Vysielačka (vpred)

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: športová kynologia

Poslaťod raky » Ned 19.07.2009 20:17

Wer,
mňa by zaujímalo - že budem cvičiť psa na ,,bránku,, a potom pojdem na skúšku a bránka nikde? Nie je to rýpanie, čaká ma to, len si myslím, že lepšie je na dajaký bod, u nás nosia takú červenú tabuľku z plechu a na tú zavesia loptičku... :dancing:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: športová kynologia

Poslaťod wer » Ned 19.07.2009 20:27

na to je dobra ta sibenica. zapichnes si ju hocikde a pes si zautomatizuje, ze tam proste niekde v dialke je odmena a beziii. a potom na nu natrafi. no a o tom to je, ze skor, ako prakticky dobehne do ciela, das lahni.
ale pes musi v prvom rade spolahlivo vybiehat.
a inac, ja som si vyrobila nieco take podobne - drziak lopticky bol obycajny stipec. pes dobehol a v pohode strhol lopticku a bezal spat. ale aj to treba psa naucit, najskor zblizka, postupne.
a este jedna vec. pozor, nech sa na tom kove neprerazia..
Naposledy upravil wer dňa Ned 19.07.2009 20:31, celkovo upravené 2
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: športová kynologia

Poslaťod EndyBitework » Ned 19.07.2009 20:35

lusy: všetci tu majú pravdu....na vysielačke musíš psa zrýchliť a pes musí utekať pokiaľ mu ty nedáš povel na zaľahnutie...Ja to učím tak,že mám zavesenú loptičku,poviem vpred,pes beží,zoberie loptu a vtom mu poviem ľahni...Proste mi ide o to aby ten pes bežal a bežal pokým mu ja nedám povel... :smile: :smile:
EndyBitework
Snoopy
 
Príspevky: 125

Re: športová kynologia

Poslaťod wer » Ned 19.07.2009 20:47

raky, este detail. najlepsie je, ked si na novom placi so psom pred skuskou/pretekom vysielacku vyskusas. a aj ked na nom pripadne trenujes, tak v smere osi postupu. aby sa pes vedel orientovat spravnym smerom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: športová kynologia

Poslaťod raky » Ned 19.07.2009 21:32

wer píše:raky, este detail. najlepsie je, ked si na novom placi so psom pred skuskou/pretekom vysielacku vyskusas. a aj ked na nom pripadne trenujes, tak v smere osi postupu. aby sa pes vedel orientovat spravnym smerom.

ďakujem za odpoveď!
Naposledy som videl cvičák - kde mali pevné plenty - je super naučiť tak revír, ale potom ideš na preteky - kde žiadny pevný revír - ale plenty inak postavené plus žiadna bránka - tomuto sa chcem vyvarovať... Inak možno by sme mohli založiť
tému - vysielačka... :yes:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Povel Voľno

Poslaťod Bára » Uto 28.07.2009 20:16

Mám otázku. Zatiaľ v nedohľadnej dobe sa chystám so sukou na SVV1. Trochu nám robí problém "voľno". Tento povel používam v podstate od šteňaťa napr. vždy keď idem venčiť, odopnem vodítko, poviem voľno, ona naberie rýchlosť, začne ňuchať, venčiť sa. Potom si ju privolám, ideme cvičiť. Trochu problém nastane, ak už pri cvičení robím chôdzu, fena na mňa krásne "zíza" a poviem voľno, nechce odísť :ach: Proste už je tak happy z toho, že niečo robíme, že nechápe, prečo by sa zas mala ísť venčiť a neviem čo. Bolo mi poradené, aby som "voľno" skúsila učiť, resp. správne usmerniť na princípe vysielačky. Čo si o tom myslíte? :ahoj:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: športová kynologia

Poslaťod Nyssa » Uto 28.07.2009 20:53

my sme mali tiež ten problém a mne bolo poradené, aby keď dám voľno, som použila aj posunkový povel rukou a aby som napr. odhodila piškotku a pod. síce piškoty som nehádzala, ale keď som jej dala voľno a nechcela odbehnúť, nevšímala som si ju, menila som smer a tak. a hlavne rob teraz čo najmenej dokopy "voľno" a následné privolanie, pes potom už čaká, kedy ho odvoláš :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: športová kynologia

Poslaťod EndyBitework » Uto 28.07.2009 21:04

Bára píše:Mám otázku. Zatiaľ v nedohľadnej dobe sa chystám so sukou na SVV1. Trochu nám robí problém "voľno". Tento povel používam v podstate od šteňaťa napr. vždy keď idem venčiť, odopnem vodítko, poviem voľno, ona naberie rýchlosť, začne ňuchať, venčiť sa. Potom si ju privolám, ideme cvičiť. Trochu problém nastane, ak už pri cvičení robím chôdzu, fena na mňa krásne "zíza" a poviem voľno, nechce odísť :ach: Proste už je tak happy z toho, že niečo robíme, že nechápe, prečo by sa zas mala ísť venčiť a neviem čo. Bolo mi poradené, aby som "voľno" skúsila učiť, resp. správne usmerniť na princípe vysielačky. Čo si o tom myslíte? :ahoj:


My v podstate máme ten istý problém...ja jej dám voľno,ona ide,ale pritom stále čumí,čo vytiahnem z vačku...Ked ju privolám za pochodu k nohe tak príde ako strela,ale ked jej dám znovu voľno tak sa obšmieta okolo mňa...bolo mi tiež povedané,že mám skúsiť pamlsky jej zahodiť a povedať ,,voľno,, alebo konár zahodiť a pod. ,aby to toho psa zaujalo..zatial na tom pracujeme,tak uvidíme... :ach:
EndyBitework
Snoopy
 
Príspevky: 125

Re: športová kynologia

Poslaťod Bára » Uto 28.07.2009 21:13

Ja to mávnutie rukou aj používam, v podstate tým ukážem psovi smer. Ale môžem mávať koľko chcem, ona to má v paži :ach: Skúsim to odhodenie piškóty, ale tiež ju asi neodhodím na 10 metrov, bude to len pár a ja potrebujem aby sa ten pes odomňa naozaj vzdialil. S aportom to pliesť nechcem, snažím sa ju pri odhadzovaní činky/lopty čo najviac ukľudniť, lebo je na ihlách. Viac sa mi ale pozdáva tá ignorácia, i keď nie som si istá ako fena zareaguje...či bude doliezať alebo sa na mňa vykašle a pôjde si po svojom. Ď Nyssa :no:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: športová kynologia

Poslaťod Tchor » Uto 28.07.2009 22:29

Naucte psa na povel vono vysilacku a mate problem vyresenej taky to tak delam u svejch zavyslaku.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: športová kynologia

Poslaťod johny5 » Str 29.07.2009 5:38

podla skusobneho poriadku ked pes nechce vybiehat mozete mu dat povel lahni a potom ho privolat.Ja som kedysi robil na odhdzovanie pamlskov aj lopticky .Funguje to ale nie vzdy a u kazdeho psa.A nesmie sa pes privolavat...Najlepsie je naucit naozaj styl vysielacka a je svaty pokoj.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: športová kynologia

Poslaťod Efa » Str 29.07.2009 7:01

mala som z babulou ten istý problém a keďže pri povele voľno je absolútne jedno čo pes robí a platí len pravidlo že nesmie byť v blízkosti psovoda, tak som to vyriešila tým že na povel voľno zastavila a zostala stáť ... psovod sa tak môže v kľude vzdialiť a následne privolať psa :no:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: športová kynologia

Poslaťod Bára » Str 29.07.2009 8:53

Myslela som, že pes sa MUSÍ samostatne vzdialiť od psovoda. Skúsim to teda na princípe vysielačky, ak to dovtedy nestihnem, dám ju ľahnúť, aspoň si budem istejšia privolaním :smile:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: športová kynologia

Poslaťod raky » Str 29.07.2009 9:17

neviem či to bolo spomenuté, mal som tiež podobný problém - rada bola vynechať tento cvik úplne na cvičáku a cvičiť len mimo.. Funguje nám to - raz za mesiac si to skúsim aj na placi, ak sa jej nechce - nenápadne sa rýchlo otocím ... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: športová kynologia

Poslaťod lusy » Str 29.07.2009 9:19

tak s tymto cvikom by moj pes urcite problem nemal. :heh:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia