Írsky vlkodav

Írsky vlkodav

Poslaťod Rena » Sob 12.12.2015 18:08

Ahojte,vie mi niekto poradiť vhodné granule pre Írskeho vlkodava?Chcem prejsť zo surovej stravy na granule ale neviem si vybrať :hi:
Rena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod Soni a Ivka » Sob 12.12.2015 22:31

Max. Cena ? :)
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod Rena » Ned 13.12.2015 7:34

Cena do 60€ ? za cca 15kg neviem či to je dosť :nwm:
Rena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod citroniq84 » Ned 13.12.2015 14:32

Royal canin maxi adut cena 45€ 15 kil alebo potom veterinar krmi joserov tam mas milion prichuti kacacie jahnacie rybacie a ta cena je od tych 35 € + zlozenie je podobne jak pri tych royaloch z mensimi rozdielmi ako urcite by som stych dvoch vyberal a keby mal alergiu co sa stat moze potom Brit Care dog Adult Large Breed 12 kg za 38,50 a
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 13.12.2015 14:50

ked napise cenu 60€ myslim, ze ma na viac ako na smejdacky royal...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod citroniq84 » Ned 13.12.2015 14:58

a co je to viac a vcom je to viac? tie jkrmiva mas na jedno kopyto vsetky nahodov royal je celosvetovo uznavany a krmia tym mnohy profesionali majitelia najdrahsich paperovich psov kde hodnota jedneho psa su casto tisice a vpohode krmia royalom tak si myslim že asi to zasa az taky strasny smejd nebude oni vsecky tie krmiva su na jedno kopyto aj tak tak naco by minala zas za zbytocne predrazene krmiva ked technicky vsetky tie krmiva su odpad? a ked uz chces tak daj doplacu nieco scim teda krmit a neaky realny dovod preco prave tym a v com presne je lepsi a vcom presne je ten royal smejdom lebo podla mna vsetky granule su šmejd niekde maš iny konzervant ale furt tam je nieaky jeden pes reaguje stym a druhy zase z inym rovnako jak u človeka niektory ma alergie na laktozu alebo mu ju neznese žaludok a niekto iny može mat to iste pri inej potravine a toto iste podla mna je u psa jednemu ten royal sadne druhemu sadne niečo ine ale furt je to granula a furt je to približne to iste
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod citroniq84 » Ned 13.12.2015 15:40

ked napise cenu 60€

a uz len na margo ked napise cenu 60€ tak to neznamena ze silov mocou teraz hladaj rychlo nieake predrazene granule aby minula a este ej povedz je to malo ze mala kupovat tie kanadske acani aspon za 90 a vobec nevadi že ich realne nepotrebuje napisala 60 tak ich predsa musi minut lebo čo by robila keby jej 20 eur zostalo suhlasim :D:D:D
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 13.12.2015 15:53

a) obcas po sebe precitaj chyby, aby sme tu nenabudli pocit, ze piseme so 14 rocnym dietatom
b) royal rozohdne nie su najkvalitnejsie granule.
c) ak niekto napise 60€, neznamena to, ze chce silou mocou minut vsetko na granule, ale predpokladam, ze ak krmili surovym, hladaju nieco kvalitne a to teda RC nie su. za tu cenu sa da uz rozhodne nieco ine vyberat, samozrejme aj za nizsiu
d) tem o granuliach (a teda aj RC) a ich kvalite je tu dost, staci nakuknut...
e) nie som zastanca granuli a ani si nemylsim, ze akekolvek drahe granule dokazu nahradit stravu psovi, ktora je cerstva a prirodzena, kazde sa nejako konzervuju, ale rozdiel je v cistote pouzitych surovin, technologii vyroby a samozrejme aj v druhu konzervacie. nie som tu jeden den, aby som vedela, ze RC k tym lepsim nepatria, konkretne znacky poradia ini, ale staci mi vidiet zlozenie RC a viem, ze to teda psovi nedam, ak chcem nieco ozaj kvalitne
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod citroniq84 » Ned 13.12.2015 16:15

b) royal rozohdne nie su najkvalitnejsie granule.
1 nikdy a nikde som nepovedal že su najkvalitnejšie ale zas až take zle niesu najlepšie pre psa podla mna je kombinacia granuli a surovej stravy čo sa tyka čistoty vyrobi v canine sa neda povedať že by bol problem Bol sa tam osobne pozrieť môj veterinar a vyhrady nemal žiadne a ta čistoa surovin ukaž mi jedny granule kde kolvek a ake kolvek kde sa neda spochybnit? to je všade hovorim osobne pozam chovatelku vlkodavob sice je v UK ale pozna všetky chovne stanice v SR a ČR a ked po mechcem klamať či 16 alebo 14 rokov tie vlkodavy chová tak asi kuštik otom vie a ked povie že tie RC su dobre a pri predaji ich odporuči tak vie prečo ja nehovorim že canin vždy všade a stale sami moji psy nan su alergický ale čo sa tyka Vlkodava ten canin mu je uplne dostatočnym krmivom ona vždy hovori ked bereš šťeňa pytaj sa chovatela čim krmiť ale asi vačšina chovatelov vlkodavov krmi RC ale aj obecne ked si prejdeš stranky chovnych stanic tak často nemaju bud konkretnu značku na stranke a ked maju tak maju to RC velmi často a stojim si na 100% zatym že pre vlkodava to stačibohate
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod lenli » Ned 13.12.2015 18:19

ale asi vačšina chovatelov vlkodavov krmi RC ale aj obecne ked si prejdeš stranky chovnych stanic tak často nemaju bud konkretnu značku na stranke a ked maju tak maju to RC velmi často


S kolkymi chovatelmi si hovoril/ kolko stranok si pozeral? Ak teda taketo nieco tvrdis.

Ja co poznam chovatelov( i ked nie irskych vlkodavov) a krmili RC tak az na vynimky uz presli na ine granule, lebo royal isiel kvalitou proste hrozne dole a proste ani za tu cenu to je nie zodpovedajuce zlozenie - lacnejsie granule maju lepsie zlozenie. Ak teda nechces aby zadavatelka dotazu nepreplacala...

Pre Rena - pri tej cene sa uz da vybrat, ale co sadne a bude chutit tazko povedat. Mas tu acanu, n&d low grain, essential, annamaet, barking heads, britcare. Mozno by bolo dobre zadovazit si vzorky a skusit co bude chutit.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod citroniq84 » Ned 13.12.2015 18:26

ja som hovoril s chovatelkov ktoru poznam ja a ona mi hovorila že RC ale že vždy zaleži od koho bbereš psa ale vačšina chova RC ale zas ak im klesla kvalita tak ako možne to je zas nedebatujeme pravidelne sa jej nato spytam že čo a či ale tak pochybujem že by sa diali obrovske zmeny ale možne to je ako o tom sa nehadam ako nič neni na veky potom za 67 je 13kg artemisov tie by mali byt doobre tiež ako čo sa tyka poklesu kvality RC tam ešte dnes napišem Lubici aby som zistil jak to je a či to je pravda
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod Margita » Ned 13.12.2015 18:34

Offtopic: by ma zaujimalo aky ma slovny prejav...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod citroniq84 » Ned 13.12.2015 19:31

odpisala chovatelka ze je to blbost ze krmi dalej kanin sutaze sa vyhravaju vraj chlapci su v super kondici a udajne su to marketingove kacky
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod Rena » Ned 13.12.2015 20:32

Ďakujem za všetky rady a názory,aby som to upresnila vlkodavov mám 3kusy :lol: ,výstavné a doteraz krmíme surovou stravou.Veľmi dobre si uvedomujem že pre nich je prirodzená strava tá najlepšia ale už nestíham chystať zeleninu,zháňat mäso,mimochodom všade máme mäso :smile: ,buď porcujem a zamrazujem alebo rozmrazujem :oo: ,no a začiatkom roka ak sa podarí budeme mať šteniatka a to už si neviem predstaviť.Preto chcem preisť na granule aby mi zostavalo viac času na havinkov.Chcela by som ale také aby boli spokojné aj papulky aj brušká :lol:
Rena
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Granule pre Írskeho vlkodava

Poslaťod lenli » Ned 13.12.2015 21:13

citroniq84 píše:odpisala chovatelka ze je to blbost ze krmi dalej kanin sutaze sa vyhravaju vraj chlapci su v super kondici a udajne su to marketingove kacky


Ok, tak patri k tym, ktorej psy to zatial znasaju. Ono ked roky clovek nieco krmi tal vacsinou uz vrece ani nestuduje a studovat zacne az ked sa nieco stane. Ad marketingove kacky - staci porovnat zlozenie spred rokov a teraz.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien