ? Prečo z toho hneď robia nové pseudoplemeno ?


pretože ich YT proste nechcú. Znova situácia obdobná k pudlom - Nemci silno bojujú za viacfarebného pudla, len sa to asi nebude smieť nazývať pudel, bo francúzi ich skrátka viacfarebných nechcú. :nwm:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Golddust Yorkshire Terrier

Poslaťod Domca » Pon 14.05.2012 12:21

Zase dalsi krizenec? :ach: nechapem naco vytvaraju akoze ,,nove plemena,, ked je to v podstate jeden a ten isty ale prekrizeny s kadecim...takych su plne utulky...
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Golddust Yorkshire Terrier

Poslaťod Gulino » Pon 14.05.2012 12:39

zeane, no s tymto s tebou nesuhlasim, tieto farebne mutacie su dosledkom krizenia civav a yorkov, to je fakt. Prosim ta, videla som uplne bieleho "yorka", tam to si mala vidiet, srst uplny westik, ale srst dlha. Ani nechcem hadat, co sa deje so stencami, ktore sa narodia z takeho krizenia a nezodpovedaju poziadavkam tych, ktori ich krizia.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: Golddust Yorkshire Terrier

Poslaťod Whip it » Pon 14.05.2012 13:14

zeane, ja pravdupovediac neviem, aký mám mať postoj na tieto veci. Nie som chovateľ - znalec a mám v tom riadny guláš. Ak má plemeno nejaký stanovený štandard (od povahy, postoja cez využitie až po povolené sfarbenie atď atď), tak je pochopiteľné že všetko "abnormálne" je vyradené z chovu. Nie som konzervatívna, pre mňa za mňa, nech po svete behajú aj ružoví YT :no: , ale jednoducho sa mi nezdá, že tieto farby vznikli cieleným výberom jedinečných čistokrvných jedincov za účelom zatraktívnenia...Proste ja si ako neštandardnú farbu predstavujem albinizmus alebo nejakú hyperpigmentáciu a nie takéto na oko vkusné farbičky. :nwm:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete