Switch to full style
Odoslať odpoveď

Aljašský Klee Kai (UKC)

Uto 23.08.2011 10:48

Priemerný vek: 12 let
Priemerná hmotnosť: 4.5 - 9 kg
Priemená výška: 25 - 33 cm
Účel: spoločník
Špecifické vlastnosti
- špicaté uši posadené nad očami nosí vztýčené
- výrazná maska je súmerná a farebne kontrastná
- hruď je u všetkých veľkostí primerane vyvinutá
- oválne labky majú pevné hrubé vankúšiky

Popis
Aljašský klee kai sa rovnako ako jeho blízky príbuzný aljašský husky správa k cudzím ľuďom rezervovane. Tento typický severský pes sa vyznačuje aktívnosťou a bdelosťou a veľkou fyzickou vytrvalosťou. Chovatelia pochopili riziká miniaturizácie plemena a sústredili sa na geneticky zdravý základ. Zameriavajú sa na zachovanie spoločenskej povahy, preto boli mimoriadne dravé a extrémne plaché jedince vylúčené nielen z výstav, ale i z chovu. Kontrastne sfarbená srsť utvára výraznú masku tváre, zdôraznenú rozmanitými farebnými variáciami a kombináciou odtieňa očí. Predstavitelia tohto plemena si prirodzene chránia svoje teritórium a sú výbornými strážnymi psami.
História
Začiatkom 70. rokov 20. storočia utvorila Linda Spurlinová z mesta Wasilla na Aljaške program s cieľom vyšľachtiť menšiu verziu huskyho, ktorá by sa stala vhodným spoločenským plemenom. Roku 1988 sa pridali ďalší chovatelia a klee kai dosiahol uznanie United Kennel Clubu roku 1997. Všetky tri veľkosti sú zriedkavé. (zdroj: http://www.tulko.sk/rasy-psov/aljassky-klee-kai)
Obrázok
Obrázok

Chcem sa spýtať či neviete o niekom kto ich chová alebo kto aspoň má takéhoto psíka.. :smile:

Re: Aljašský Klee Kai

Uto 23.08.2011 12:06

nieco tuto
viewtopic.php?f=30&t=10908

Re: Aljašský Klee Kai

Sob 07.01.2012 20:07

To je ako malý plyšíčik. Strašne zlatý pes. :smile:

Re: Aljašský Klee Kai

Str 18.01.2012 16:05

Ten na druhej fotke mi prišiel ako papilón x husky :lol: :ha:.

Re: Aljašský Klee Kai

Pia 27.01.2012 12:53

starr presne to napadlo aj mne :heh: ale je krasny idealne plemeno pre toho kto sa vyziva v severanoch ale nema na ,,original,, priestory....nikde na SK som o nom este nepocula...

Re: Aljašský Klee Kai

Pia 27.01.2012 13:16

Bavili sme sa o tom v tej téme, čo Mackie hodila link. Tou ideálnosťou by som si tak istá nebola - severan potrebuje robotu, potrebuje ťahať, inak mu hrabe a robí zlobu (česť výnimkám). Toto nezapriahneš... Ako mu teda dopraješ jeho potreby, ktoré má v génoch, aby bol pes spokojný? :nwm:

Re: Aljašský Klee Kai

Pia 27.01.2012 13:19

No môj ty bože, teraz som si prečítala ten popis plemena a je mi na blití....

Patuska píše:Aljašský klee kai sa rovnako ako jeho blízky príbuzný aljašský husky správa k cudzím ľuďom rezervovane.

A to odkedy? :oo:

Predstavitelia tohto plemena si prirodzene chránia svoje teritórium a sú výbornými strážnymi psami.
[b]
Severan je fakt typický strážny pes, anooooooo...

Tento typický severský pes sa vyznačuje aktívnosťou a bdelosťou a veľkou fyzickou vytrvalosťou.

No, aspoň s jednou vetou sa dá súhlasiť. Ale opäť sme pri tom - ako tú ich vytrvalosť asi tak využiť....

Re: Aljašský Klee Kai

Pia 27.01.2012 13:23

Bude ťahať hračkársky kočík s bábikami! :haha: :heh:

Re: Aljašský Klee Kai

Pia 27.01.2012 14:15

Vygooglila som si viac obrázkov, tak šteniatka krásne, ale niektoré dospelé jedince mi pripomínajú našich útulkáčov..
Sunny: "Správa sa rezervovane" = rezervuje si miesto na hladkanie..

Re: Aljašský Klee Kai

Pia 27.01.2012 14:47

:pac: Že ma to nenapadlo. :haha:

Re: Aljašský Klee Kai

Pia 03.02.2012 22:58

"preto boli mimoriadne dravé jedince vylúčené nielen z výstav, ale i z chovu. "
Mna by zaujimalo, ako sa na vystave zistovala dravost zucastnenych psov? Vypustili v kruhu macku/vevericku a cakali, ktori civavahusky to zadrhne ako prvy, a toho potom vylucili?
Tento civavahusky mi pride este vacsia zvratenost ako cierny sery :nechutne: :bum:
Ale tak mozno vdaka jeho prirodzenemu obranarskemu a teritorialnemu pudu sa tymto cudom bude dat urobit IPO :haha: :haha: , a malinaci mozu ist handry fajcit :joint: .

Re: Aljašský Klee Kai

Ned 12.02.2012 18:14

Tak tiež hľadám klee kai psíka.Bohužiaľ zatial som na slovensku ani v čechách nenašiel chovatela. Mám skúsenosti s Huskym. Dožil sa 13,5 roku. Keďže som si povahu tohto plemena zamiloval a mám k nemu vzťah,rozhodol som sa pre menšiu verziju. Klee Kai. :winner:

Re: Aljašský Klee Kai

Pon 13.02.2012 11:43

Obávam sa, že pre tento "zázrak" by si musel pocestovať kdesi do USA. U nás nič také (dúfam...) tak skoro nenájdeš.
Odoslať odpoveď