Vysielačka (vpred)

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod Elis » Ned 24.07.2016 10:45

pes uz musi mit zvladnutou vysilacku bez pomoci.
pak to udela kdekoliv uz.
v treninku, kdyz neni moznost ji primo udelat, jen odnesu micek, misku - aby to pes videl, ale uz nemusim posilat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod kives » Pon 25.07.2016 4:56

Elis alebo wer uz spominali pomocku. Navaznost cvikov. Po aportoch ide vysielacka.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod elfinka » Pon 25.07.2016 6:34

Ja sa skôr bojím toho, že nepochopí kam má bežať. Keď by som mu teraz na prázdnej lúke ukázala že vpred, tak pobeží 5 krokov cvalom naplno a potom zaboci lebo si neni istý kam ide

sent from my brick
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod Elis » Pon 25.07.2016 8:52

tak vysílačka na louce je az ZVV3 požadavek, takze to nevadi, ze to ještě neumi :ha:
tak neblazni -chces po nem strasne moc :yes:

az bude spolehlive bez pomoci vybihat na jednom miste ( tj. bez tvého vybihani a na první pokus!)
- prenasi se ten cvik na další misto -zase o krok zpet -a před nim, aby to videl - mu doneses odmenu kam ma bezet.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod elfinka » Pon 25.07.2016 9:04

Mne bude stacit ked bude spolahlivo vybiehat na cvicaku kde pojdeme na skusky.

Len je to trosku zlozite dostat sa na ten cvicak tak aby po place nepobehovalo 10 psov a naozaj som to mohla parkrat natrenovat :ach:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod wer » Pon 25.07.2016 9:07

ak sa jedna o IPO, tak tam je este pomockou, ze je to vzdy v smere osi postupu. a proste na koniec placu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod Elis » Pon 25.07.2016 9:59

wer píše:tak tam je este pomockou, ze je to vzdy v smere osi postupu


:yes:
coz mi pripomina, ze u psu zvykaru tohle pomaha i u chuze - aby vedel ze ted je na ose.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod elfinka » Pon 29.08.2016 11:07

Ten isty plac jak vzdy, vysielacku tam mal uz (s miskou na konci) super tak ze RAZ tam misku nedam a miesto toho dostane lahni. Akurat svinuch si asi vsimol ze som nemavala miskou pri prichode na plac a tak sa bezanie nekonalo. Pritom na tabore pekne bezal aj ked som tam misku bola dat ked bol Fido v chatke a netusil o tom.
Dnes uz nechcel bezat ani s miskou.

Poteste ma niekto tym, ze to chce len cas a opakovanie a sa to spravi...
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod wer » Pon 29.08.2016 11:30

Tak asi podcenujes vsetky tie pomoci okolo a pouzivas ich prilis a ani si neuvedomujes...
Ale urcite sa to spravi, len musis mat system, postupnost a dostatocne upevnovat..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod elfinka » Pon 29.08.2016 12:29

Hm. No sme vo faze kedy ak pred zaciatkom celej poslusnosti dam misku na to miesto, tak bezi... Dalsiu pomoc mu uz netreba. Si to zapamata ze tam je ta miska. Potrebujem teraz to odburat, ale zrovna na tomto mieste kam chodime cvicit pesi tam nemam ako tu misku dat tak, aby na mna nevidel Obrázok

No a este jeden oriesok mam s vysielackou, neviem prist na spravnu odmenu. Najlepsie by bolo keby som mu vedela tesne pred dobehnutim na koniec placu vystrelit loptu este dalej v smere jeho behu, ale to je tazke lebo 1. tak daleko nedohodim, ale 2. za koncom placu je bud cesta alebo plot (podla toho kde cvicime)
Lopta len tak leziaca ho netrapi ani trosku, to neni odmena
Zradlo je odmena za ktorou hodi taky pomalsi cval, chyti to do huby, ale ak je to velke tak to cestou nazad vypluje aby mohol totalne sialene sprintovat ku mne po hodenu loptu. To je odmena najvacsia - akurat je u mna a nie tam kam ma bezat. :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod wer » Pon 29.08.2016 13:09

Aaaale. Vies kolko ludi toto riesi v suvislosti s vysielackou? :heh: Existuju vyslovene na to vystrelovace lopticiek na dialku..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod kives » Pon 29.08.2016 13:18

Nedohodis ani loptu na snurke?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod wer » Pon 29.08.2016 13:40

A inak ani peska alebo futbalku neberie ako odmenu?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod elfinka » Pon 29.08.2016 14:03

Nic co sa nehybe neberie ako odmenu
A bezi zhruba 3x dalej nez ja dohodim ci uz snurkou alebo ultimatnym cakit hadzacom :heh:
A presne nad vystrelovacom som sice rozmyslala, ale odmena je na konci placu = neviem kam by mu to malo potom vystrelit, asi nie za plot :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielačka (vpred)

Poslaťod wer » Pon 29.08.2016 14:11

Do vysky
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia