Ako vybrať ten správny rukáv?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Ako vybrať ten správny rukáv?

Poslaťod Simon-NO » Ned 18.11.2018 18:10

Ahojte :) keďže sa do toho ešte veľmi nevyznám tak sa obraciam na vás... Hľadal som po nete kade tade, že ake druhy/typy rukavov existuju... No aj tak si nie som istý ci som to správne pochopil :haha:

Takže aký rukav by som si mal zaobstarať pre psa začiatočníka, ktorý (ten klasický, veľký, tvrdý) rukav v papuli ešte nemal, síce v tábore sme už skúšali ale to nebol ten klasický... Bolo to niečo menšie a taktiež mäkšie (bol to taký červeny, no zabudol som jeho názov :haha:) ako kazdy iný chcem aby kusal na zadné a aby neprekusoval... Takže sa radšej obrátim na vás :jop:
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Ako vybrať ten správny rukáv?

Poslaťod kives » Pon 19.11.2018 8:43

skus si polistovat tuto:
https://www.kynologickepotreby.sk/kateg ... ne/;page=3
cerveny bol asi ringo.
a ci makky alebo tvrdy, tazko radit, zavisi od psa.
a naucit kusanie na plnu hubu bez prekusov je skor o sikovnosti figuranta a technike ako o tvrdosti rukava. ja by som asi bola za tvrdsi, ale to je moj nazor, moj na makkom prekusoval :nwm: .
a co povedal Lengvarsky? myslim, ze mas u neho nazor z prvej ruky, osobne pozna psa. nech ti ukazu oni, ako na to. da sa viac pokazit ako ziskat, ked to clovek skusa na prvom psovi.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ako vybrať ten správny rukáv?

Poslaťod Elis » Pon 19.11.2018 8:47

kives píše:a naucit kusanie na plnu hubu bez prekusov je skor o sikovnosti figuranta a technike


je to hlavne o psovi :angel:

to chces sam na sebe kousat?
nebo nekam jezdis?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako vybrať ten správny rukáv?

Poslaťod kives » Pon 19.11.2018 8:51

no hej, no.ja mam trochu nervacika, tak prekusy tam su. ale da sa naucit prekusovat aj vyrovnany pes :angel: :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ako vybrať ten správny rukáv?

Poslaťod Elis » Pon 19.11.2018 8:54

tak to urcite :yes:

jen naopak to moc nejde :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako vybrať ten správny rukáv?

Poslaťod Simon-NO » Pon 19.11.2018 8:59

https://www.kynologickepotreby.sk/zbozi ... turbo.html

Bol to asi tento... S lengvarskym momentálne netrenujem lebo nemá čas ani na svoje psy, kvôli práci a skorej tme... Ale chodím k jednému známemu a ten ma učí základy obrany...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Ako vybrať ten správny rukáv?

Poslaťod Elis » Pon 19.11.2018 9:02

se domluv s tim klukem?
apson ja se vždycky bavim s figem, kdyz chci koupit rukav. on vi lepe, co momentalne pes potřebuje -kor když ti jde o zakusy.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako vybrať ten správny rukáv?

Poslaťod kives » Pon 19.11.2018 12:50

Simon-NO píše:https://www.kynologickepotreby.sk/zbozi/rukavy-skratene/rukav-skrateny-z-ringoveho-materialu-turbo.html

Bol to asi tento... S lengvarskym momentálne netrenujem lebo nemá čas ani na svoje psy, kvôli práci a skorej tme... Ale chodím k jednému známemu a ten ma učí základy obrany...

a peter lengvarsky jr. on figuruje, myslim, ze aj preteky. nevidela som ho pri robote, ale ty asi ano.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ako vybrať ten správny rukáv?

Poslaťod kives » Pon 19.11.2018 12:51

Elis píše:tak to urcite :yes:

jen naopak to moc nejde :lol:

trosku ide, ale skor prestane vrcat ako prekusovat :joint:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ako vybrať ten správny rukáv?

Poslaťod Simon-NO » Pon 19.11.2018 14:40

Áno, bol som sním aj v tom tábore ale ten už vôbec nemá chuť zaucat niekoho, hoc videl , že by to mohlo mať somnou zmysel ale tak co už :nwm:
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Ako vybrať ten správny rukáv?

Poslaťod kives » Pon 19.11.2018 16:45

Offtopic: njn, v dnešnej dobe je to problém, za dobrým figurantom sa koľkokrát dochádza na celkom slušné vzdialenosti :ua:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice


Späť na Športová a služobná kynológia