Vysielačka (vpred)

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod Elis » Pon 29.08.2016 18:18

elfinka píše:No sme vo faze kedy ak pred zaciatkom celej poslusnosti dam misku na to miesto, tak bezi...


podle me jsi prilis dlouho zustala v tehle fazi - pro nej je vpred vzdycky miska tam bude.
ono se co nejdrive ma psovi ukazat jak vypada cely cvik komplet - a zase to rozlozit.

nevim, co poradit :nwm:
co neco piskaciho? to by nezabralo? nebo zkusit aspon povesit do vysky neco? aby na to skakal ?
[OT]vrhac bych teda holkam nekoupila :joint: [/OT

a jinak -cos udelala, kdyz nebezel, ani kdyz uz tam byla miska?
bych toho psa k donutila bezet :angel:
jako konec legrace- tohle je proste povel a vynutit si ho uz.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod elfinka » Pon 29.08.2016 18:31

On vyslovene nechapal ze ma bezat :smile: Vybehla som tiez a on kusok predomnou, len sa stale otacal ci je to akoze spravne. To iste aj ked tam ta miska nebola, on bezal len nechapal ze preco a kam.
Tak ma napadlo ze aj ked tam ta miska nebude a dam ho lahnut, tak mu ju potom rychlo dam na to iste miesto, nech vie ze tam proste odmena je a bude a tam sa chce dostat aj ked ju tam nevidi hned na zaciatku cviku. Snad to je zrozumitelne.

Uplnu verziu (bez zalahnutia) sme prave na tabore uz mali - niekolkokrat. Ze tam ta miska stala uz v momente kedy sme sli na plac... len na tomto jednom mieste to nejak nevyslo, oni tam boli aj necakane rusivky (priamo oproti miestu kde byva normalne odmena postavali nejaki ludia) tak ho to poplietlo.
A samozrejme, vobec mi nefunguje ho vyslat na novom place, vtedy robi presne to iste, vybehne 5 metrov a zacne sa otacat lebo si neni isty, ale ked ukazujem ze ma bezat dalej tak bezi. Ale to asi neriesim, nove miesto = ukladam misku tesne pred vyslanim.

Odmenu riesim len preto, ze nazad bezi asi 2x rychlejsie, tak vidim ze ma este rezervu :smile: nie ze by nechcel bezat vobec za tu ktoru ma teraz.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod Elis » Pon 29.08.2016 18:41

elfinka píše: Snad to je zrozumitelne.


ne :ha:

elfinka píše: Uplnu verziu (bez zalahnutia) sme prave na tabore uz mali - niekolkokrat. .


to je jine misto -muze to mit jako jiny cvik? :nwm:

elfinka píše:nove miesto = ukladam misku tesne pred vyslanim.


nee. pokud beha na jinem miste - na novem uz neukazuj - odnes misku tajne, vysly a dotlac ho tam.
Musi byt uz navzdycky presvedceny, ze i kdyz nevidi - je tam :yes:

elfinka píše:Odmenu riesim len preto, ze nazad bezi asi 2x rychlejsie, tak vidim ze ma este rezervu


tak 1. by bylo smutne, kdyby k tobe nechtel a 2. naostro zpatky nepobezi a nikdo tak neuvidi rozdil v rychlosti :angel: :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod elfinka » Pon 29.08.2016 18:47

Elis píše:
elfinka píše:nove miesto = ukladam misku tesne pred vyslanim.

nee. pokud beha na jinem miste - na novem uz neukazuj - odnes misku tajne, vysly a dotlac ho tam.
Musi byt uz navzdycky presvedceny, ze i kdyz nevidi - je tam :yes:

Jaj no. Lebo to som prave spravila ako pises, ze nove miesto a nevedel ze tam je miska - a dva dni za sebou mi bezal niekam dokelu prec uplne lebo nevedel ze kam akoze ma ist. Treti trening som to neustala a radsej mu tu misku ukazala :joint: My totiz jaksi netrenujeme na podobnych placoch, tak tam neni ziadne voditko ze stred branky = tam mam bezat. Raz je to strom, inokedy branicka...
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod Elis » Pon 29.08.2016 18:56

elfinka píše: My totiz jaksi netrenujeme na podobnych placoch, tak tam neni ziadne voditko ze stred branky = tam mam bezat. Raz je to strom, inokedy branicka...


pak si ale uvedom, ze v podstate jsou dva typy vysilacek -IPO a narodacka...
chtit IPO rychlost pri posilani nikam - to neda kazdy pes :nwm:

aspon co vidam na zavodech - ti narodacti psy -nikdy na poli nedelaji vysilacku ala IPO....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod elfinka » Pon 29.08.2016 19:09

Akurat to je ipo - len vacsina cvicakov ktore som zatial stretla nema tu futbalovu branku. Teda ucim ho zatial na konkretne miesta. Nove miesto = zaciname odznova, nevie kam ma bezat. Akurat predpokladam ze sa takymto sposobom casom prepracujeme na nieco stylu narodackej ze aspon pobezi dopredu
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod Elis » Pon 29.08.2016 19:24

elfinka píše:Akurat predpokladam ze sa takymto sposobom casom prepracujeme na nieco stylu narodackej ze aspon pobezi dopredu


se prave obavam, ze prozatim to nemaka. neb zatim to na me pusobi dle popisu :neznam to tu, neni miska=nebezim.
znas ho nejlip -uvidis.
u nas - odnaseni misky s tim, ze to vidi - jsem odbouravala co nejdriv. radsi na kratsi vzdalenost.

jinak -kdyz teda ala narodak...
Pouzivaji se cesty. nechas nepozorovane treba micek, krabicku - nekde cestou - a posilas pro nej psa zpet.
cesta ho vede, citi, ze tudy jste sly - tj. tusim kudy - a ty ho po ni muzes tlacit smerem. nejdriv par kroku, pak jsem posilala treba pres 200m.
uplne na zacatku treba jsem nechavala misku u auta -jak jsme se vraceli -tak vyhecovat a poslat...
musis mit fantazii a neomezovat se jen na plac :yes: -proste ruzne hry -komunikace -kdy se psovi vyplati bezet ukazanym smerem...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod elfinka » Pon 29.08.2016 19:55

Ja nechcem zatial ucit narodak :joint: Len na tych placoch ktore mame tam nema tu branku, len sa bezi niekde tak zhruba na stred konca placu, neni to tak pekne navadzajuce. A tak bezi pomaly, vahavo, a krivo.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod Elis » Pon 29.08.2016 20:22

elfinka píše:Ja nechcem zatial ucit narodak


kdyz ucis vybihat naslepo ucis narodak :-)
smir se s tim :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod Efa » Uto 30.08.2016 10:28

Elfi zaujímal by ma len jeden detailík a to je ako v globále vlastne s Fidom cvičíte? =
1. ktoré cviky a ako mu ich v jednom tréningu vzájomne kombinuješ?
2. chodíš v reálnej pochodovej osi, alebo sa viacmenej pohybujete v priestore? ....
3. v akom poradí na novom pľaci zaradíš vysielačku? = spravíš si s ním najskôr pred ňou aj chôdzu? a keď robíš s ním vysielačku v akom smere /priestore mu ju spravíš? ...
... otázkami smerujem presne k tomu čo napísala aj Elis
Elis píše:.... cesta ho vede, citi, ze tudy jste sly - tj. tusim kudy - a ty ho po ni muzes tlacit smerem. nejdriv par kroku, pak jsem posilala treba pres 200m....

... ono totiž všetko so všetkým nenápadne súvisí a pri vysielačke podľa IPO je pre psa veľkým pomocníkom presne aj tá pachová stopa = pochodová os, ktorá mu pomáha sa udržiavať v správnom smere vyslania ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod elfinka » Uto 30.08.2016 11:06

Nebezi on ale na vysielacke ovela dalej nez kolko prejde pri chodzi? Na nasom cvicaku napr. je plac dlhy zhruba o polovicu viac nez kolko sa ide chodza, a na tom futbalovom ihrisku kde mal popisovany problem sme pri chodzi (a to este predlzenej) dosli ani nie do polovice. Ale nieco na tom bude, ze prvych x krokov bezal pekne a potom az zabocil uplne doprec ked presiel na neprechodene miesto.
A zalahnut dava rozhodca kus dalej nez tych 50 krokov napr. na nasom place co som si vsimla.

Inak robi aj vysielacku bez chodze ale to len na znamych miestach, inak je tam vacsinou chodza normalne jak sa ma a vysielacka je vzdy posledna.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod Elis » Uto 30.08.2016 11:44

elfinka píše:Nebezi on ale na vysielacke ovela dalej nez kolko prejde pri chodzi?


jenze směr zna od zacatku :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod elfinka » Uto 30.08.2016 11:54

On od zaciatku bezi spravne - 10, 15 metrov, a potom zacne panikarit ze vlastne nevie kam ma bezat, zacne zahybat alebo sa zacne obzerat :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod Efa » Uto 30.08.2016 11:54

tak ono je rozdiel v jednotlivých stupňoch skúšky = tj. pokiaľ na jedničke rozhodca dá psa odložiť v polovici ihriska (čo môže zhruba predstavovať len tú dĺžku chôdze a psi učení na odloženie v bránke a na loptičku si zrazu nechcú ľahnúť v polovici ihriska), tak na trojke ho nechá dobehnúť až na druhý koniec, čo si zasa povedzme že ak sa do odložení pridá aj odloženie v sede a ľahu za behu tak sa zasa tá pochodová os predĺži ...ale áno v praxi skutočne môže byť vysielačka dlhšia ako je len tá pochodová os, ale .... základom, je psa utvrdiť v tom ako ten cvik vyzerá a čo sa od neho očakáva a pomôcť mu aj tým, že bude behať po tej pachovej stope a v určenom smere ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod Elis » Uto 30.08.2016 17:40

elfinka píše:On od zaciatku bezi spravne - 10, 15 metrov, a potom zacne panikarit ze vlastne nevie kam ma bezat,


a tobe samotne to neprijde jako popis blbe nauceneho cviku? :ha: :nwm:

Efa píše:ale .... základom, je psa utvrdiť v tom ako ten cvik vyzerá a čo sa od neho očakáva


priznam se, ze jsem vlastne nikdy nepremyslela, ze tam ten pach je i u IPO vysílačky.
ale jo, je to tak.

Offtopic: dost lidi na zavodech se psem nedela vysílačky, ale projde se s nim "jen" po ose.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia