Akita

Akita

Poslaťod meggie26 » Sob 28.07.2012 9:18

Marco ty napr. stále tvrdíš, že na dlhodobé krmenie pre veľké plemená nieje vhodné rybacie krmivo. Prečo potom po ňom moje americké akity tak prosperujú?
Aká genetická informácia daného plemena? Podľa teba sa tráviaci trakt každého plemena líši?
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Sob 28.07.2012 10:17

Krmiva vyrabane z rybich mucok nemaju dostatocnu kvalitu su silne chemicky zakonzervovane a kedze obsauju niektore vnutornosti z ryb mozu vazne poskodzovat zdravie zvierat. Samozrejme pokial by sme mali krmivo vyrobene z kvalitneho zdroja priamo z cerstvych ryb bolo by to super avsak cena by bola velmi vysoka. Je potrebne vediet aku surovinu dany vyrobca pouziva a ak je to mucka, cim bola pred prichodom do vyroby zakonzervovana. Vacsinou je uvedena s BHA.
Akita... nemozes miesat dve uplne rozdielne plemena.
Toto plemeno vyzaduje v dennej strave najidealnejsie cerstve alebo v konzerve tuniakove filety. Myslim tym svalovinu nie nejaku rybaciu pomletu konzervu. Dalej jelen a diviak.
Krmivo by malo byt silne v tukoch a nemalo by obsahovat hovadzie ci konske maso. Z uhlohydratov kukuricu.
Ryza a sladke zemiaky su najidealnejsim uhlohydtratom. Tak ze ak ma Akita v strave tuniaka s ryzou alebo so zemiakmi tak jej to prospieva.
Podľa teba sa tráviaci trakt každého plemena líši? Nerozumiem otazke.
Z hladiska vyzivy nas predsa nezaujima aky je traviaci trakt ale ako jedinec daneho plemena dokaze danu bielkovinu stravit a vyuzit pre svoje zdravie. Podobne ako ludi aj u psov je dolezite vediet z akej oblasti pochadza a co mu je prirodzene a naopak co mu skodi.
A dog's health is largely dependent on the body's ability to digest and make use of the food that is a part of the dog's regular diet.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod meggie26 » Sob 28.07.2012 10:35

S týmto s tebou nesúhlasím lebo ani v plemene nenájdeš dvoch identických jedincov. Preto mi príde nelogické radiť určitý druh bielkoviny pre dané plemeno. Máš nejakou obsiahlou štúdiou potvrdené, ktoré plemeno aké živočíšne bielkoviny lepšie trávi a spracováva?

Dobre vieš, že mne nemusíš vysvetľovať ako sa ktoré krmivá vyrábajú a ako sa konzervujú. Sme z rovnakého fachu. :no:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Akita

Poslaťod simaa » Pia 20.09.2013 10:36

Marco Môžem sa opýtať len aby som vedela kto si ? :smile: Ako píšeš veľa informácií ja len že nehovorím len o meggi ale aj o dalšom člene AA a ona tiež kŕmi svoju AA rybacími granulami (ešte k tomu je jej fenka alergická) a rybacie jej zatiaľ jediné sedia..Ináč ak sa mýlim tak ma oprav ale AA pochádza z Japonska a tam bola prirodzená strava ryby,pochybujem že išli loviť jeleňa alebo kura :lol:
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Akita

Poslaťod Exor » Pia 20.09.2013 16:44

Ale pre akitu sa ryba popri hydine práveže odporúča aj podľa W.D. Cusicka. Nevidím tam, že by ju Marco zatracoval, veď tam píše o tuniakovi.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Akita

Poslaťod simaa » Pia 20.09.2013 20:08

Veď ani ja tomu nechápem podla neho nie je rybacie krmivovo vhodne. :nwm:
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Akita

Poslaťod Exor » Pia 20.09.2013 21:06

Nejde o rybu ako bielkovinu, ale o rybaciu múčku v granuliach, ktorá býva chcemicky konzervovaná. To Marco neodporúča, vystavovať organizmus psa dlhodobo tejto chemickej konzervácii.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Akita

Poslaťod simaa » Pia 20.09.2013 21:15

Tak nieje vhodné krmiť dlhodobo rybacími ? Môže to mať aj následky?
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Akita

Poslaťod Exor » Pia 20.09.2013 21:22

Následky môže mať tá konzervácia, ale nie ryby všeobecne. Ryby sú vhodné pre akitu, ako som už písal. Ťažko sa zisťuje a hľadá zdroj tej rybacej múčky, to je celé. Čím kvalitnejší výrobca, tým väčšia šanca, že kupuješ kvalitnejší zdroj múčky. V prémiových radách krmív ho ťažko nájdeme.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Akita

Poslaťod simaa » Pia 20.09.2013 21:27

Tak neviem mnoho chov.krmi svojich psov rybacími granulami a psom to len prospieva...Ale je rozdiel v múčke v granuliach za 10e a granuliach za 70e nie? :smile:
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Akita

Poslaťod Exor » Pia 20.09.2013 21:45

Presne tak, to som vlastne napísal aj vyššie, ale inak. :jop: Problém je, že vplyvy tej chemickej konzervácie si nevšimneš hneď, prichádzajú časom.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Akita

Poslaťod meggie26 » Pia 20.09.2013 21:57

Ja mám všetkých na rybe
Kubíček 22 mesiacov 72cm
Obrázok
Stella 22 mesiacov 63cm
Obrázok
Roxy 4 mesiace 53cm
Obrázok

pridávam domácu masť lebo pri rybe je trochu problém s priberaním
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Akita

Poslaťod simaa » Pia 20.09.2013 22:31

No veď toto Kubko,Stela su odchovane na rybacich granuliach su zdravy a úspešny aj adrikina Mia je krmena rybacimi granulami lebo je na ine alergicka...Aj moj dedko pred 15rokmi odchoval chow~chowa na rybacich a vtedy boli este menej kvalitne granule a dozil sa 13rokov a na zdravy sa to neukazalo..
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Akita

Poslaťod Exor » Pia 20.09.2013 22:33

Takže v tvojom prípade sa Cusickove zistenia a závery zhodujú s praxou. :jop:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Akita

Poslaťod meggie26 » Pia 20.09.2013 23:36

Az teda na priberanie, pridavam br. mast
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra


Späť na Výživové nároky podľa plemien